Ми у Facebook
31.01.2011, 12:02

Ціни на молокопродукти продовжують зростати

На світовому ринку молокопродуктів спостерігається досить стабільне відновлення попиту, що характеризується зростанням закупівельних цін як на молочну сировину, так і на готові продукти.
Зокрема, на останньому Глобальному молочному аукціоні (GDT) від 18 січня поточного року було зафіксовано середнє зростання цін на основні молочні продукти, торгівля якими ведеться на міжнародних ринках, на 1,2% по контрактам на березень-вересень 2011 року. Щоправда, дане зростання менш суттєве, ніж минулорічне на рівні 7,1%.

Про це йдеться у презентації експерта аграрних ринків Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Інни Ільєнко на тему "Поточна ситуація і перспективи виробництва молока в Україні: виклики і можливості", що буде висвітлена в рамках Голландсько-українського форуму з агробізнесу" 2 лютого 2011 року на виставці ІнтерАгро 2011.

"Відновлення попиту на світових ринках підтверджує і зростання цін на молочну сировину наприкінці 2010 року від 13% у США та 19% у ЄС до більш, ніж 29% у Новій Зеландії у порівнянні з відповідним періодом 2009 року, – констатує Інна Ільєнко. – При цьому, зростання виробництва молока як в Європі, так і інших частинах світу не в змозі задовольнити зростання попиту".

Натомість щорічне зниження виробництва молока в цілому по Україні в середньому за останні 4 роки становило 4% і варіювалося від 1% до 8% і в основному відбувалося за рахунок сектору особистих селянських господарств. При цьому, відносно стабільний попит з боку молокопереробних компаній створює потенціал до нарощення виробництва молока для сільгосппідприємств щонайменше на 5% щорічно — повідомляють в Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

"До того ж, якщо порівнювати з такими товарами як зернові, м’ясо, рослинні олії, в найближчі 10 років найбільше зростання попиту (на 30%) у світі очікують саме на молоко", – коментує Інна Ільєнко, посилаючись на дані Організації з економічної співпраці та розвитку (OECD) та Організації сільського господарства та продовольства ООН (FAO).

Щоправда, на відміну від світових тенденцій, закупівельні ціни на молоко, наприклад, вищого ґатунку, в Україні протягом останнього кварталу 2010 року знизились із 4,20 грн за кг до 3,70 грн/кг. Корекція цін пов’язана із їх надмірним зростанням у серпні-вересні, коли закупівельні ціни на молоко в Україні перевищили європейський рівень, а готова молочна продукція почала втрачати конкурентоспроможність і попит.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ