Як водієві врятуватися від втоми (+ ПОРАДИ)
ЩО ВПЛИВАЄ НА СТАН ВОДІЯ?
На стан водія впливає вік, час доби і розклад роботи. Дивно, але більшість аварій, викликаних сонливістю, відбувається у світлий час доби на ділянках доріг з великою інтенсивністю руху транспорту. Нічні ж аварії частіше трапляються на швидкісних шосе та характеризуються найбільш серйозними наслідками.
ЛІКИ ПРОТИ АЛЕРГІЇ ТА ЗАСТУДИ
Незважаючи на величезну кількість досліджень і застережень, багато водіїв і досі не замислюються над тим, що всім знайомі медичні препарати проти алергії та застуди, які відпускають без рецепта, часто викликають сильну сонливість.
ВІДПОЧИВАЙТЕ, ЩОБ УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕКИ
Щоб уникнути небезпеки, яку приховує в собі втома, дотримуйтеся порад і відпочивайте, якщо впіймаєте себе на тому, що:
- не можете пригадати декілька останніх кілометрів дороги;
- несподівано для самого себе з'їжджаєте зі своєї смуги;
- ваші думки безладні і незв'язні;
- постійно позіхаєте;
- докладаєте зусиль, щоб очі були відкриті, а голова трималася прямо;
- не дотримуєтесь дистанції або запізно реагуєте на дорожні знаки.
10 СПОСОБІВ, ЯК НЕ ЗАСНУТИ ЗА КЕРМОМ
1. Зупиняйтесь одразу ж, як тільки відчуєте сонливість. Випийте енергетик або каву.
2. Кофеїн всмоктується в кров протягом тридцяти хвилин. За цей час ви можете відпочити.
3. Перед нічною подорожжю необхідно поспати хоча б шість годин — більше, звичайно, краще.
4. Не плануйте нічну поїздку після робочого дня.
5. Намагайтеся знаходитися в дорозі тоді, коли зазвичай не спите. Не забувайте, що на ночівлю завжди можна зупинитися в готелі (мотелі).
6. Будьте уважніші в так звані сонні періоди дня. До них належить післяобідній, а також період між 16 і 17 годинами, коли в організмі людини настає спад енергії. Якщо відчуваєте зниження уваги, але знаєте, що заснути не зможете, просто зупиніться ненадовго і відпочиньте.
7. Вживати в дорозі краще білкову, ніж вуглеводну їжу.
8. Уникайте прийому препаратів, які викликають сонливість. Якщо ви регулярно приймаєте снодійне, відкладіть прийом до початку відпочинку.
9. Якщо на вас чекає далека дорога, нехай на передньому пасажирському кріслі сидить друг, який зможе підбадьорювати вас бесідою.
10. Влаштовуйте невелику перерву кожні дві години або через кожні 150-200 кілометрів, навіть якщо не треба заправлятися або обідати. Вийдіть з машини, глибоко подихайте, розімніть тіло, особливо шию і плечі. Старайтеся проїздити не більше 700 км на день.
Можливо, прочитавши ці поради та взявши їх до уваги, водії будуть більш вимогливими до себе, чим убезпечать не лише своє, а й життя та здоров'я інших учасників дорожнього руху.

Чи обов'язково змінювати документи після одруження?

Після реєстрації шлюбу в Україні подружжя має право змінити своє прізвище на спільне або взяти подвійне прізвище, розповідає начальниця Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юлія Бабина.
переглядів: 245
Як позбутися ведмедки на городі: ефективні методи боротьби навесні

Дуже важливо почати боротьбу з ведмедкою вчасно (в кінці квітня – травні) до початку появи молодих особин шкідника.
переглядів: 183
Exist.ua – коли важлива якість та надійність запчастин

Exist.ua: великий вибір автозапчастин і моторних олив, пошук за VIN, мобільний додаток і швидка доставка по Україні для вашого авто
переглядів: 204
Програмування для дітей: як зробити навчання цікавим і ефективним?

Дізнайтесь, як зробити програмування для дітей цікавим та ефективним. Обирайте програми UA Teens у Львові та записуйтесь на заняття вже сьогодні!
переглядів: 200
Кавовий ритуал: як зернова кава змінює ваші ранки

Ранок — це не просто початок нового дня, це також час, коли ми налаштовуємося на правильний темп дня і формуємо свій настрій. У багатьох людей цей момент не обходиться без чашки ароматної кави. Але є різниця між справжньою зерновою кавою і швидким розчинним напоєм. Зернова кава — це якість та насичений смак. Хоча вона вимагає трохи більше часу та уваги при приготуванні, вона приносить набагато більше задоволення. Від процесу помелу до першого ковтка — це особлива медитація, яка допомагає сповільнитися, зосередитися і почати день усвідомлено.
переглядів: 205