Валерій Медвідь: “Розмитнення треба зробити формальністю”
Орієнтують у правилах поведінки у митних відношеннях
– Четвертого квітня компанії “Брок-Сервіс” виповниться десять років. Якими здобутками можете похвалитися?
– Ми розпочали діяльність на етапі становлення митної системи України. Саме тоді виникла потреба в посереднику між суб’єктами господарювання та митницею. ТзОВ “Брок-Сервіс” стало допомагати бізнесу працювати з державними органами. Таким чином, компанія запропонувала на рівненському ринку послуги митно-брокерського обслуговування.
– Як допомагаєте суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності?
– Послуги ТзОВ “Брок-Сервіс” актуальні, тому що законодавча база митної політики змінюється. Спеціалісти компанії відслідковують ці зміни і своєчасно доводять до замовників. Ми консультуємо та інформуємо про порядок розмитнення експортно-імпортних вантажів.
– Чому вирішили стати митним брокером?
– Коли звільнився з митниці, то зрозумів, що можу допомагати бізнесу в стосунках з цим державним органом. Така робота вимагає серйозного підходу, адже така діяльність є ліцензована. Ми працюємо згідно з ліцензією. Крім того, кожен спеціаліст підтверджує свій кваліфікаційний рівень шляхом складання відповідних іспитів через відповідний проміжок часу. Ми вивчаємо митну політику та законодавство держав, з якими наші замовники мають бізнес-стосунки. Адже митна політика в інших державах відмінна.
Основна діяльність компанії в митному оформленні ведеться у відповідності з тарифним та нетарифним регулюванням, які встановлює держава на той чи інший товар. Тарифне регулювання передбачає платежі, які необхідно сплатити до бюджету — мито, акциз, ПДВ. Нетарифне — ввезення (вивезення) товару відповідно до санітарних, екологічних і ветеринарних вимог, а також вимог інших органів та організацій.
– Тобто визначаєте, які умови має виконати суб’єкт, скільки коштів сплатити і які необхідні дозволи, щоб ввезти або вивезти товар ?
– Так. Ми навіть надаємо повну інформацію, а суб’єкт визначає, чи вигідно йому ввозити певне обладнання чи сировину. Що стосується початку діяльності, то вимагаємо чіткого, грамотного, у відповідності з положенням про його форму, зовнішньоекономічного контракту. Застерігаємо від появи певних труднощів чи непорозумінь у стосунках з нерезидентом.
З практики можу сказати, коли відбуваються арбітражні суди, то часто наша сторона їх програє саме через недолугість основних документів для зовнішньоекономічної діяльності. Щоб уникнути таких речей, необхідно якісно підготувати документи, чим ми й займаємося.
Найбільша перевага – багатий досвід
– Охарактеризуйте основних замовників “Брок-Сервісу”...
– Це компанії, які імпортують та експортують продукцію. Дуже значимим для підприємства будь-якої держави є його експортний потенціал. Для прикладу, наш замовник ЗАТ “Агроресурс” не тільки потенційно імпортує складові для своєї продукції, але вже став експортером і відправляє власну продукцію за кордон.
Експортерам держава має відшкодовувати ПДВ, що суттєво допомогло б їх бізнесу, але станом на сьогодні це, на жаль, не так. Тому й експортний потенціал багатьох підприємств дуже знизився. А фінансова криза для більшості суб’єктів ЗЕД взагалі стала гальмом для будь-якої діяльності, не тільки зовнішньоекономічної.
– На ваш погляд, як його можна пожвавити?
– У першу чергу таке пожвавлення можливе тільки після відповідного законодавчого потепління. Сьогодні багато лунає лозунгів про необхідність залучення іноземних інвесторів. І справа не в особливостях інвестиційного клімату. Раніше в нашому регіоні працювало багато спільних україно-іноземних підприємств. Нині в області їх залишилося набагато менше. Просто необхідно законодавчо змінити митну політику. При ввезені іноземним інвестором продукції, що є майновим внеском, звільнити від сплати не тільки митні ставки, але й від ПДВ, як це було раніше. Інвестор сам відчує зацікавленість до нього з боку держави.
– Які потужні проекти в області обслуговувала компанія “Брок-Сервіс”?
– Допомагали розмитнювати обладнання, яке встановлювали під час реконструкції заводу скловиробів “Консюмерс-Скло-Зоря”. Зокрема, першу лінію. Мені фактично довелося жити певний період на підприємстві, бо вантажів було дуже багато.
– Чи відчуваєте конкуренцію?
– Наша діяльність специфічна, тому до тих, хто працює на цьому поприщі, ми не ставимось як до конкурентів, а ставимося як до колег. Трапляється, що в цей бізнес входять непідготовлені люди. Це погано і навіть неприпустимо. Втрачається час і суб’єкта, якому надаються такі послуги, час митника, час перевізника на непрогнозований простій.
Прагнуть зробити розмитнення формальним
– Які стратегічні плани будуєте на майбутнє?
– У складний фінансовий період сподіваємося, що ключові замовники не згортатимуть зовнішньоекономічну діяльність. Хоча завжди готові допомогти новим, адже налагоджуємо співпрацю з перекладачами, нотаріусами та іншими необхідними структурами. Все робимо, аби підтримати високий коефіцієнт корисної дії. Адже кожен зацікавлений, аби процес розмитнення відбувався швидко і якісно.
В Європі процедуру оформлення називають митною формальністю. Але це не тому, що вона дійсно формальна. Просто процедура оформлення налагоджена до автоматизму й базується на довірі до суб’єкта. Але постаудитна форма контролю таких операцій дуже серйозна й оперативна і передбачає величезну відповідальність за скоєні правопорушення в митній галузі.
– Чи великий у вас колектив?
– Разом зі мною він складається з чотирьох осіб. У цьому бізнесі також моя дружина Інна, яка працювала декларантом на одному із заводів Рівного. Грамотний та досвідчений – це Роман Євчук. Головний бухгалтер Інна Радіонова – запорука документального спокою. А взагалі “Брок-Сервіс” сповідує індивідуальний підхід до кожного замовника, враховуючи все, навіть аспекти його комерційної таємниці... Тримаємося на ринку, бо прискіпливо вникаємо навіть у найскладніші проблемні ситуації, шукаємо вихід з них.
– Як збираєтеся відзначити ювілей?
– Він якраз припадає на Великдень. Тому відзначити десятиріччя збираємося колективно. Для прикладу, на День Конституції здійснили сходження на Говерлу. Фактично, надаємо перевагу відпочинку родинами. Тому так і відзначимо десять років діяльності.
У Рівному оцінюватимуть готовність до інтеграції ветеранів та їхніх родин
Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян підписав Меморандум про співпрацю з громадською організацією «Школа політичної аналітики — ПОЛІС».
переглядів: 216
СБУ затримала курсантку, яка готувала ракетний удар по казармах своїх одногрупників
Їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
переглядів: 252
На Рівненщині ветерани можуть пройти безкоштовний ІТ-курс
Ветеранів, військових та їхні родини запрошують на безкоштовний IT-курс «DevOps Fundamentals».
переглядів: 295
У Рівному відбудеться вечір оркестрової музики
Розкішну програма оркестрової музики даруватимуть рівнянам Максим Кузьмич (фортепіано), Академічний камерний оркестр Рівненської обласної філармонії, диригент Костянтин Кімстач.
переглядів: 272
Чим грецька кава відрізняється від турецької
Кава є одним із найпопулярніших напоїв у світі, а багато культур мають свій власний погляд на неї. В Італії міцний еспресо має перевагу над заварною кавою, тоді як у В’єтнамі солона кава стала сучасним трендом.
переглядів: 311