У Рівному продовжують розпивати пиво, незважаючи на закон
Доповідаючи про заходи, які провели на виконання закону правоохоронці, представник УМВС України в Рівненській області Руслан Мельник назвав показники притягнень до відповідальності за розпивання слабоалкогольних напоїв, які цьогоріч зростають. Однак названі цифри не задовольнили обласних депутатів комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики і спорту.
— Попри наведені цифри, проблема ж не знята, — зауважив депутат Михайло Кривко. — То що ще ми разом маємо зробити, аби вирішити проблему? Я знаю, що у районі пивзаводу є заклад, де в пластикову пляшку наливають пиво, ставлять у паперовий мішечок і ухитряються продавати.
Колегу підтримала і депутат Лідія Кузьмук. Вона нарікала на байдужість міліціонерів, які не реагують на дівчат з пляшками пива у місті.
— Ми хочемо більш принципової позиції, активізуйте своїх працівників, щоб не лояльно реагували на усмішки хмільних дівчат. А то таке враження, що вони їх просто не помічають! — обурювалась вона. — Мало того, я вже 10 років воюю з “розливайкою” на кінцевій зупинці вулиці Вербової, біля 23-ї школи. А там як наливали, так і наливають! Їх притягували до відповідальності адміністративної — і що? Таке враження, що правоохоронці кришують такі точки!
— То потрібно, щоб адмінвідповідальність була дзвіночком до закриття таких закладів! — підтримав колегу Михайло Кривко.
Як пояснив начальник міського управління торгівлі Ігор Остапенко, рішення про закриття торгових точок, які порушують правила торгівлі, приймаються на основі акта міліції і податкової інспекції, де зафіксовано порушення.
— Якщо, наприклад, йдеться про продаж спиртного неповнолітнім, то на основі такого акта податкова інспекція може накласти штраф до 5 тисяч гривень і на основі вже першого порушення закрити такий заклад, — пояснив він. — Тобто якщо ліцензію видала податкова, то саме вона може її анулювати.
Влада не може ефективно впливати на порушників торгівлі — таку думку озвучив і перший заступник міського голови Острога Олександр Корнійчук.
— До нас неодноразово надходили скарги від жителів міста на розпиття спирних напоїв в одному із закладів міста, — розповів він. — Ми обмежили режим його роботи до 24 години, однак це не виконувалось. Потім до 23, але марно. Скарги знову поступали. Викликали орендаря на засідання міськвиконкому — він не з'являвся. Словом, у міської влади немає важелів впливу на нерадивих торговців, адже міліція має фіксувати такі порушення своїми протоколами, робити приписи, стягувати з них кошти. Тим більше, ми не можемо позбавити ліцензії на продаж алкоголю.
Масниця, поминальна субота та інші пам'ятні дати: церковний календар на лютий 2025
М'ясопусна субота буде в другій половині місяця, опісля настане Масниця, а потому й Великий піст розпочнеться. Церковний календар нагадає про важливі дати.
переглядів: 171
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
В лютому 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 487
Бронь на 100%: які категорії додали до переліку захищених від мобілізації
Зміни до бронювання під час дії воєнного стану було запроваджено постановою уряду № 36 від 14.01.2025 р. Таким чином, серед числа працівників, яких бронюють на 100% включили, медиків та прокурорів САП.
переглядів: 204
Повторне проходження ВЛК "обмежено придатними": коли крайній термін
Новим крайнім терміном повторного проходження військово-лікарської комісії обмежено придатними до військової служби громадянами України пропонується встановити 5 червня 2025 року.
переглядів: 199
Тимко III віщує ранню весну у 2025 році
Незважаючи на складні часи, традиція святкування Дня бабака на Харківщині продовжується. Хоч цього року через безпекову ситуацію віщування Тимка III відбувалося дистанційно, але наш знаменитий бабак все одно поділився прогнозом.
переглядів: 237