День пасічника: В Україні сьогодні святкують День пасічника
Україна здавна славилася пасічництвом. Монастирі, козацькі старшини та й простий люд тримали бджіл. З багатьох заморських держав численні каравани везли в Київську Русь найрізноманітніші товари і обмінювали їх на продукти бджільництва. Величезну роль відіграла тоді ця працьовита комаха у становленні української державності. Князь Ігор, після затвердження договору з візантійськими послами, разом з іншими дарами підніс їм віск, а його дружина Ольга — караван з 40 посудинами, що були наповнені медом і воском. "У давнину продукти бджільництва обмінювали на золото, срібло, дорогоцінні прикраси, шовк. За часів Візантії мед і віск були справжньою валютою. А пов'язано це було з тим, що в Україні здавна вміли виготовляти мед надзвичайно високої якості", — розповідає заступник директора Національного наукового центру "Інститут бджільництва ім. Прокоповича" УААН Сергій Бугера.
Коли почалася історія бджільництва, точно не береться сказати ніхто. Учені знайшли бурштин — закам'янілий прозорий шматочок смоли, який налічує 15 мільйонів років. Колись у ньому навіки застигла бджола. На гробницях єгипетських фараонів висікали бджіл як символ зневаги до смерті та ідеал охайності. У Стародавньому Єгипті на стінах храмів і палаців зображували бджіл, вулики та посуд з медом і воском. Перші письмові відомості про бджіл і використання меду та воску датуються XII-XIV століттями до нашої ери. Грецький філософ Гомер змальовував використання меду і воску в домашньому вжитку, а в Аристотеля (V ст. до н. е.) описується життя бджіл, їх розведення і утримання.

Рівненська ОВА нагородила прикордонників Рівненської області

Олександр Коваль відзначив військовослужбовців 9 прикордонного загону імені Січових Стрільців, які несуть службу на кордонах Рівненської області.
переглядів: 5
Олімпієць Олег Омельчук здобув дві медалі на Кубку України з кульової стрільби

Олімпієць з Рівного Олег Омельчук здобув дві медалі на Кубку України з кульової стрільби, який проходив у Вінниці.
переглядів: 83
На Рівненщині аграрії почали сіяти гречку - перші в Україні цьогоріч

На Рівненщині стартував посів гречки — область стала лідером серед регіонів України, де аграрії першими взялися за вирощування цієї культури. Загалом під гречку в регіоні цьогоріч відведено 13,7 тисячі гектарів. Про це повідомив начальник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль.
переглядів: 62
На Рівненщині загасили пожежу (+ВІДЕО)

У ніч проти 30 квітня, близько 23:39, у селі Карпилівка Сарненського району спалахнула пожежа на території приватного домоволодіння. Загорілося перекриття господарської будівлі.
переглядів: 64
У Рівному водій мав права із ознаками підробки

На вулиці Льонокомбінатівській патрульні зупинили автомобіль Hyundai Accent. Посвідчення водія, яке надав 44-річний керманич, мало ознаки підробки. Правоохоронцям чоловік зізнався, що своє втратив, а натомість замовив інше в інтернеті.
переглядів: 102