Василь Берташ: “Якщо буду когось жаліти — доведеться страждати мені”
Благодиру пропонував залишитися
— Василю Михайловичу, ви не раз казали, що подальшу ділянку роботи — голова ОДА чи народний депутат — має вирішити глава держави. Чому Віктор Янукович довірив вам керувати областю?
— Президент добре знає, що нова та “незнайома” в області людина майже рік витратить на адаптацію. Нині в країні панує криза, а тому потрібно негайно виправляти ситуацію.
Усі кадрові призначення в регіонах вважаю обдуманими та виваженими. Віктор Янукович не поставив керівниками областей людей, які не працювали на державній службі та господарській роботі. Як приклад, на посаду голови Волинської ОДА прийшов Борис Климчук, який керував областю з лютого 1997 до січня 2005 року.
— Які шанси очолити область мав народний депутат від Блоку Литвина Микола Шершун?
— Коли Віктор Янукович розглядав кандидатури на посаду керівника Рівненщини, то вирішив поставити людину з власної команди, на яку зможе опиратися. Я вже працював першим заступником голови ОДА, відповідав за майже всі галузі життєдіяльності області.
Микола Шершун — професіонал у лісовій сфері, тому логічно, що став керівником Державного комітету лісового господарства. Наскільки знаю, він сам дуже не хотів очолити Рівненщину, бо це не його стихія.
— Чому до вашої команди не увійшов Юрій Благодир, який раніше теж працював заступником у голови ОДА Миколи Сороки?
— Я пропонував йому залишитися, бо за Блоком Литвина зберігалася квота на посаду заступника. Юрій Благодир попросив час подумати, а потім сказав, що хоче відпочити. Тому призначив його радником з інвестиційних питань. Тобто, продовжує працювати в моїй команді.
Я добре розумію Юрія Благодира, бо після сімох років роботи на посаді першого заступника голови ОДА вранці прокидався та хотів одного — відпочити. Причина проста: посада керівника області більш політична, а його перший заступник — це робоча конячка. Думаю, ми ще побачимо Юрія Благодира в органах виконавчої влади. За квотою Блоку Литвина на посаді заступника залишився Володимир Новак, який відповідає за комунальну та транспортну галузі.
“Почав справу — маєш завершити”
— За якими критеріями підбирали інших заступників?
— Люди, які працювали зі мною до 2004 року, вже вели певні галузі. Тому вирішив їх так і розставити. Юрій Кічатий займатиметься соціальними питаннями, Олексій Губанов — ідеологічними та політико-правовими, а Анатолій Юхименко — інвестиційними. При розстановці заступників керувався тим, що вони з першого дня повинні працювати, а не “притиратися”. Вже зараз можу подякувати команді, бо за кілька тижнів роботи кошти вже пішли на галузі, хоча з приходом рахунки казначейства були пусті.
— Хто перший привітав вас із призначенням?
— Звичайно, що Президент, який підписав відповідний указ. Я буду робити все для його іміджу, виконувати всі завдання та доручення. Серед основних — подолання кризи, бідності та повернення довіри до влади.
Ще раз повторюю, що хочу, аби область перестала бути дотаційною. Це завдання складне, бо два мільярди гривень для Рівненщини — сума велика. Тому треба зробити такі привабливі умови для інвесторів, аби створювалися нові робочі місця, у бюджет надходити кошти. Кожен керівник району має тримати інвестора за руку, аби той не пішов в іншу область. Від себе зроблю все, аби на місцях були професійні люди, адже лише єдиною командою можна щось змінити.
— Який підхід застосовуєте під час відбору людей на керівні посади?
— Я не та людина, яка керується принципом “звалюй” все на попередника, щоб довше протриматися”. В області передача влади відбулася цивілізовано. Позитивні напрацювання попередника збираюся продовжити, а свої пріоритетні речі планую довести до логічного завершення. Адже сповідую принцип: почав справу — маєш завершити. Лише потім берися за нову.
“Хто спробує мене обманути — позбудеться посади”
— Якраз серед пріоритетів називали боротьбу з корупцією в багатьох сферах: освіті, медицині та правоохоронних органах. Як збираєтеся її вести?
— Не треба чекати нового антикорупційного законодавства. Якщо Президент каже, що за все відповідає керівник області, то проблема боротьби з корупцією — це моя персональна відповідальність. Якщо буду когось жаліти — доведеться страждати мені. Президенту маю давати правдиву відповідь, що коїться в області. Тому кадрові зміни неминучі.
Чимало підприємств “обкладали” даниною, а тому заступник, який відповідає за економіку, розбирається з проблемами кожного. Потім проведемо загальну нараду для бізнесу, куди запросимо правоохоронців, і спільно визначимо завдання, як допомогти місцевим виробникам.
Все зробимо, аби запрацювала рада підприємців. Зараз Президент створює Державний комітет регіонального розвитку. Відповідно в кожній області діятиме дорадчий орган при голові облдержадміністрації. Переконаний, що проблемні питання бізнесу без уваги не залишаться.
— Це всі кроки для повернення довіри до влади?
— Зараз в облдержадміністрації працює телефон “гарячої лінії” 695-351, куди закликаю громадян скаржитися на посадовців. Вчора принесли папку паперів, де вказано, що перший заступник одного з керівників району має мережу приватних аптек у лікарнях. Це перша “ластівка”, але інформацію ми вже перевіряємо. Хто з посадовців спробує мене обманути, на своїх місцях працювати не буде.
— На першій прес-конференції обіцяли, що за рік-два спробуєте об’їхати всі сільські ради області, скликати сходи села, щоб дізнатися найбільші проблеми людей. Чи виправдає себе такий підхід?
— Щоб знати проблеми кожної територіальної громади, треба з ними зустрітися, подивитися людям в очі. Познайомитися з головою сільської ради, дізнатися, як працює, які ставить першочергові завдання. Коли всіх об’їду, матиму уявлення про труднощі людей. Найкраще їх виявляють особисті зустрічі, бо прості громадяни не будуть брехати, як хто працює.
“Діяти треба по совісті”
— Як сприйняла призначення вас керівником області матір, якій уже 86 років?
— Вона стала переживати за мене. Казала, навіщо воно тобі, бо й так довго працював на державній службі. Проте пишається, що син хоче щось зробити для Рівненщини.
Особисто я дуже негативно ставлюся до “чужаків”. Для мене дивно, коли на певні посади в області призначають людину з іншого регіону. Місцеві керівники найкраще знають ситуацію в тій чи іншій галузі.
Якщо тут живе твоя родина, то будеш працювати чесно. Що таке совість — це тисяча свідків: рідна земля, друзі та родичі. Тому в житті треба діяти по совісті.
— Скільки доводилося працювати у перші дні?
— За часом не спостерігаю, бо йду на роботу о сьомій ранку. Буває, що додому повертаюся о дванадцятій ночі. Хоча в такому режимі нині працює Кабмін й Адміністрація Президента. Найважче запустити маховик і підібрати команду. Якщо у цьому періоді треба працювати 24 години на добу, то до цього готовий.
— Сил вистачить?
— Я ж трохи відпочив від влади, набрався сил. Щоранку роблю зарядку. Взагалі подобаються підтягнуті люди, які стежать за собою та бережуть здоров’я. Нас в інститутах вчили завзято працювати, а як берегти здоров’я — ні. У селі кажуть, що й коня можна загнати. Тому кожен має знати ази того, як підтримувати свій організм у хорошій формі.
У Рівному оцінюватимуть готовність до інтеграції ветеранів та їхніх родин
Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян підписав Меморандум про співпрацю з громадською організацією «Школа політичної аналітики — ПОЛІС».
переглядів: 199
СБУ затримала курсантку, яка готувала ракетний удар по казармах своїх одногрупників
Їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
переглядів: 234
На Рівненщині ветерани можуть пройти безкоштовний ІТ-курс
Ветеранів, військових та їхні родини запрошують на безкоштовний IT-курс «DevOps Fundamentals».
переглядів: 278
У Рівному відбудеться вечір оркестрової музики
Розкішну програма оркестрової музики даруватимуть рівнянам Максим Кузьмич (фортепіано), Академічний камерний оркестр Рівненської обласної філармонії, диригент Костянтин Кімстач.
переглядів: 251
Чим грецька кава відрізняється від турецької
Кава є одним із найпопулярніших напоїв у світі, а багато культур мають свій власний погляд на неї. В Італії міцний еспресо має перевагу над заварною кавою, тоді як у В’єтнамі солона кава стала сучасним трендом.
переглядів: 291