Ми у Facebook
03.11.2010, 13:12

На Рівненщині можна розвивати квітникарство, — голландський експерт

Результати експертної місії представника консалтингової компанії Нідерландів презентували у Рівному. Стееф Бауйс допомагав рівненським фахівцям у поліпшенні розробки концепції сталого розвитку Рівненщини “Західна Брама”. Голландський експерт розповів про перспективи стратегічного розвитку Рівненщини та умови, які для цього потрібні.
Фахівець зі стратегічного планування та розвитку територій Стееф Бауйс (компанія PUM Netherlands Senior Experts) одразу зазначив велику перспективу стратегічного розвитку Рівного.

— Рівне — це місток між Заходом і Сходом, адже знаходиться на перетині шляхів із Західної і Східної Європи. Проте слід дивитися не лише на ці напрями, а й на Південь. Адже там теж існує великий потенціал (Чорне море, Туреччина), — наголосив Стееф Бауйс.

— В області з великими земельними запасами (20000 кілометрів квадратних, а це половина території Нідерландів), кількість населення не вражає. Тому важливо співпрацювати з іншими областями, щоб приваблювати сюди бізнес. Крім того, для розвитку бізнесу потрібно залучати іноземні інвестиції, — продовжив пан Бауйс.

Аналітичне підґрунтя залучення прямих іноземних інвестицій Стееф Бауйс розробив на прикладі сільського господартва.

— Рівненщина має високий потенціал для виробництва і переробки молочної продукції. До цього можна залучити західноєвропейські компанії, що розмістять своє виробництво в Рівному для виходу на східноєвропейський ринок. Також можна розвивати м'ясну галузь, виробництво фуражних та високоенергетичних сортів рослин (соя, кукурудза, буряк), лісове господарство (збирання грибів) та квітникарство. Багато квітів, які продають у Східній Європі, виготовляють в Нідерландах. Тоді чому б не запросити людей, які займаються вирощування квітів в Нідерландах, розвивати цю галузь тут? Адже вирощувати квіти тут можна значно дешевше, ніж у нас, — навів приклад Стееф Бауйс.

Також експерт зазначив, що в цьому напрямі варто було б попрацювати над створенням логістичних центрів, покращити стан індустріальної екології та розвивати аеропорт як центр для вантажоперевезень.





На правах реклами