“ОГО” блукала вуличками “української Греції”
Блукаючи руїнами давнього міста, можна уявити собі, як багато років тому у цьому квітучому поселенні бурлило життя. Виготовляли вино, поклонялися своїм богам, влаштовували театральні постановки, вели господарство та займалися ремеслами. Сьогодні тут теж вирує життя, адже цю унікальну археологічну пам'ятку щодня відвідують сотні туристів. Інколи, щоб потрапити на територію заповідника, потрібно вистояти у чималій черзі. Проте, повірте, воно того варте.
Через усе місто простягнулася широка вулиця, яка проходить повз собор та виводить вас до площі на березі моря. Її пересікають безліч маленьких вуличок, які заведуть вас не тільки у різні за своїм призначенням будівлі, а й у різні століття. Кожна будівля по-своєму цікава та унікальна, чи то залишки давньої базиліки, чи печерного храму, чи склепу.
Одна із таких вуличок приведе вас до Античного театру. Його збудували у III столітті до н.е. Жителі Херсонеса спорудили найдорожчу частину будівлі, а саме театрон, тобто ряди з лавочками для глядачів. Античний театр і сьогодні використовують за призначенням, адже влітку тут влаштовують постановки різноманітні театри. Деякі постановки проводять увечері після заходу сонця.
— Мені пощастило побачити одне з таких театральних дійств. Я була настільки вражена атмосферою, яку створювали як актори, так і саме місце. На якусь мить я забула, в якому я столітті,— розповіла туристка з Чернігова Тетяна ГОЛОВАТОВА.
Найулюбленішим місцем усіх туристів можна назвати “Сигнальний дзвін” та різноманітні базиліки. У місті знаходяться: базиліка Крузе — один із перших християнських храмів у Херсонесі; Уваровська базиліка, яка вважається найбільшим християнським храмом у Криму; Північна базиліка та інші. Аби сфотографуватися на фоні тієї чи іншої археологічної пам'ятки, інколи потрібно займати чергу.
На території Національного заповідника “Херсонес Таврійський” працюють декілька музеїв, різноманітні виставки, проводять екскурсії. Варто зауважити, що білети, які ви придбали на вході, в жодному не разі не викидайте, адже без них ви не зможете відвідати ні музеї, ні виставки, ні інші цікаві місця на території заповідника.
Біля виходу із заповідника розташовані руїни Древніх міських воріт. Свого часу до портових районів Херсонеса можна було потрапити лише через них. У кінці I — на початку II століття н.е. перед міськими воротами збудували передову стіну — протехісму, яка досі є частиною древнього міста.
Чеканка древніх монет власними руками
На згадку про екскурсію туристам пропонують власноруч виготовити монету, які використовували жителі Херсонеса. Особисто я не відмовилась спробувати свої сили у чеканці древньої монети. Одягнувши спеціальний фартух та взявши до рук молоток, я зрозуміла, що це справа не така вже й легка. Зате монета, яку я відчеканила, буде для мене ще ціннішою.
На території заповідника розміщені пляжі, де туристи рятуються від спеки, плескаючись у прозорій воді Чорного моря. Місцеві розповіли, що вони частенько ходять саме на пляжі Херсонеса. Ось декілька секретів, які допоможуть зекономити кошти на вході. Отже, безкоштовно можна пройти, якщо ви скажете, що йдете на службу до Володимирського собору або скористаєтесь прихованими “лазівками” в огорожі заповідника.
Мальовничі руїни — це справжній скарб для фотографів. То тут, то там було чути, як професійний фотограф дає настанови своїм моделям у грецьких тогах. Дівчата на фоні колон та багатовікового каміння і справді нагадували богинь, що спустилися з Олімпу.
P.S. Недарма кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Словами важко описати ті емоції, які переповнюють кожного, хто побував у цьому древньому місті. Тут ви матимете унікальну можливість відчеканити власноруч монету, зробити неймовірної краси фото та придбати сувеніри на пам'ять, а згодом ще довго-довго згадувати свою подорож вуличками “української Греції”.
Довідка
Херсонес виник наприкінці VI ст. до н.е. і проіснував до початку XV ст. н.е.
Слово “Херсонес” у перекладі зі старогрецької означає “півострів”. І справді, руїни цього міста розташовані на півострові, іменованому Гераклейським. Це — південно-західний виступ Криму, відокремлений від останньої частини кримської землі Севастопольською і Балаклавською бухтами, Інкерманською і Балаклавською долинами, і який з трьох сторін омивається морем.
Грецьких міст, що носили назву Херсонес, у давнину було декілька. Тому, щоб розрізняти їх, греки давали таким містам подвійні назви. Місто в Тавріці (Криму) вони назвали Херсонесом Таврійським.
На Рівненщині рятувальники запобігли масштабній пожежі автоцистерни з пальним
У Дубенському районі Рівненської області вдалося уникнути серйозної катастрофи за допомогою оперативних дій рятувальників.
переглядів: 191
Рівненський спортсмен у фіналі слоупстайлу на зимовій Універсіаді
22-річний фристайліст Данило Степанюк став єдиним представником Рівненщини на XXXII Всесвітній зимовій Універсіаді, що проходить у Турині (Італія).
переглядів: 138
Рівнянин уник покарання за спробу зґвалтування: чому так сталося
Рівненський міський суд закрив справу проти чоловіка, який у жовтні 2019 року намагався зґвалтувати дівчину на зупинці громадського транспорту «РУМ» на вулиці Соборній.
переглядів: 255
У Рівному на перехресті замінили опору, збиту п'яною водійкою
На перехресті вулиці Степана Бандери та Тиха в Рівному замінили бетонний опір, який був збитий у результаті дорожньо-транспортної пригоди.
переглядів: 160
Яку погоду чекати на Рівненщині 19 січня
19 січня на Рівненщині очікується хмарна погода з періодичними проясненнями.
переглядів: 181