Активна фаза президентської кампанії починається в Білорусі
Для того, щоб стати кандидатом у президенти Білорусі, необхідно серед інших умов зібрати не менше 100 тисяч підписів громадян.
Підписи мають право збирати тільки члени ініціативних груп, кожен з яких має спеціальне посвідчення. У підписний лист вносяться прізвище, ім'я та по батькові підписувача, дата його народження, домашня адреса, серія і номер паспорта. Дату і підпис підписант ставить власноруч.
Як показує досвід минулих років, далеко не всі претенденти на пост президента стануть хоча б кандидатами в президенти. Основна проблема — зібрати 100 тисяч підписів. Так, на виборах 2001 року з 23 ініціативних груп необхідну кількість підписів зібрали тільки чотири кандидати. У 2006 році було також зареєстровано чотири кандидати з восьми претендентів.
Окрім чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, збір підписів для висунення кандидатами в президенти будуть проводити білоруський поет і опозиціонер, лідер руху "Говори правду" Володимир Некляєв, економіст, заступник голови опозиційної Об'єднаної громадянської партії Ярослав Романчук, перший заступник голови білоруської Партії зелених Юрій Глушаков, який позиціонує себе як помірний опозиціонер, колишній заступник міністра закордонних справ Білорусі, координатор одного з провідних білоруських опозиційних інтернет-видань "Хартія-97" Андрій Санніков, опозиційний активіст Алесь (Олексій) Михалевич, підприємець Дмитро Ус, активіст партії "Білоруський народний фронт" Григорій Костусєв, голова Ліберально-демократичної партії Білорусі Сергій Гайдукевич, опозиційний активіст Віталій Римашевський, ще один опозиціонер Микола Статкевич, тимчасово непрацюючий Сергій Іванов, вчений-ядерник Іван Куликов, пенсіонер Петро Борисов, індивідуальний підприємець Володимир Провальський, безпартійний Сергій Рижов, підприємець Віктор Терещенко.
Найбільшу ініціативну групу з 10,443 тисячі чоловік зібрав Гайдукевич. За ним слідує Лукашенко з ініціативною групою в 8,403 тисячі чоловік. Далі слід Некляєв — 3,271 тисячі і Санніков — 2,003 тисячі. Ініціативні групи інших претендентів налічують менше 2 тисяч чоловік.
ЦВК відмовила в реєстрації ініціативних груп санітарці грязелікарні Наталії Старікової, так як в її групу було включено 30 осіб при мінімумі в 100 і Іллі Добротвір, так як даний громадянин народився в 1981 році, а до участі в президентській кампанії в Білорусі допускаються тільки з 35 років. До ініціативної групи Добротвора, крім того, була включена одна людина — він сам.
На думку ряду експертів, найбільш сильними потенційними кандидатами з числа опозиціонерів є Санніков і Некляєв.
Крім того, як мінімум шість опозиційних претендентів можуть створити коаліцію і об'єднатися навколо одного кандидата.
Як заявила голова ЦВК Білорусі, в ході поточної виборчої кампанії умови для збирачів підписів будуть створені максимально комфортні. Зокрема, тепер дозволено виставляти пікети для збору підписів. Причому, виставляти пікети дозволено в будь-якому місці, крім тих, де їх заборонять місцеві органи влади. Зокрема, в Мінську пікети заборонені на трьох головних площах (Незалежності, Жовтневої, Перемоги), а також у радіусі 300 метрів від резиденції президента і 50 метрів від будівель парламенту, уряду, прокуратури, судів, правоохоронних органів, посольств.
Перевірка достовірності підписів виборців у підписних листах, зданих членами ініціативних груп, буде проводитися з 30 жовтня протягом десяти днів. Реєстрація кандидатів пройде з 14 по 23 листопада.
Джерело rian.ru
Нацбанк випустив монету "Цифрова держава"
Національний банк України презентував нову пам'ятну монету "Цифрова держава", присвячену значним досягненням України у сфері цифрових технологій та інновацій.
переглядів: 34
Непоправна втрата: на війні загинув актор Яків Ткаченко
На війні загинув талановитий актор театру і кіно, зірка фільмів "Червоний", "Припутні", "Довбуш" та багатьох інших – Яків Ткаченко.
переглядів: 150
Рашисти назвали масований обстріл України відповіддю на атаку в Таганрозі
Масований ракетний обстріл України, здійснений росіянами у п’ятницю, 13 грудня, був оголошений відповіддю на застосування ракет ATACMS проти військового аеродрому в Таганрозі.
переглядів: 333
В Україні впроваджується автоматичне надання статусу УБД
Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок у межах місяця цифрової трансформації — відтепер статус учасника бойових дій (УБД) надаватиметься автоматично.
переглядів: 365
Програму «Доступні ліки» розширять у 2025 році
Програма «Доступні ліки» отримає понад 30 нових діючих речовин у 2025 році. Бюджет програми складе 6,6 млрд грн.
переглядів: 422