День пасічника: В Україні сьогодні святкують День пасічника
Україна здавна славилася пасічництвом. Монастирі, козацькі старшини та й простий люд тримали бджіл. З багатьох заморських держав численні каравани везли в Київську Русь найрізноманітніші товари і обмінювали їх на продукти бджільництва. Величезну роль відіграла тоді ця працьовита комаха у становленні української державності. Князь Ігор, після затвердження договору з візантійськими послами, разом з іншими дарами підніс їм віск, а його дружина Ольга — караван з 40 посудинами, що були наповнені медом і воском. "У давнину продукти бджільництва обмінювали на золото, срібло, дорогоцінні прикраси, шовк. За часів Візантії мед і віск були справжньою валютою. А пов'язано це було з тим, що в Україні здавна вміли виготовляти мед надзвичайно високої якості", — розповідає заступник директора Національного наукового центру "Інститут бджільництва ім. Прокоповича" УААН Сергій Бугера.
Коли почалася історія бджільництва, точно не береться сказати ніхто. Учені знайшли бурштин — закам'янілий прозорий шматочок смоли, який налічує 15 мільйонів років. Колись у ньому навіки застигла бджола. На гробницях єгипетських фараонів висікали бджіл як символ зневаги до смерті та ідеал охайності. У Стародавньому Єгипті на стінах храмів і палаців зображували бджіл, вулики та посуд з медом і воском. Перші письмові відомості про бджіл і використання меду та воску датуються XII-XIV століттями до нашої ери. Грецький філософ Гомер змальовував використання меду і воску в домашньому вжитку, а в Аристотеля (V ст. до н. е.) описується життя бджіл, їх розведення і утримання.
На Рівненщині викрили жителя Вараша на незаконному перевезенні майже 70 кг бурштину
6 січня у селі Довговоля правоохоронці зупинили автомобіль «Opel Combo», водій якого, 62-річний житель Вараша, порушив правила дорожнього руху, не пристебнувшись ременем безпеки.
переглядів: 0
Рівненщина отримала понад 36 мільйонів гривень на розвиток тваринництва
У 2024 році сільськогосподарські виробники Рівненської області отримали від держави понад 36 мільйонів гривень для підтримки розведення корів, кіз та овець.
переглядів: 23
Як зі старої хати на Рівненщині зробили сучасну спортшколу
"Це було страхіття, як старий хлів. А тепер мені не соромно туди привести людей", - так голова Рокитнівської громади Григорій Таргонський описав стан дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ) у селі Рокитне до ремонту.
переглядів: 175
Екологічна утилізація ялинок у Рівному: коли та як здати новорічні дерева
У Рівному організовано екологічну утилізацію новорічних ялинок, яка триватиме з 10 до 25 січня.
переглядів: 69
Рівнянин на Ювілейному "освятив" двері сусідів: ті викликали поліцію
На Водохреще житель одного з будинків на Ювілейному у Рівному вирішив незвичним чином відзначити свято — поливши водою двері своїх сусідів.
переглядів: 195