Ми у Facebook
06.04.2010, 18:08

Підприємці виноградарства, садівництва та хмелярства поповнили державний бюджет на 915 тисяч гривень

На обліку в податковій інспекції місті Рівне перебуває 427 платників збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Ними з початку 2010 року сплачено до державного бюджету 915,2 тис.грн. цього платежу.
Законом України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" від 9 квітня 1999 року № 587-XIV (із змінами і доповненнями) визначено порядок справляння та використання даного збору.

Платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.

Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі постачання такої продукції суб'єктам оптової та роздрібної торгівлі власного виробництва вони не є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

У разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності (крім виробників-комітентів у разі здійснення ними оптової торгівлі алкогольних напоїв та пива), які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції.

Об'єктом оподаткування збором є виручка - товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.

Ставка нарахування збору становить один відсоток від об'єкта оподаткування.

Платник збору самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у Розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2009 р. № 671. Зазначений розрахунок подається щомісяця до органу державної податкової служби за місцезнаходженням суб'єкта господарської діяльності протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця, а сума податкового зобов'язання, зазначена в поданому звіті, сплачується протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання звіту.

У формі розрахунку передбачено графи, в яких зазначається виручка від реалізації алкогольних напоїв (не розділяючи по видам) та/або пива в залежності від виду діяльності та від форми цивільно-правових договорів, за якими така виручка отримана. Так, при визначенні податкового зобов'язання у розрахунку окремо повинна зазначатись виручка, отримана від реалізації алкогольних напоїв та/або пива в оптовій, роздрібній торгівлі та мережі громадського харчування з її розмежуванням: за договорами комісії та за іншими договорами.

Про це повідомили на офіційному сайті державної податкової адміністрації в Рівненській області





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини