Ми у Facebook
23.01.2011, 12:42

У 2011 році можлива поява проблемних банків — експерти

Незважаючи на стабілізацію ситуації в банківському секторі, вкладникам треба бути гранично уважними при виборі установи для розміщення депозиту, — стверджують експерти. На їхню думку, в 2011 році продовжиться поява проблемних банків і навіть нових банкрутств.
Експерти звертають увагу потенційних вкладників на те, що, незважаючи на стабільну ситуацію в банківському секторі, завжди треба бути уважним при виборі установи для розміщення депозиту.

Вкладники все більше орієнтуються на величину ставки при виборі банку, а не на його надійність, що може викликати труднощі в майбутньому.

"Бажання отримати більший прибуток у свідомості вкладника набуває дедалі більшої ваги в порівнянні з побоюваннями про можливі негативні тенденції, які можуть ускладнити повернення вкладу в майбутньому, — говорить Сергій Козачок керівник напрямку "Депозитні продукти" Банку Російський Стандарт. — Але криза 2008 року була не першим потрясінням для українських вкладників. І потрібно розуміти, що подібні явища час від часу відбуваються в економіці, і ніхто від них не застрахований. Тому вибір надійного банку — це завжди актуально".

За словами експертів, на банківському ринку ще можлива поява проблемних установ.

"Багато банків все ще борються з проблемами ліквідності, і більшість банків усе ще в збитку, які виникли через борги. Я думаю, що ми ще не бачили останні жертви кризи. Все ще попереду, ми їх ще побачимо", — вважає Анджей Олійник, директор з маркетингу та розвитку продуктів Platinum Bank.

"При виборі банку завжди потрібно бути дуже розсудливим і обережним, навіть коли в країні досить стабільна економічна ситуація. Звичайно, що "епоха" проблемних банків уже позаду, але поодинокі випадки в банківській сфері в 2011 році все-таки можуть бути", — каже Тарас Шкрібляк, директор департаменту продажів ПлюсБанк.

Скласти уявлення про надійність фінансової установи, нагадують експерти, можна із загальнодоступних джерел інформації.

"Щоб не помилитися у виборі, клієнт може звернутися до інформації про банк, що надає НБУ, незалежні рейтингові агентства. Також я радив би дивитися на акціонерів, адже власники банку або робота материнської структури теж багато чого говорять про його надійність", — радить Іван Кузовкін, заступник голови правління Банку Кіпру.

Джерело: Prostobank.ua





На правах реклами