Ми у Facebook
04.06.2010, 14:39

Облаштовуємо спортзал вдома

Мати гарну фігуру сьогодні у моді. Але знайти час на те, щоб відвідувати спортзали чи бігати на стадіонах, сучасні люди в міру своєї зайнятості можуть не завжди. Бути спортивним, не виходячи з власної оселі, цілком можливо, якщо тренажер у вас вдома.
У нашій сім'ї прийняли рішення придбати домашній тренажер. Місце для нього визначили у вітальні, бо мати окремий спортзал площа будинку не дозволяє. Але якби місця було ще менше і довелося щоразу міняти місцями меблі в квартирі, щоб потренувати м'язи, про мої наміри, мабуть, довелося б забути. Навряд чи мені вистачило наснаги часто змінювати обстановку. Втім, з місцем ми визначилися, тому залишилося тільки підібрати “домашнього тренера”. Та от що саме обрати — поки вагаюся.
Між тим у спортивних магазинах широкий вибір домашніх тренажерів вражає. Покупцям пропонують лавки для пресу, велотренажери, бігові доріжки, орбітреки, навіть міні-стадіони та фітнес-станції.
— Бігові доріжки, вібромасажери допоможуть боротися із зайвими кілограмами. Це питання особливо турбує жінок, які дбають про свій зовнішній вигляд та струнку фігуру. З цією ж метою можна займатися спортом і на велотренажерах та бігових доріжках, які ще й до того ж укріплять м'язи ніг, — розповів продавець-консультант магазину зі спортивним спорядженням Олександр. — Гребна машина, силові тренажери допоможуть укріпити м'язи рук, ніг, спини. Після занять на них тіло набирає форми. В основному такі тренажери користуються попитом серед чоловіків, які прагнуть подобатися жінкам, привертати до себе їх захопливі погляди.
Сьогодні більшість домашніх тренажерів обладнані комп'ютерними датчиками, які показують швидкість, з якою рухається людина, пройдену дистанцію, час заняття, кількість спалених калорій і пульс. Тому потреба в особистому тренері відпадає як така, але перед початком занять краще обов'язково проконсультуватися у лікаря, щоб визначити свої критичні пороги, — порадили нам у магазині.
Оскільки я вже кілька разів збиралася бігати зранку (втім, до цього так і не дійшло), то перший тренажер, про який я подумала, була бігова доріжка. Добре було бігати у зручний для мене час під улюблену музику. У магазині пояснили, що краще для цього обирати електричну бігову доріжку, оскільки на ній може бути розроблено від 4 до 16 індивідуальних програм. Є автоматичний перемикач навантаження, а також функція сповіщення про перевищення критичних показників. Тут же відпала потреба й на стадіон бігти. Для чого це робити, якщо його можна просто поставити у себе вдома. З міні-стадіонами у домашніх умовах можна виконувати практично всі аеробні вправи. Вони мають напівавтоматичну систему складання, облаштовані механічною системою зміни навантаження та регулювання кута нахилу, датчиками зміни пульсу на рамі. Комп'ютер з великим дисплеєм дозволяє визначати швидкість руху, пройдену дистанцію, час, втрачені калорії.
А от на компактній фітнес-станції можна виконувати нижню та верхню тягу, зведення рук “батерфляй”, качати прес. Я чомусь одразу налаштувалася придбати бігову доріжку, коли чоловік почав переконувати мене купити орбітрек або еліптичний тренажер. Він поєднує у собі велотренажер, степер і бігову доріжку. Можна прокинутися вранці і покрутити педалі велосипеда чи пробігтися (можна собі навіть відповідну музику поставити зі звуком морського прибою чи лісу). Еліптична амплітуда руху педалей дає змогу максимально зменшити навантаження на колінні суглоби. Він допомагає вирішити проблеми із зайвою вагою, зміцнити організм і майже на третину підвищити його аеробну здатність (відповідно, більш витривалими стануть дихальна і серцево-судинна системи). Якщо любите бігати, але часто доводиться залежати від примх погоди, тут немає нічого неможливого. Відтак, вирішили придбати домашній тренажер, аби в зручний час подбати про фігуру і здоров’я.

Плюси та мінуси домашнього тренажера
Плюси
+ Економія часу на дорогу до спортзалу. А заняття спортом не залежатиме від поганих погодних умов, коли так не хотітиметься виходити на вулицю.
+ Тренажер використовуєте тільки ви, і на ньому не поселяться бактерії та мікроби кожного з десятків відвідувачів у спортзалі.
+ Можливість самому вибирати музику, під яку качаєте прес чи біжите, чим позбавляєте себе нагоди слухати неулюблений важкий рок чи попсу.
+ Тренажер завжди буде у відмінному стані, тому що ви як його господар турботливо за ним доглядатимете.
+ Є всі шанси заразити тяжінням до тренувань рідних: дітей, які захочуть виглядати по-спортивному, та дружину, яка, як і всі жінки, мріє схуднути.

Мінуси
- Цілком можливо, що інтер'єр кімнати, де стоятиме тренажер, зміниться не в кращий бік.
- Якщо ви часто бігатимете, підніматимете що-небудь, це може призвести до перевтоми і травм.
- Тренуючись вдома, позбавляєте себе нагляду професійного тренера та порад досвідчених спортсменів у спортзалі.
- Якщо спортивний ентузіазм раптом зникне, тренажер перетвориться на черговий домашній непотріб.
- Можна й не уникнути ревнощів з боку іншої половини: адже у чоловіка (дружини) з'явилася ще одна іграшка, яка краде її (його) вільний час.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ