Ми у Facebook
01.12.2010, 16:06

Рівнян закликали на день відмовитися від телебачення

У середу, 1 грудня, українців закликали відмовитися від перегляду телебачення, принаймні на один день. Головна мета цієї громадської ініціативи — висловити протест проти маніпуляцій свідомістю глядачів.
Ідейним натхненником ініціативи “День без ТБ” є киянин Артем Стельмашов. Юнак звернув увагу, що українські телеканали використовують маніпулятивні технології, коли три роки тому почав вивчати цю тему і писати дисертацію.

— У США була схожа акція — тоді американців закликали відмовитися від ТБ на тиждень. Ініціативу підтримали коледжі, університети, навіть губернатори. Врешті декілька мільйонів американців домоглися того, що на телебаченні трохи змінилася концепція, медіамагнати пішли на поступки, - розповідає Стельмашов.

Він уточнює, що акція “День без ТБ” покликана привернути увагу українських “телебосів” до того, що людям не подобається, коли їх зомбують.

Дата проведення акції збігається з днем референдуму щодо незалежності України. Утім, автор ініціативи каже, що символізму в цьому немає. Запевняє: “День без ТБ” не буде разовим і матиме продовження.

“ОГО” вирішила поцікавитися у відомих рівнян, чи готові вони відмовитися від “зомбоящика”, чи читають книжки і чи ходять до кінотеатру.

Тарас Максименко, директор Державного-комунального підприємства "Міське об`єднання парків культури та відпочинку" м.Рівне:
- Як громадянин, і як депутат, я не готовий відмовитися від телебачення, оскільки багато інформації черпаю саме з інформаційних телеканалів. Обов’язково дивлюсь місцеві канали. Також люблю "Дискавері", спорт дивитися.
Я би от тільки обмежив трансляцію насильства по ТБ — мене це турбує як батька двох дітей.
Телевізор дивлюся увечері, часто вихідні проводжу біля нього.
Останній раз був у кінотеатрі два місяці тому — пам’ятаю, що дивився “Аватар”, а потім ще якусь комедію.

Степан Загиней, керівник комунального транспортного підприємства “Рівнеелектроавтотранс”:
- Я можу і не їсти. А без телебачення прожити — це для мене сорокове питання. Це ж не те, що до церкви піти помолитися, коли тягне.
Інформацію одержую з усіх джерел — із десятка журналів, нарад, радіо, телебачення, від колективу тощо.
У кінотеатр ходжу 1-2 рази у рік — таке створив собі вподобання.

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника управління охорони здоров’я:
— В принципі телевізор можна і не дивитися — ми всі підключені до Інтернету. Але не хочеться залишатися без новин й оперативної інформації. Я дивлюся новини на всіх каналах й потім аналізую.
Ініціативу можна підтримати, але сумно залишитися без новин на один день.
У кінотеатрі була вже давно — ходила на прем’єру “Аватара”.





На правах реклами