Оформити субсидію стало легше
Після прийняття Постанови в Рівненській області вже 7 тисяч сімей області звернулися за субсидіями. Більшість зробили це за спрощеним порядком – листом, не виходячи з дому. За словами заступника голови облдержадміністрації Юрія Кічатого, за новою системою самостійно обрахувати своє право на субсидію досить просто.
– Якщо у сім’ї з двох пенсіонерів дохід 2 тисячі гривень в сукупності, то вони сплачуватимуть за комунальні послуги не більше десяти відсотків, тобто 200 гривень, – пояснює Юрій Кічатий. – Для працюючих громадян ця сума складатиме 15 відсотків від сукупного доходу сім’ї.
Загалом нововведення щодо призначення субсидій стосуються наступних напрямків:
1) Знижено поріг обов'язкової оплати житлово-комунальних послуг:
- з 15 до 10 відсотків сукупного доходу для сімей, які складаються з пенсіонерів, інвалідів і дітей віком до 18 років;
- з 20 до 15 відсотків для всіх інших сімей, у складі яких є працездатні громадяни.
2) Спрощено порядок призначення житлових субсидій.
Із 1 серпня громадяни звільнені від необхідності збирати від організацій, які надають комунальні послуги, довідки, що необхідні для призначення субсидій (довідки про склад сім'ї, про наявність комунальних послуг, про вартість таких послуг).
Така інформація у п'ятиденний термін надається житлово-експлуатаційними підприємствами, які поставляють населенню газ для побутових потреб, та іншими комунальними підприємствами на запит органів соціального захисту. Обмін інформацією відбуватиметься в електронному вигляді.
3) Запущено механізм організації нового порядку надання субсидій населенню на регіональному рівні.
Пенсійний фонд інформує кожну сім'ю, в якій є пенсіонер, про спрощений механізм здобуття житлових субсидій.
Із усіх отриманих в Рівненській області, після прийняття Постанови, звернень, на сьогодні субсидії призначено лише більше півтисячі сімей. Через те, що в окремих сімей права на отримання субсидій наразі немає.
– 15 відсотків їхнього середньомісячного сукупного доходу на сьогодні перевищує нараховані послуги, – пояснює начальник відділу пільг і соцвиплат управління праці та соцзахисту населення рівненської облдержадміністрації Ніна Видрак. – Проте це право кожна із сімей може отримати з початком опалювального періоду, коли ціни на послуги зростуть.
Наразі, за словами чиновників, розглядаються питання про призначення субсидій невласнику житла.
– Приміром, старенька бабця живе в однокімнатній квартирі. Вона переписала своє житло своєму внуку. Вона вже не є власником, але живе і думає, що їй повинні призначити субсидію. І таких звернень є дуже багато, - розповідає Юрій Кічатий.
Окрім того, розглядається питання про можливість надання субсидій підприємцям, які сплачують єдиний податок.
Як правильно обирати парфум: лайфхаки для підбору ідеального аромату
У світі ароматів кожен має свою особливу історію, і саме парфум допомагає її розповісти. Правильно підібраний аромат не лише виражає індивідуальність, а й формує враження про людину.
переглядів: 289
Як правильно доглядати за цикламеном: корисні поради
Вирощування цикламена у квартирі може стати справжнім викликом для квітникарів, особливо для початківців.
переглядів: 237
Горіх врятує дерев'яну підлогу від подряпин
Волоський горіх — невибагливе дерево, яке часто можна побачити на присадибних ділянках українців. Воно не потребує спеціального догляду, проте його плоди мають безліч корисних властивостей і приємний смак.
переглядів: 241
Чи враховуватиметься єПідтримка і Національний кешбек при обчислені субсидій
Дізнайтеся, чи враховуються кошти з програм "Національний кешбек" і "Зимова єПідтримка" при розрахунку сукупного доходу для субсидій.
переглядів: 646
За грудень українці накопичили рекордний кешбек за купівлю українських товарів
На 180 млн більше, ніж було в листопаді. Виплати за грудень і січень учасники програми отримають у лютому.
переглядів: 260