Ми у Facebook
07.12.2010, 14:14

На Рівненщині вартість утримання одного засудженого близько 418,9 грн

6-12 грудня в Україні буде проведено Всеукраїнський тиждень права.
Захід проводиться щорічно, в тиждень, що включає День прав людини, який відзначається в світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
До проведення та участі в акціях Тижня права може долучитися кожен правник чи правнича громада. У цьому році до проведення тижня права долучилася і кримінально-виконавча система України та запланувала проведення низки заходів у пенітенціарних закладах з роз‘яснення ув’язненим та засудженим гарантій і свобод людини і громадянина та інші акції, що було затверджено відповідними наказами по управлінню та установах.

Про дотримання основних прав людини та громадянина в установах виконання покарань розповідає виконуючий обов’язки начальника управління підполковник внутрішньої служби Костянтин Мазяр:
— Кожен засуджений залишається громадянином України, наділеним усіма правами, гарантованими йому Конституцією України. Адміністрація установ виконання покарань області всіляко сприяє засудженим у забезпеченні та захисті їх законних прав. Так з метою реалізації права на освіту в установах області створені і діють 6 загальноосвітніх навчальних закладів.
Усього за підсумками 2009/2010 навчального року отримали документи про освіту 165 осіб.

На початок 2010/2011 навчального року до ЗОНЗ зараховано 521 учня із 642 осіб, які не мають освіти, навчанням охоплено 81% засуджених, що його потребують.
На даний час за дистанційною (заочною) формою у вищих навчальних закладах навчаються 6 засуджених.

Усі засуджені, які утримуються в установах області, забезпечені індивідуальними спальними місцями, постільними речами, продуктами харчування та речовим майном за сезоном. Норми житлової площі в установах відповідають вимогам законодавства.
Вартість утримання одного засудженого в установах області у жовтні 2010 року становила 418,9 грн, куди входять оплата за харчування, комунально-побутові послуги, речове майно.

В установах виконання покарань, усвідомлюючи вину за скоєні злочини, засуджені часто знаходять віддушину у вірі, тому адміністрація установ всіляко сприяє їх прагненню та бажанню. На даний час установи області плідно співпрацюють із 15-ма релігійними організаціями. У всіх шести установах області створені та функціонують молитовні кімнати та каплиці.

Релігійно-просвітницькі заходи із засудженими здійснюються як правило на постійній основі на підставі укладених угод про співпрацю, від 1 разу на тиждень до 2 разів на місяць. Заходи відвідують більше 1000 засуджених. Заходи в обов’язковому порядку плануються на вихідні та святкові дні для забезпечення корисної зайнятості засуджених.

Право засуджених на отримання інформації про свої права і обов’язки, порядок і умови виконання та відбування призначеного судом покарання в установах виконання покарань реалізується шляхом роз`яснення їм вказаних положень законодавства одразу по прибуттю до установи. А також в кожній установі, у відділеннях соціально-виховної служби створені стенди наочної інформації, в яких є правові куточки, діють бібліотеки, загальний книжковий фонд, яких складає 47780 книг, передплачуються періодичні видання.

Згідно з вимогами Закону України “Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк”, постiйно ведеться робота з пiдготовки засуджених до звiльнення та їх трудовому i побутовому влаштуванню.

У співпраці з паспортними службами УМВС у Рівненській області виготовлено 143 паспорти громадянина України. На виготовленні перебуває ще 69 паспортів.
Питання дотримання гарантованих Конституцією України прав і свобод засуджених знаходиться на особливому контролі керівництва управління.

Про це повідомляє Управління державного департаменту України із питань виконання покарань у Рівненській області.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ