ЗМІ назвали можливу знижку на російський газ
Сам Газпром повідомив лише, що провів чергові переговори з міністром палива України Юрієм Бойком. Але чи є "домовленості", їх представники говорити відмовляються. Український уряд заявив лише про "певний прогрес".
Поки нічого не підписано, кажуть двоє співробітників групи Газпром і джерело, близьке до Адміністрації Президента України: Бойко сьогодні збирається до Москви. Але попередня домовленість є, знають двоє співрозмовників Ведомостей (обидва посилаються на дані з Кабінету міністрів України): у 2010 р. середня ціна газу для країни повинна скласти $ 250-260 за 1000 куб. м проти $ 334, зафіксованих у проекті її бюджету. Виходить, Газпром може втратити близько $ 3 млрд виручки.
Дані про термін дії нової ціни різняться. Поки йдеться тільки про 2010 р., говорить співробітник групи Газпром: концерн збирається укласти річну додаткову угоду до 11-річного контракту з Нафтогазом, підписаного в січні 2009 р. Що буде з документом далі - поки незрозуміло.
Біля джерела, близького до Адміністрації Президента Віктора Януковича, трохи інші дані: додаткова угода постфактум змінює базову ставку в контракті, тобто діє до 2019 р. Зараз ця ставка - $ 450 (змінюється поквартально слідом за котируваннями нафтопродуктів), а нова буде $ 340 - 350. Хоча Україна хотіла близько $ 270 (щоб ціна 2010 була $ 200-220), додає він. Базова ставка в контракті завищена, згоден директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін, а $ 250 на цей рік - вже нормальна ціна: Газпром на початку року поставляв газ Європі в середньому по $ 280 (а Україна платила приблизно по $ 305).
У Газпрому і Нафтогазу два 11-річні контракти: вони підписали їх в січні 2009 р. ще при колишньому уряді України, після 20-денного конфлікту, в результаті якого половина Європи залишилася без газу. Газпром оцінив втрати від "війни" у $ 2 млрд і переглядати контракти не хотів: ціна для України була йому вигідна.
Україна хотіла внести відразу вісім поправок до контрактів, повідомляє український тижневик Дзеркало тижня (він посилається на документ "Актуальні питання для переговорів з російською стороною ...") Це і зниження базової ціни (у звязку зі зміненими умовами на ринку), і знижка за те, що Нафтогаз - найбільший покупець Газпрому, коректування технічних коефіцієнтів формули ціни, відмова від місячних штрафів за невибірку газу (вони суперечать річним лімітам щодо "бери або плати", що визнавали і юристи Газпрому), зміна термінів оплати газу. За транзитним контрактом пропонуються штрафи для Газпрому (принцип "качай або плати") і перегляд формули ставки транзиту. Щоправда, всі ці пропозиції поки відкладено, зазначає видання.
За словами Сечіна, в обмін на знижку Київ пропонує "деякі варіанти" співробітництва - зокрема, Росія може взяти участь у гідрогенерації в Україні і її атомному комплексі: "Є й стратегічні інтереси, і ще багато чого".
До міжурядової комісії, яка відбудеться 22 квітня, готуються проекти 12 угод і меморандумів, говорить прес-секретар Азарова Віталій Лукяненко, в тому числі щодо партнерства в ядерній енергетиці, в авіа-і суднобудуванні, агропромі, космічній галузі та телекомунікації. Але деталей не розкриває ні він, ані прес-секретар Путіна Дмитро Песков.
Співробітник Мінпаливенерго України і його російський колега називають мінімум три цікаві для Росії пропозиції: контракт з ТВЕЛ на постачання ядерного палива в 2011-2015 рр.. (Щоправда, це "сотні, а не мільярди доларів" на рік, зазначає російський чиновник), контракт на закупівлю російського обладнання для двох нових блоків Хмельницької АЕС (Путін вже обіцяв "розглянути можливість фінансування" будівництва на $ 5-6 млрд), а також сприяння в поверненні Татнафти частки в Кременчуцькому НПЗ. Перший крок щодо НПЗ вже зроблено: 29 березня Мінпаливенерго України звернулося до Вищого господарського суду країни, вимагаючи повернути завод у держвласність, говориться на сайті суду.
Дзеркало тижня додає до цього списку ще шість пунктів: Москва хоче вирішити проблеми спільного будівництва надважких літаків Ан-124 Руслан, цікавиться заводом зі збагачення урану в Жовтих Водах, харківським Турбоатомом, Газпром хоче впливати на внутрішній ринок України, російські інвестори цікавляться машинобудівними підприємствами та БПК , а Білий дім вимагає для них режиму найбільшого сприяння.

205 українських захисників повернулися з полону додому

Сьогодні Україна зустріла своїх Героїв: з російського полону повернулися 205 захисників, які віддали всі сили обороні нашої держави.
переглядів: 320
Помер український письменник Валерій Шевчук

Про смерть знаного українського майстра слова стало відомо сьогодні, 6 травня.
переглядів: 382
ФОТО: наслідки удару росії по ринку "Барабашово" у Харкові

На найбільшому ринку у Харкові — "Барабашово" сьогодні, 6 травня зайнялася пожежа. Вранці по ньому вдарили російським "Шахедом".
переглядів: 354
"Резерв+" розширює функціонал: відстрочка, інвалідність та причини порушення обліку вже доступні в бета-версії

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко повідомила про значне розширення функціоналу мобільного застосунку "Резерв+", призначеного для військовозобов'язаних, резервістів та призовників.
переглядів: 455
Українські журналісти отримали престижну міжнародну премію "Золоте перо свободи 2025"

Незважаючи на повномасштабну війну, постійні загрози, ракетні обстріли та ризик для власного життя, українські журналісти продовжують мужньо виконувати свій професійний обов'язок, інформуючи світ, проводячи розслідування та фіксуючи історію. Їхня стійкість стала символом свободи слова для всього світу.
переглядів: 441