Ми у Facebook
30.03.2010, 00:00

Українське село на Донеччині попросилося до Росії

Мешканці прикордонного хутора Висілки (станція Успенська) в Амвросіївському районі Донецької області попросили владу двох країн приєднати їх до Росії.

"Не знаю, як ділили кордон у 1991 році, але у результаті вийшов повний ідіотизм! Кордон проходить через наш провулок. Наприклад, в одного нашого пенсіонера будинок і двір - в Україні, а вулиця, на якій він живе, - в Росії. Є місця, де кордон ділить городи на дві частини. Пішов за морквиною - порушив кордон", - розповів місцевий мешканець Юрій Тютюнник.

За його словами, "з російського боку" селянам дорогу зробили, провели воду, незабаром має з'явитися газогін.

"А у нас немає ні доріг, ні стаціонарних телефонів. Всі наші хочуть приєднатися до Росії. В українському паспорті у нас стоїть російська адреса: "Станція Успенська, вулиця Прикордонна". На карті України хутора Висілки взагалі не існує!", - наголосив Тютюнник.

"Кумедний випадок у нас з поросям. Перегнати через вулицю, тобто кордон, забороняється. Довелося одного завести в Україні, другого в Росії", - зізнався чоловік.

На хуторі зараз живуть практично одні пенсіонери.

"Кілька дітей ходять вчитися в російську школу у Ростовській області, декілька - в українську. Був випадок, коли приїхали українські контролери обрізати електрику. Потім побачили, що дроти йдуть з Росії і поїхали ні з чим. До речі, за світло ми платимо в рублях у Росію! Зверталися до Ющенка з проханням допомогти - тиша. Тепер ось звернулися до російської влади", - розповіли селяни журналістам.

Голова Успенського селищної ради Олександр Денисов підтвердив, що дійсно кордон проходить через декілька городів.

"Зараз на українській території 14 будинків, населення 40 осіб, на російській більше - близько 300. Коли в нас хтось помирає, то ховати доводиться в Росії, проходячи через КПП, - там цвинтар", - розповів Денисов.

Коментуючи ситуацію, заступник голови комітету ВР з питань держбудівництва і місцевого самоврядування Олександр Черноморов зазначив: "питання стосується цілісності країни. Навряд чи хтось ухвалить рішення про те, що частину української території потрібно віддавати іншій державі. Місцева влада має вирішити проблеми мешканців цього хутора, щоб ніхто не замислювався, в якій країні краще або гірше".

 

джерело  tsn.ua






На правах реклами