Ми у Facebook
29.11.2010, 10:43

У Рівному створено організацію хворих на шизофренію

У роботі першого засідання, окрім родичів душевнохворих, взяли участь лікарі — психотерапевти, психологи, середні медичні працівники.
— Шизофренія — це хронічне захворювання, яке при адекватному лікуванні й правильних реабілітаційних методах виліковне, — каже Наталія Миронюк, завідуюча стаціонарним відділенням Рівненського обласного Центру психічного здоров'я населення. — І це не просто моя особиста думка, а передусім сучасна позиція світової науки.

У роботі першого засідання, окрім родичів душевнохворих, взяли участь лікарі — психотерапевти, психологи, середні медичні працівники. У формі інтерв'ю між лікарями та родичами обговорювалися симптоми початкових проявів шизофренії, наголошувалося на великій ролі сім'ї для успішного стаціонарного і амбулаторного лікування.

— Безумовно, скільки хворіє людина — стільки потерпають родичі, — говорить Наталія Миронюк. — Буває, у людини виявляють шизофренію, вона пройде курс лікування і зникає, надіючись: "А раптом лікар помилився?". Або інша ситуація: чим вищий статус у людини, тим більше члени сім'ї хочуть приховати її психічні розлади. А відмова пацієнтів від підтримуючого лікування часто призводить до загострення та незворотних змін особистості.

Аби уникнути цих прикрих ситуацій, і створено організацію хворих на тяжкі психічні розлади. Наступне засідання планується присвятити проблемам хворих на епілепсію, та умовам її ефективного лікування.

Довідка
Шизофренія — це психотичний розлад, що характеризується погіршенням сприйняття реальності і значною соціальною дисфункцією. Зазвичай дебютує у молодому віці (16-30 років).

Симптоми:
- Марення. При шизофренії зустрічаються різні види марення, але типовими саме для шизофренії є:
- Синдром Кандінського-Клерамбо пацієнт вважає, що хтось вкладає йому в голову думки, впливає на тіло, примушує здійснювати вчинки.
- Пацієнт вважає, що його думки телепатіюються іншим людям.
- В деяких випадках хворий може бути впевнений у тому, що якісь мафіозні структури володіють спеціальною апаратурою для читання й вкладання в нього думок засобами радіобіологічного зв'язку.
- Пацієнт знаходить у книгах, періодиці і так далі приховані повідомлення, адресовані особисто йому. Взагалі хворий постійно ставить себе в центр всесвіту і шукає якісь «знамення» своєї винятковості в тій чи іншій формі.
- Галюцинації. Хоча галюцинації можуть бути різноманітними, типово шизофренічними є галюцинації у вигляді голосів («голоси в голові»). Часто хворий може відрізнити голоси в голові (нереальні) від реальних звуків. Такі «галюцинації» називаються псевдогалюцинаціями. Повідомлення голосів часто носять погрозливий характер. Іноді голоси наказують хворому щось зробити. У деяких випадках хворий може виконати наказ голосів, хоча за статистикою це буває дуже рідко, а також залежить від характеру самих голосів, критичного настрою і волі самого хворого. Відомі випадки, коли хворі, що вилікувалися, розповідали, що просто вигадували «інопланетян, що телепатично спілкуються», та інші псевдогалюцинації, щоб розважити себе і привернути увагу до своєї персони.
- Конфлікт «соціальних упереджень і манії переслідування». Виникає унаслідок того, що будь-яка людина, що знаходиться в конфліктній ситуації, живе в «бойовому» режимі і підозріло ставиться до всього оточуючого.
- Постійна рефлексія. Бажання розібратися з уявою, докопатися до істини і позбавитися від хвороби. Багатьох це штовхає на вивчення психології і психіатрії, і достатньо часто серед шизофреніків зустрічаються люди, які непогано обізнані в багатьох питаннях у цих областях. Дуже часті випадки, коли пацієнт є одночасно і ученим-психологом або психіатром. Окрім цього багато хворих можуть удатися до містицизму, магізму ситуації, також шукати причини захворювання у власній гріховності, боговідступництві, власному минулому і так далі. На цьому ґрунті часто зустрічається підвищена релігійність.







На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ