Ми у Facebook
29.05.2010, 11:26

Відомий кінорежисер Олександр Денисенко зустрівся з рівненськими школярами

Час породжує титанів, володарів думок. Але той же час подекуди примушує по-новому вгледітися у знайомі постаті, глибше збагнути, зрозуміти як їхнє життя, так і спадщину, що вони залишили по собі. Для цього відомий драматург, сценарист, кінорежисер, актор Олександр ДЕНИСЕНКО зустрівся з рівненськими школярами.

— У нас часто проводяться зустрічі з письменниками, однак переважно з рівненськими. Зустріч з людиною такого масштабу — великий сюрприз для дітей, адже багато хто із них і сам пише, — ділиться враженнями вчитель української літератури Рівненської української гімназії Інна ЯКОБЧУК. — Цікаво, що дев’ятикласники, які не фанатіють від читання, з особливим задоволенням вивчають сучасну українську літературу за навчальною програмою. Саме дев’ятий клас ставить найбільше запитань на уроці, тож сподіваюсь, що на частину з них відповість сьогоднішній гість зі столиці.

Олександр Денисенко є членом Асоціації українських письменників і кінематографістів. Його знають за зйомками у фільмі "Високий перевал". Однак найбільшого резонансу набула його п’єса "Оксана" у новому для України форматі з культурологічного проекту "Сердечний рай".

За сценарієм твору Олександра Денисенка "Оксана" на сцені Національного театру ім.І.Франка йде під назвою "Божественна самотність" ще з 2003 року.

— Проект є спробою привернути увагу до загадкових колізій останніх років життя і смерті Тараса Григоровича, поставити питання про переосмислення його мистецької спадщини, створити ще одну версію його любові й загибелі. А ще — максимально “наблизити” читача і глядача до петербурзьких подій 1860 року, як до живої і завжди актуальної історії, в яку "включені" й усі ми, нинішні українці, — пояснює письменник. — У моєму виданні вперше публікується записка із шокуючим повідомленням історії сватання до Ликери Полусмак, на яку натрапив у архівних документах: "...В твоих записках никто не нуждается, в нашем сортире бумажек много...". З такими творами у новітньому інтерпретуванні влаштовуємо ознайомчі зустрічі у різних містах та культурних осередках України, щоб діти знали, що читати. Із книги дитина дізнається, як чинити у різних життєвих ситуаціях, адже читання хорошої літератури розвиває молодь. Нещодавно побували в Острозі та Новограді-Волинському й знайомили з українською розвиваючою літературою сучасних авторів, яку "випускає у світ" видавництво “Грані-Т”.

До прикладу, книжечка "Межник... На грані..." (перша з чотирьох історій "На грані світла і тіні" роману-фентезі "Межник, або Всесвітнє свавілля" - авт.) є своєрідним анти-Гаррі Поттером, де герой не втікає з родини, а навпаки — знаходить її. Сюжет цікавий тим, що побудований на ведунських традиціях українців.

Майже практичним посібником успіху стала серія книг про “Життя видатних дітей”, де діти можуть почитати про Сергія Бубку, який підкорював свої перші вершини у спорті ще з дитинства. А бонусом може стати зустріч зі спортсменом, яка матиме авторитарну дію. Згодом це може спрацювати. Саме для цього й пишу свої роботи, щоб на їх ґрунті створити умови для зросту інших. Адже якщо поряд однодумці, які говорять близькою мовою — набагато простіше жити, творити і працювати, тоді вдається від усього отримати задоволення — це і є щастя.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ