У Рівному розшукували шопоголіків
Жертви моди та реклами
Коли Європа шаленіє від початку розпродажів, українцям меншою мірою доводиться у більшості лише спостерігати за відчутним зниженням цін. Суттєві розпродажі проводяться хіба що у столиці. До речі, ні для кого не секрет, що речі одних і тих самих брендів, що ми купуємо в Україні, в Європі та Америці, продаються у десять разів дешевше, а якість безсумнівно краща. Разом із тим, усі ці маловтішні речі ніколи не стримують справжнього шопоголіка — поціновувача Fashion-стилю та краси!
Нові сезони моди, бренди та лейби стають основними захопленнями такої категорії населення! Про моду вони, здається, знають усе, і відчувають внутрішньо хоч і невеличкий, проте РОЗПРОДАЖ! Більшість свого часу вони проводять у магазинах та бутиках і купують все нові, можливо, зовсім непотрібні речі. Вони заходять у магазин з повним гаманцем, а виходять вже з порожнім, залишаючи там чергову зарплату. А вдома опиняються серед купи різного мотлоху і непотрібних речей. Потім починаються докори сумління, депресія з усіма наслідками, що з цього випливають. Проте під час купівлі такі люди перебувають у стані справжньої ейфорії, забуваючи при цьому про все на світі. Шопоголізм — справжнє психічне захворювання, твердять психологи, а шопоголіки — такі ж хворі, як і алкоголіки, наркомани, ігромани. То від чого ж у людей виникає нав'язливе бажання купувати все підряд?
— Важливу роль відіграє тут саме мода і реклама, — пояснює директор рекламно-маркетингової компанії “НеоМарк” Андрій ПРОКОПЧУК. — Нам продають не товар, а “щастя”. Рекламісти роблять усе, щоб вам добре прорекламований товар хотілось придбати. Герої рекламних роликів завжди молоді, красиві, успішні, щасливі, вони усміхаються і задоволені життям. А пересічний громадянин, втомлений сірою буденністю, наївно “клює” на цю вудочку.
За словами психологів, корені шопоманії можуть розвиватись з раннього віку.
— Це пов'язано із невдоволенням життєвих потреб, які перекручуються через особистість та свідомість людини, — пояснює лікар-психоневролог Василь ГАЛЯБАР. — Тому й покупками шопоголік намагається вдовольнити себе, отримуючи від цього моральне задоволення. А в результаті — оселя, забита непотрібними дрібничками. Уся біда в тому, що шопоголізм дає короткотривалий ефект. Більшість таких пацієнтів — жінки, хоча чоловіки теж трапляються. Починати виходити зі стану шопоголіка потрібно за допомогою кваліфікованих лікарів. Бажано звернутись до психіатра, — радить лікар.
Ніч за монітором
Окрім звичних для нас шопоголіків, які блукають по магазинах у пошуках чергової пари джинсів чи надцятої пари туфель, сьогодні все більших масштабів набуває віртуальний шопоголізм. На перший погляд, принад не перелічити: не треба виходити на вулицю, а у теплій і зручній атмосфері вдома чи навіть на роботі у будь-який час можна замовити собі нову сукню, речі для дому або ж навіть побутову техніку! Вагомою перевагою таких покупок є відсутність контакту з грошима — покупці у більшості випадків розраховуються банківськими картками або ж післяплатою. Відтак, грошовий тягар торкається лише тоді, коли все вже куплено.
Значна кількість рівнян уже активно використовує інтернет-ресурси для домашніх покупок. Хоч більшість себе шопоголіками і не вважає, проте розповідають: інтернет-магазини викликають певну залежність.
— Цікавитись продажами в інтернет-мережах я почала відтоді, коли пішла у декретну відпустку, — розповідає рівнянка Наталія. — Часу маю вдосталь, особливо вночі. Відтак одяг для себе, малюка та навіть дитячі іграшки купую в інтернет-магазинах. Іноді виходить навіть підзаробити додаткові гроші, купуючи велику партію товару і перепродаючи його. Однак буває і таке, що вже придбані речі доводиться віддавати друзям чи продавати за меншу ціну. Адже, наповнюючи віртуальний кошик одягом чи побутовими товарами, часто забуваю про те, що не завжди ці речі потрібні мені.
А ви шопоголік?
Психологи розробили спеціальний тест. Відповівши на кілька простих запитань, ви зможете трохи краще розібратися в собі. Отже:
чи відчуваєте ви, що бажання купувати стає таким сильним, що ви втрачаєте контроль над своєю поведінкою, а через деякий час відчуваєте розчарування і злість?
чи розумієте ви, що в магазинах втрачаєте здатність вибору, і вам залишається одне — купувати і купувати доти, доки не закінчаться гроші?
помічаєте, що безглузді покупки входять у систему?
бачите, що бажання купувати виникає тоді, коли ви роздратовані, незадоволені, переживаєте почуття самотності або розчарування?
відчуваєте потребу купувати у ті моменти, коли вам важко, нудно або ви погано себе почуваєте, і покупка в даному випадку — єдиний спосіб розважитися?
даєте собі слово “більше ніколи в житті”, а потім знову зриваєтесь?
продовжуєте витрачати багато грошей, часу, енергії на шкоду чомусь важливішому — “а життя минає”, і в результаті ненавидите себе за марнотратність?
помічаєте, що пристрасть купувати негативно позначається на вашому способі життя: сварки в сім'ї, проблеми на роботі, поконфліктували з друзями?
Якщо ви виявили у себе більше п'яти ознак — це рівень сформованої залежності, і слід негайно звертатися до психолога. І не треба боятися. Ніхто не збирається труїти вас таблетками або лякати уколами. Головне — усвідомити, що проблема існує, а потім сміливо братися за її вирішення. І якщо раптом з'явилося бажання негайно пробігтися по магазинах, краще зупиніться і подумайте, скільки цікавих і корисних занять навколо: і басейн, і танці, і живопис, і кіно, і театр. Адже існує безліч чудових альтернатив шопінгу, які й сімейний бюджет збережуть, і настрій піднімуть. На світі стільки всього цікавого, треба тільки вміти все це розгледіти!
Як зробити пенсійне в Дії
Е-пенсійне посвідчення – це цифровий документ, який підтверджує призначення пенсії та усуває необхідність у паперовому аналозі.
переглядів: 178
Як приготувати сніданок, якщо в холодильнику порожньо
Бувають такі ранки, коли здається, що в холодильнику зовсім порожньо, а з продуктів під рукою лише найпростіші інгредієнти. У такі моменти виникає вічне питання: що приготувати на сніданок, коли "нічого немає"?
переглядів: 205
Кава з сиром: оригінальний рецепт
Кава з сиром – це не лише смачний, а й незвичайний напій, який може стати приємним відкриттям для гурманів.
переглядів: 209
Як позбутися запаху поту на пуховику або куртці
Виділення поту – життєво важливий процес, який, проте, багатьох дратує. І дратує не сам процес, а те, що найчастіше він супроводжується не найприємнішими ароматами. Неприємний запах поту, який ми відчуваємо, – це продукти життєдіяльності бактерій, які живуть у місцях скупчення апокринових потових залоз.
переглядів: 306
Нова послуга для пацієнтів: записатися до Рівненського обласного шкірвендиспансеру можна онлайн
Тепер потрапити на прийом до до лікаря Рівненського обласного шкірвендиспансера стало ще простіше - у медзакладі впроваджено онлайн-запис.
переглядів: 292