Скільки років потрібно заощаджувати українцю на власну квартиру
Як основний метод розрахунку доступності житла використовувалося співвідношення вартості нерухомості до доходів населення. Цей показник враховує відповідність ціни на умовний середній будинок або квартиру до середнього доходу сім'ї після сплати всіх податків і виражається кількістю років, необхідних для придбання власного житла. Середня вартість квартири в Україні бралася з розрахунку 60 тисяч євро, середній річний дохід — 2,8 тисячі євро. За оцінками експертів компанії EVANS, у рейтингу країн з найбільш доступною нерухомістю для жителів лідирує США. Так, середня вартість житлової нерухомості в цій країні дорівнює 95,5 тисячі євро, а середній річний дохід сім'ї — 35,3 тисячі євро. Після підрахунків нескладно визначити, що придбати квартиру середньостатистичний американець може вже через 2,7 року роботи. Це у вісім разів швидше, ніж жителю України.
На другому місці за доступністю нерухомості йде Домініканська Республіка (середня вартість житлової нерухомості — 33,5 тисячі євро, середній річний дохід сім'ї — 9,5 тисячі євро). Здійснити мрію про покупку квартири домініканець може, відкладаючи середню зарплату протягом 3,5 року. Замикає трійку лідерів Чилі, де середня вартість житлової нерухомості — 45,8 тисячі євро, середній річний дохід сім'ї — 11,3 тисячі євро). Жителю країни треба працювати 4,05 року для того, щоб купити квартиру в своєму регіоні.
Формула дуже проста, чим вищий дохід на сім'ю в рік і чим дешевше нерухомість у певній країні, тим швидше родина зможе її купити. В Україні за останні 2 роки співвідношення ціна — дохід істотно змінилося в меншу сторону. Наприклад, у 2008 році середньостатистичному українцеві необхідно було заощаджувати на квартиру мінімум 30 років, сьогодні — 20-22 роки (якщо нічого не їсти). Тобто падіння цін на нерухомість набагато більш суттєве, ніж зниження рівня заробітної плати в період кризи. На думку гравців ринку, в найближчі десять років ситуація в Україні істотно не зміниться.
Втім, є країни, де на квартиру сім'ї доведеться відкладати і біля 70 років. Не пощастило марокканцям, де середня вартість житлової нерухомості — 144,8 тисячі євро, а от середній річний дохід родини всього лише 2,1 тисячі. Тут плани про придбання нерухомості — майже нездійсненна мрія. Адже для цього жителю Марокко доведеться збирати 67,5 року.
Як правильно обирати парфум: лайфхаки для підбору ідеального аромату
У світі ароматів кожен має свою особливу історію, і саме парфум допомагає її розповісти. Правильно підібраний аромат не лише виражає індивідуальність, а й формує враження про людину.
переглядів: 274
Як правильно доглядати за цикламеном: корисні поради
Вирощування цикламена у квартирі може стати справжнім викликом для квітникарів, особливо для початківців.
переглядів: 223
Горіх врятує дерев'яну підлогу від подряпин
Волоський горіх — невибагливе дерево, яке часто можна побачити на присадибних ділянках українців. Воно не потребує спеціального догляду, проте його плоди мають безліч корисних властивостей і приємний смак.
переглядів: 226
Чи враховуватиметься єПідтримка і Національний кешбек при обчислені субсидій
Дізнайтеся, чи враховуються кошти з програм "Національний кешбек" і "Зимова єПідтримка" при розрахунку сукупного доходу для субсидій.
переглядів: 630
За грудень українці накопичили рекордний кешбек за купівлю українських товарів
На 180 млн більше, ніж було в листопаді. Виплати за грудень і січень учасники програми отримають у лютому.
переглядів: 246