Ми у Facebook
21.11.2010, 17:42

Влада і суспільство сучасної України

В усі роки, протягом всього періоду історичного розвитку влада, держава, суспільство були і залишаються пов’язаними між собою. Кожна з них відіграє свою роль, і їх залежність однієї від одної може призвести до політичного хаосу та, як результат, економічного зубожіння.
Такий розвиток подій українці спостерігали за попередньої влади, коли не існувало жодного практичного кроку до розбудови України. А винна в цьому боротьба між гілками влади. Кожен намагався втручатись у справи інших, забуваючи про власні повноваження. І тому в Україні останні п’ять років не існувало ані чіткої міжнародної позиції, ані іміджу, ані авторитету.
Сьогодні ситуація змінилась кардинально. Президент Янукович, якому необхідно віддати йому належне, не злякався хаосу і розрухи, які отримав у спадок від своїх попередників, а почав працювати. І вже зараз, можна стверджувати, що ті місяці, які Янукович є главою держави, не минули дарма. Вони стали, може, й найтяжчими, бо були першою адекватною спробою влади реагувати на події.
Україна сьогодні вступає в новий період. Це стосується як політики, так і економіки. Впровадити це все в життя і є найголовнішим завданням новообраної влади.
Місцеві вибори в Україні показали, що безперечним фаворитом виборців є Партія регіонів. У цьому контексті хочеться відзначити, що приємно дивує такі настрої українського електорату — голосують за зміни. Реформи Президента України обіцяють радикальні зміни, і коли вони будуть доведені до логічного завершення, то це буде найкращим доказом щирості української влади.
Хоча зарано говорити про щирість вітчизняних політиків, але час показує, як змінюється весь державний апарат і які першочергові закони приймаються. Особлива увага приділяється безпосередньо децентралізації влади і розширенню прав регіонів. Та здійснити це можна лише за умови наявності висококваліфікованих спеціалістів та фахівців в органах державної влади.
Україна сьогодні, як ніколи, потребує сильної руки, однієї справедливої лінії дій. Потрібно побороти корупцію, кумівство, навести такий лад, щоб у правах усі дійсно були рівні. Але як це зробити?
Відповідальність чиновника — питання досить складне. В умовах сучасної України це питання набуває абсолютного значення, бо торкається практично всіх сфер людської життєдіяльності. Корупція стала елементом повсякденності функціонування влади. В очищення державних установ і органів від корупції практично ніхто не вірить. І тут з’являється Президент України Віктор Янукович і… і він починає діяти. Як би пафосно це не звучало, але за правління Януковича справа зрушилась з місця. Президент долає всі утиски чиновників і починає будувати єдину команду для здійснення реформ.
Президент стоїть на таких позиціях, коли необхідно скорочувати повноваження центральних органів влади з їх передачею на місцеві рівні. Адміністративна реформа скоро буде перетворена з теорії на практику. До цього повним ходом готуються працівники як Адміністрації Президента, так і інших гілок влади. Глава держави розуміє, що без розвитку окремих місцевостей Україна приречена. Потрібно ламати бюрократичний апарат. Влада, нарешті, має працювати для людей, а не навпаки, як до цього звикли українські чиновники.
Президент зараз на вірному шляху. Він реформує всю систему влади. І почав він тут дуже завзято. Якщо Віктор Янукович так само продовжить розпочату справу, то скоро можна очікувати зростання інвестицій до регіонів та реального розвитку економічного сектору. За допомогою адміністративної реформи повноваження різних державних установ будуть надані місцевим рівням. Таким чином, ламається бюрократичний і корупційний апарати. А чітка направленість дій не дає шансу злодіям добратись до влади.
Влада завжди була проблемою для українців. То ж, може, вже настала та мить, щоб і прості люди відчули певну увагу з боку можновладців? Може, вже час будувати діалог і працювати для країни?





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ