Ми у Facebook
27.09.2010, 16:26

Від раку шийки матки в Україні щодня вмирає сім жінок — експерт

Рак шийки матки — друга за розповсюдженістю причина смертності серед жінок у світі після раку молочної залози. Ця хвороба доволі підступна, адже чітко визначити, коли саме людина інфікувалася, практично неможливо. До того ж захворіти можна у будь-який момент.
— Рак шийки матки виникає під впливом певних типів надзвичайно розповсюдженого вірусу папіломи людини (ВПЛ). Існує щонайменше чотири типи ВПЛ, про які слід знати жінкам. Ці типи викликають більшість випадків ВПЛ-асоційованих захворювань. Заразитися вірусом можна у будь-якому віці. Втім, у підлітковий період і до 20 років ризик зараження ВПЛ є особливо високим, оскільки в цей час організм тільки розвивається, — розповідає обласний онкогінеколог Ірина НОВОСЕЛОВА. — Доведено, що 8 з 10 жінок інфіковані ВПЛ протягом життя, але визначити, хто з них хворітиме в подальшому на рак шийки матки, неможливо. Щодня в Україні такий діагноз встановлюють тринадцяти жінкам, а недуга забирає сім життів.

Про інфікованість людина може навіть не підозрювати. Відповідно, вірус легко передається. У більшості людей захисна система організму самостійно бореться з вірусом, але якщо їй не вдалося його подолати, можуть розвиватися певні захворювання. Визначити, чи зможе ваш організм впоратися з вірусом, неможливо.

— Коли жінка заражається певним типом вірусу ВПЛ, і він не зникає самостійно, у слизовій оболонці шийки матки можуть з'явитися атипові клітини. Якщо їх не виявляють на ранніх стадіях і вчасно не пролікуватися, у неї можуть розвинутися передракові захворювання, а потім — і рак шийки матки, — продовжує Ірина Новоселова. — ВПЛ можуть заразитися всі — і жінки, й чоловіки. Ризик може виникати при будь-якому генітальному контакті. Щоб заразитися ВПЛ, статевий контакт не є обов'язковим. Зазвичай ВПЛ не має певних ознак чи симптомів.
Алгоритм обстеження полягає в консультації гінеколога, лабораторному визначенні вірусу папіломи, його підтипів, кольпоскопії, ультразвуковому обстеженні, для чоловіків — консультації уролога з вибором методу профілактики та лікування, включаючи і вакцинацію.
За даними Центру контролю і профілактики захворювань США, єдиний шлях, щоб захистити себе від ВПЛ, — уникати сексуальної активності, що включає генітальні контакти. Якщо у вас все-таки вони є, то для захисту бажано:

- регулярно проходити лабораторні та інструментальні обстеження;
- завжди користуватися презервативом;
- обмежити кількість статевих партнерів;
- запобігати захворюванням, що спричинені ВПЛ, за допомогою вакцинації.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ