Ми у Facebook
17.12.2010, 10:02

В Україні катують біженців та мігрантів

В Україні з людьми, що містяться в міграційних ізоляторах, грубо поводяться, а іноді піддають тортурам.
Про це повідомляє ТСН

Представники міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) оприлюднили у четвер, 16 грудня, доповідь, присвячену поводженню з мігрантами та біженцями в Україні. За інформацією HRW, з людьми, що містяться в міграційних ізоляторах, грубо поводяться, а іноді піддають тортурам.

У Державній прикордонній службі (ДПС) поки не готові коментувати ці заяви. Між тим, українські правозахисники згодні з висновками Human Rights Watch.

Оприлюднена доповідь міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch "Пастка у прикордонні: поводження в Україні з особами, які шукають притулку, та мігрантами" займає 124 сторінки і основана на інтерв'ю з мігрантами, які прибули в Україну із Словаччини та Угорщини.

У документі наголошується, що, незважаючи на певне поліпшення умов утримання в міграційних ізоляторах, люди в них нерідко піддаються "грубому і такому, що принижує гідність, поводженню".

За словами одного з авторів доповіді, директора програми HRW з питань біженців Білла Фреліка, зібрана інформація не дає підстав говорити про широке поширення в Україні тортур по відношенню до мігрантів, однак такі факти все ж фіксуються: "Багато наших співрозмовників, власне, тортурам не піддавалися, але стверджували, що стикалися з побоями і позбавленням їжі. Такі порушення часто залишаються безкарними, а винні не залучаються до відповідальності, оскільки потерпілі бояться скаржитися".

У доповіді вказується, що в України залишаються складнощі з доступом до процедури надання притулку. Крім цього, мігранти багаторазово скаржилися на факти спільного утримання під вартою дітей, чоловіків і жінок.

У Державній прикордонній службі (ДПС) заяви HRW не коментували. "Ми, звичайно, знаємо про цей документ і знаємо, що він виставляє нас не в кращому світлі, однак найближчим часом коментарів швидше за все не буде", - заявило джерело у ДПС.

Втім, українські правозахисники з висновками HRW погодилися. "Влада, як за часів президентства Віктора Ющенка, так і зараз, залишається сліпою, глухою і байдужою до проблем біженців", - заявив голова Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман. За його словами, "люди, які працюють з мігрантами, роблять все, щоб створити для них жахливі умови і отримувати від них гроші".

На думку уповноваженого Верховної ради з прав людини Ніни Карпачової, рекомендації HRW збігаються з її позицією, спрямованою на посилення захисту прав мігрантів, біженців та шукачів притулку. "Необхідне створення механізму запобігання тортурам згідно з Конвенцією ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання", - вважає Карпачова.





На правах реклами