Ми у Facebook
06.08.2010, 14:41

У Рівному продовжують розпивати пиво, незважаючи на закон

За розпивання пива в громадських місцях і продаж алкоголю правоохоронці карають, але проблема не знята. Такого висновку дійшли учора в РОДА під час обговорення питання, як в області виконують закон України від 21 січня 2010 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв”.
Депутати звинуватили правоохоронців у кришуванні торгових точок, які несанкціоновано продають алкоголь і байдужості до молоді, яка спокійно у громадських місцях розпиває слабоалкогольні напої.

Доповідаючи про заходи, які провели на виконання закону правоохоронці, представник УМВС України в Рівненській області Руслан Мельник назвав показники притягнень до відповідальності за розпивання слабоалкогольних напоїв, які цьогоріч зростають. Однак названі цифри не задовольнили обласних депутатів комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики і спорту.

— Попри наведені цифри, проблема ж не знята, — зауважив депутат Михайло Кривко. — То що ще ми разом маємо зробити, аби вирішити проблему? Я знаю, що у районі пивзаводу є заклад, де в пластикову пляшку наливають пиво, ставлять у паперовий мішечок і ухитряються продавати.

Колегу підтримала і депутат Лідія Кузьмук. Вона нарікала на байдужість міліціонерів, які не реагують на дівчат з пляшками пива у місті.

— Ми хочемо більш принципової позиції, активізуйте своїх працівників, щоб не лояльно реагували на усмішки хмільних дівчат. А то таке враження, що вони їх просто не помічають! — обурювалась вона. — Мало того, я вже 10 років воюю з “розливайкою” на кінцевій зупинці вулиці Вербової, біля 23-ї школи. А там як наливали, так і наливають! Їх притягували до відповідальності адміністративної — і що? Таке враження, що правоохоронці кришують такі точки!

— То потрібно, щоб адмінвідповідальність була дзвіночком до закриття таких закладів! — підтримав колегу Михайло Кривко.

Як пояснив начальник міського управління торгівлі Ігор Остапенко, рішення про закриття торгових точок, які порушують правила торгівлі, приймаються на основі акта міліції і податкової інспекції, де зафіксовано порушення.
— Якщо, наприклад, йдеться про продаж спиртного неповнолітнім, то на основі такого акта податкова інспекція може накласти штраф до 5 тисяч гривень і на основі вже першого порушення закрити такий заклад, — пояснив він. — Тобто якщо ліцензію видала податкова, то саме вона може її анулювати.
Влада не може ефективно впливати на порушників торгівлі — таку думку озвучив і перший заступник міського голови Острога Олександр Корнійчук.
— До нас неодноразово надходили скарги від жителів міста на розпиття спирних напоїв в одному із закладів міста, — розповів він. — Ми обмежили режим його роботи до 24 години, однак це не виконувалось. Потім до 23, але марно. Скарги знову поступали. Викликали орендаря на засідання міськвиконкому — він не з'являвся. Словом, у міської влади немає важелів впливу на нерадивих торговців, адже міліція має фіксувати такі порушення своїми протоколами, робити приписи, стягувати з них кошти. Тим більше, ми не можемо позбавити ліцензії на продаж алкоголю.





На правах реклами