Ми у Facebook
26.11.2010, 15:42

У Рівному майстриня вишиває собори

Рівненська майстриня Лілія Куницька вишиває картини із соборами та сорочки у сучасному стилі.
Певно, для кожного українця вишита сорочка — особлива. Адже це яскраве та самобутнє явище нашої культури, яке розвивалося та вдосконалювалося протягом багатьох століть. І сьогодні майстрині, продовжуючи народні традиції, створюють власними руками неповторні зразки вишиванок. У попередніх публікаціях ми писали про вишивальницю Ларису Червоній.

Сьогодні ж розповімо про її сестру-близнючку Лілію КУНИЦЬКУ. Майстриня також захоплюється вишиванням. З-під її рук вийшли прекрасні картини соборів та сорочки, які із задоволенням носять рідні та друзі.

П'ять років тому Лілія Куницька захопилася вишиванням. І хоч сьогодні вона вже достатньо досвідчена майстриня, втім вважає, що рівня сестри ще не досягла.

— Мені ще багато треба вчитися, щоб стати таким професіоналом, як вона, — розповідає пані Лілія.

Думка про те, щоб вишити сорочку, з'явилася в мальовничих Карпатах. Відвідуючи туристичне містечко Яремче, Лілія Куницька з донькою потрапила на базар, де продавали роботи народних умільців. Пані Лілія закохалася у вишиті сорочки. І вирішила: чому б і самій не створити такий шедевр власними руками. З того часу у вишиванні сорочок жінка знаходить свою відраду, відволікається від сірих буднів та отримує справжню насолоду.

— Люблю вишивати сорочки, стилізовані під сучасні, щоб їх могла носити молодь з джинсами чи спідницями. Мені приємно, коли люди носять вишиванки у повсякденному житті, а не одягають лише на свята. Це дуже красиво. Адже вишита сорочка — не просто одяг. Це символіка українського народу, оберіг для людини. Коли її вишиваю, продумую кожну деталь візерунка, який підбираю індивідуально для кожного. І це надзвичайно прикро, коли хтось, маючи гарні вишиті речі, тримає їх у шафі. Мені подобається, коли на сорочці багато візерунка. Щоб рукава, наприклад, були повністю вишиті. Саме в такому стилі я й створюю свої сорочки.
Над однією вишиванкою майстриня може працювати й місяць. А все через брак часу.

— За улюблену справу беруся в основному після роботи, маючи вільну годинку. Звичайно, хотілося б більше часу присвячувати хобі, тому що отримую від нього позитивні емоції. А їх так не вистачає у буденному житті, — ділиться майстриня.

А ще Лілія Куницька обожнює вишивати собори. Її картини створені дуже тонко й майстерно. Від них віє душевним спокоєм та теплом.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ