Ми у Facebook
04.10.2010, 16:48

Кандидати в депутати Рівнеради уклали Угоду з громадою

Кандидати у депутати Рівнеради від політичної партії Наша Україна підписали із представниками громади міста Громадську угоду. У такий спосіб вони зі свого боку зробили політичний процес більш відкритим.
Кандидати в депутати Рівненської міської ради
від партії “Наша Україна”
Представники громадських організацій
Представники засобів масової
інформації, журналісти

Громадська угода
Угода замість програми
В останні кілька років поняття передвиборчої програми перетворилося на формальність. Ніхто до неї не ставиться серйозно. Це свого роду “апендикс” у передвиборчому процесі, який нікому не потрібен. Саме тому, туди, як правило, включають невеликі обіцянки, на кшталт “вкрутити лампочку у під’їзді”, “залатати дірку в асфальті” або інші дрібниці. В результаті й цього ніхто потім не робить.

Однак не в цьому полягає завдання депутата. Обов’язок міської ради, насамперед, розробляти стратегію розвитку міста, створювати і керувати міськими структурами таким чином, щоб двірник вчасно прибирав вулицю, вивозилось сміття, ремонтувались дороги. Одним словом, щоб служби, від яких залежить комфорт нашого життя, працювали як добре налагоджений механізм.

Аби місто жило і розвивалось, люди, які хочуть стати депутатами, мають чітко усвідомлювати навіщо вони туди йдуть. А рівняни - навіщо обирають того чи іншого кандидата. Останнім часом, можливо через недоліки партійної системи, обірвався зв’язок між виборцем і депутатом. Підтримується тільки ідея, яка відірвана від реального життя. Програми ж перетворилися на формальність.

Тому ми пропонуємо відійти від прийнятої негативної практики програм-відписок. Натомість укласти угоду між громадою, її представниками та кандидатами в депутати. Мета угоди: визначити цілі, права, а головне обов’язки, які беруть на себе перед громадою майбутні депутати, та механізми складання повноважень депутатом у разі невиконання умов угоди.

Влада і громада - партнери

Рівному Не вистачає постійного системного діалогу між владою і громадським сектором (громадськими організаціями, фондами, благодійними ініціативами, об’єднаннями громадян та ін.). Взаємодія з бізнес-середовищем часто носить спотворений споживацький характер і зводиться до банального вимагання грошей.

У виробленні і здійсненні стратегії розвитку Рівного важливим є залучення і використання ідей та досвіду напрацьованих в громадському секторі. Ініціативи мають підкріплюватися фінансовим ресурсом бізнесу. Це система взаємодії влади і підприємництва на засадах рівності, які передбачають створення умов для повноцінного розвитку соціальної відповідальності бізнесу без тиску зі сторони влади. І ми налагодимо ці процеси.

Велике Рівне
Розширення меж Рівного стане реальним стратегічним проривом, який на десятиліття забезпечить місту можливість динамічного поступального розвитку, зробить Рівне іще привабливішим містом для життя, роботи, навчання і відпочинку.
Нові території — як друге дихання для міста!
Що це нам дасть? Насамперед, ми отримаємо можливість зробити нормальні об'їзні дороги. Це означає, що великогабаритні вантажні автомобілі перестануть заїжджати на територію міста. І ця ідея уже почала реалізовуватись.

Це дозволить розвантажити транспортні потоки у Рівному, зменшить кількість заторів, покращить екологічну ситуацію. Разом із цим ми зможемо грамотно організувати технопарк вздовж цих об'їзних доріг, а також облаштувати гуртові склади, як це робиться у всіх європейських містах.

Окрім цього розширення меж міста дозволить облаштувати нові сучасні промислові зони за всіма світовими стандартами, що відкриє широку дорогу іноземним та внутрішнім інвестиціям, створивши тисячі нових робочих місць. Зможемо створити нові екологічні та відпочинкові зони, парки, сквери.

Усе разом це дозволить нам радикально покращити наповнення міського бюджету, завдяки чому вдасться вирішувати значно більше соціальних та господарських програм.

Хтось може сказати, що зараз не час думати про велике Рівне: немає грошей, на дворі економічна криза, тощо. Але процес розширення меж міста довготривалий і займе 2-3 роки.

Фінансова криза закінчиться, інвестиції шукатимуть нових перспективних проектів, і до того часу Рівне має бути готовим стати центром ділової активності, перетворитись з провінційного містечка у Велике Рівне. Для цього потрібно послідовно і системно працювати: відремонтувати всі дороги в місті, а не лише центральні, освітити і привести до ладу всі вулиці міста, а не лише центральні, зробити затишними всі дворики міста, а не лише ті, що побудовані нещодавно. А ще потрібно відремонтувати, побудувати та відновити дошкільні, спортивні та позашкільні заклади, привести до належного стану парки та історичні місця Рівного. І ми готові над цим працювати.

Рівненський патріотизм
Дуже часто на шляху до вирішення тих чи інших буденних проблем міста стають політичні чвари та амбіції. Нерідко питання депутатами міськради не вирішуються лише тому, що проект рішення запропонувала інша депутатська партійна фракція. Ми переконані: в міській раді не повинно бути місця політичному розбрату. У міськраді не місце політичним амбіціям, а місце конструктивній співпраці на благо рідного міста. У міській раді не повинно бути партійного патріотизму. Ми переконані: там місце тільки патріотизму рівненському. Депутати, яку б політичну ідеологію вони не сповідували, мають усвідомлювати одне: рівняни їх обирають для того, аби працювали на благо міста, робили Рівне кращим.

Громада - найвищий контролюючий орган
Зазвичай депутат після обрання забуває про свого виборця, а виборці, як не дивно, про свого депутата. Депутати від виборів до виборів зазвичай обмежуються вітаннями і листівками з новорічно-різдвяними святами, Днем Незалежності та вітають ветеранів із Днем перемоги. Виборці ж ідуть до депутата попросити грошей чи пожалітись на сусіда. Ми ж вважаємо, що стосунки між депутатом і виборцем мають бути іншими. Вони повинні бути партнерами. Вони разом повинні виробляти ідеї, і вибудовувати плани щодо впорядкування двору, ремонту вулиці, розбудови міста.
Наразі немає юридичного механізму відкликання депутата з міської ради. Фактично депутат не несе ніякої відповідальності за невиконання своїх зобов’язань, взятих перед громадою. Ми пропонуємо інший механізм контролю. Кожен з нас, коли стане депутатом, зобов’язується щомісяця проводити особисті зустрічі з виборцями, які його обрали, аби прозвітувати, інформувати своїх виборців про рішення, які приймає міська рада, звітуватись про те, за які рішення голосував депутат, обговорювати з громадою ті проекти і ідеї, які виноситимуться на розгляд міських обранців найближчим часом. Якщо більшість виборців, які обрали кожного з нас, будуть незадоволені нашою роботою і вимагатимуть відставки, зобов’язуємось виконати їхню волю. Громада ж зобов’язується бути активним помічником і партнером депутатів і не бути байдужими до процесів у житті міста Рівне. Ефективний результат можливий лише при спільній злагодженій роботі.

Разом з Вами ми зробимо Рівне кращим!

Кандидати в депутати Рівненської міської ради від партії “Наша Україна”
Сергій ВАСИЛЬЧУК
Мар’ян ГОДА
Олексій ХМИЛЕЦЬКИЙ
Олександр САЧУК
Віталій НОВАК
Віктор НАГОРНЮК
Віра МЕЛЬНИК
Андрій НАГОРНИЙ
Надія ГЛАДКЕВИЧ
Денис НАУМОВ
Валентин ВОЯТ
Віктор КЛИМУК
Галина ЦЮЦЮРА
Артур ХОРХОЛЮК
Іван ВІДНІЧУК
Олександр НОВОСАД
Олена СЕРВЕТНИК
Лариса ШАВЛОВСЬКА
Петро КОЗАЧОК
Михайло БЄЛІК
Микола ПОЛЮХОВИЧ
Олександр БУЛИГА
Алла ЛІХАЧОВА
Анатолій ЛУК’ЯНЧУК
Михайло КОРЕНЬ
Іван КЛЕВАКА
Володимир ГЕРГЕЛЮК





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини