Ми у Facebook
02.04.2010, 12:10

Жоден український університет не потрапив до топ-1000 кращих вишів планети

У тисячі кращих вишів планети не потрапив жоден український вищий навчальний заклад, твердять в Оксфордському університеті. У вітчизняних ВНЗах замало практики, не застосовуються світові інновації та процвітає плагіат.
Жоден з українських університетів не потрапив до списку тисячі кращих світових вузів.

Про це під час дебатів у Києві заявила Френсіз Кернкросс, ректор коледжу Екзетера Оксфордського університету.

Вона повідомила, що вивчила три авторитетних рейтинги світових вузів, і лише в одному з них, який включає 8 тисяч навчальних закладів, згадуються українські університети. На 1346 місці там виявився київський університет ім. Т. Шевченка, а на 2055 - Києво-Могилянська академія.

При цьому, зазначила Кренкросс, в рейтингу серед 1000 кращих вузів присутні по одному університету Естонії та Сербії, а Перу представлено одразу двома вузами.

Кренкросс вважає, що українські викладачі вчать студентів в основному теорії і мало приділяють уваги практиці. Крім того, за словами промовця, українські професори не стежать за світовими новинами науки і останніми досягненнями.

"У США і Великобританії вас би викинули з університету за плагіат, а тут це можливо", - констатувала ректор з Оксфорда.

Крім того, вона відзначила погане знання англійської мови як викладачами, так і студентами. "Якщо ви не знаєте англійської - ви відрізані від усього світу", - підкреслила Кренкросс.

Вона констатувала високий рівень корупції в українських вузах, а також корумпованість викладачів. Вихід із ситуації Кренкросс бачить у переході до платного навчання - "держава повинна підтримувати тільки найбідніших студентів".

"Потрібно звикати, що гарна освіта коштує дорого. На Заході, здобувши вищу освіту, ви одразу заробляєте в 5-10 разів більше", - зазначила вона.

З Кренкросс погодився Георгій Абдушелішвілі, старший партнер рекрутингової компанії Ward Howell (Росія).

За його словами, неконкурентоспроможних фахівців випускають не тільки вузи України, а й Росії.

"Це безпорадні люди, які не можуть сформулювати, чого вони хочуть, чого прийшли, яку зарплату хочуть, чому їх навчали. Вони просто не готові до життя. Роботодавці розчаровані. Цих людей знову потрібно саджати за парту, вчити їх, у тому числі, манерам", - констатував Абдушелішвілі.

З попередніми ораторами не погодився президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт. За його словами, "українські університети готують надзвичайно конкурентоспроможних випускників". Як приклад Квіт привів свою ж Києво-Могилянку, де, підкреслив він, відмінно навчають української та англійської мов.

З ним погодився і Юрій Логуш, віце-президент Kraft Foods. За його словами, українські студенти здобувають освіту в набагато складніших умовах, ніж їхні західні однолітки ("іноді складно знайти потрібний підручник"). У результаті українські випускники "моторні, винахідливі, агресивні" і демонструють успіх на пострадянському просторі, підкреслив Логуш.

Зазначимо, що згідно з минулорічним рейтингом кращих вузів планети на першому місці вдруге поспіль опинився Гарвардський університет (США).

Другий і третій рядок зайняли відповідно Кембридж (Великобританія) і Йєль (США). Порівняно з попереднім роком вони помінялися місцями у рейтингу.

З вузів країн колишнього СРСР до переліку 200 кращих потрапили лише два - Московський державний університет імені М.В. Ломоносова (155 рядок) і Санкт-Петербурзький держуніверситет (168). Перший у порівнянні з попереднім роком відіграв 28 позицій, другий - 56.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ