Рівненський школяр став чемпіоном світу з польотів моделей літаків
У Рівному це вивчають у гуртку авіамоделювання підліткового клубу "Омега", де бажаючі мають змогу отримати уявлення про основні технологічні прийоми проектування та виготовлення авіамоделей, опановують технології виготовлення різних класів моделей літальних апаратів за кресленнями, самотужки конструюють їх та перевіряють на практиці, чи зможе модель піднятися у повітря.
Детальніше про особливості цього виду спорту розповідає переможець командного заліку чемпіонату світу серед юніорів Олександр Пономарьов.
— Що це за вид спорту?
— Для участі у змаганнях потрібно розробити за відповідним кресленням певну модель таким чином, щоб вона трималася у повітрі 180 секунд.
— А чому саме 180 секунд? Якщо модель певного апарату летітиме довше, це ж свідчить про її витривалість?
— Зовсім навпаки. Є загальне конкурсне правило: планер чи таймерний апарат має протриматися у повітрі три хвилини, тобто 180 секунд. Якщо модель буде у повітрі довше, це означатиме, що вона має похибку у розробці, її може віднести вітром, і назад вона не повернеться.
— Тобто керувати із землі запущеним апаратом не можна?
— Планери та таймерні гумо-моторні моделі, які ми представляли на чемпіонаті, тим і відрізняються від решти, що із землі їх можна лише запустити. У повітрі все залежить від якості зробленої моделі та умов запуску.
— Зрозуміло, що при розробці моделі потрібно враховувати всі розрахунки, а що таке умови запуску?
— При запуску моделі треба враховувати погодні умови. Найкраще запускати її при легкому вітрі зранку, коли повітря ще вологе і не спекотно. Ідеально це робити о п`ятій годині ранку, коли ще не спаде роса.
— Як давно ти займаєшся цим видом спорту?
— Авіамоделюванням займаюся порівняно віднедавна. Навчаючись у восьмому класі, дізнався про те, що у підлітковому клубі "Омега" діє гурток, де виготовляють моделі планерів та таймерних літальних апаратів.
— Тобто за рік тобі вдалося досягнути значних результатів?
— Ще не можу сказати, що результати справді високі, бо ж перемогу маємо лише у командному заліку, а хотілося б особистої першості.
— З якими моделями подобається працювати найбільше?
— Найцікавіше працювати із планерами і таймерними гумо-моторними моделями. Вони відрізняються від інших типом польоту, а також тим, що ними не можна керувати із землі. А ще мені подобається точність розрахунків при виготовленні різних мініатюрних деталей.
— Кому ти завдячуєш перемогою?
— До перемоги ми дійшли разом із тренером Володимиром Гупаленком, який дуже багато допомагає у процесі розробки моделі, і, звичайно, під час випробування апарату.
— Чи були якісь особливі ситуації на самому чемпіонаті?
— У перший день тренувань перед самими змаганнями розбилася найкраща наша модель.
— А як ви змогли вирішити цю проблему і виступити?
— На жаль, на виготовлення нової моделі часу вже не було, тому ми виступали із чотирма іншими.
— Чи маєш у майбутньому бажання політати на власному сконструйованому апараті?
— Спершу хочу здобути перемогу на чемпіонаті в особистому заліку, а вже потім думатиму про щось серйозніше.

Як приготувати сніданок з трьох інгредієнтів: швидкий рецепт від досвідчених господинь

Сніданок — це важлива частина нашого дня, яка задає тон на весь наступний час. Іноді хочеться чогось смачного, але при цьому простого і швидкого у приготуванні. Якщо у вас є лише три інгредієнти під рукою, не біда! Ось рецепт оладок з банану та яйця, який стане чудовим варіантом для сніданку.
переглядів: 79
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 881
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 709
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 1043
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 617