У Рівному новий навчальний рік розпочнеться у... лютому [+ ВІДЕО]
— Наша аудиторія — це старшокласники, студенти та молодь, яка цікавиться роботою журналіста, — розповідає керівник проекту ШУЖ, головний редактор Видавничого дому “ОГО” Віталій Голубєв. — Це і учні 10-11 класів, які хотіли б краще підготуватись до вступу на відповідну спеціальність, отримавши більше інформації, елементарний практичний досвід, публікації та рекомендації для творчого конкурсу. І студенти, які свого часу хотіли вступити на журналістику, з різних причин не змогли, але інтерес до роботи кореспондента, телеведучого та бажання спробувати себе в цій ролі — не втратили. І просто активна молодь, яка розуміє цінність знань, корисних контактів, готова самовдосконалюватись, покращувати навички спілкування для успішної кар'єри та цікавого, насиченого життя.
Навчання у ШУЖ триває 10 вечорів по 2 години, впродовж двох тижнів, крім суботи та неділі. Основна тема занять — як отримувати інформацію та перетворювати її на журналістські матеріали. Теми окремих занять: новини, джерела інформації, техніка інтерв'ю, правові та економічні аспекти роботи журналіста, риторика в роботі журналіста. По закінченні випускники отримують диплом, підтримку в подальшій журналістській діяльності, можливість стати позаштатними авторами Рівненського інформаційного порталу Ogo.ua, брати участь у телезйомках. А одинадцятикласники — допомогу в підготовці матеріалів для творчого конкурсу при вступі на спеціальність “Журналістика”.
Заняття мають три блоки: теорія (необхідний мінімум начитки, конспектувати майже не потрібно!), практичні вправи (основна частина занять) та реальні приклади з роботи журналістів, — пояснює Віталій Голубєв. — Отримані знання підкріплюються роздатковими матеріалами для самостійного вивчення. Програма ШУЖ створена і надійно перевірена на практиці таким чином, що попередня освіта та нинішній рід занять наших учнів значення не мають. Головне — бажання дізнатись, як НА ПРАКТИЦІ виглядає робота журналіста, отримати БАЗОВІ НАВИЧКИ журналістської діяльності, навчитись успішніше СПІЛКУВАТИСЬ та ДОСЯГАТИ ПОСТАВЛЕНИХ ЦІЛЕЙ. Тому ШУЖ може бути корисною для всіх молодих людей, які прагнуть стати УСПІШНІШИМИ! І не лише в журналістиці, а й в будь-якій іншій сфері, де потрібно СПІЛКУВАТИСЯ.
Матеріали, які використовуються під час навчального процесу в ШУЖ, лягли в основу практичного посібника для початківців “Школа універсального журналіста”, виданого у Рівному двома виданнями у 2009 та 2010 рр. Нині він використовується під час підготовки студентів-журналістів у Національному університеті “Острозька академія” та Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем'янчука. Також посібник успішно апробований під час Всеукраїнської літньої школи журналістики, яка торік уперше відбулась на базі Рівненської Малої академії наук учнівської молоді з участю старшокласників з усіх регіонів України. Відтак, навчальна програма ШУЖ грунтується не лише на великому практичному досвіді її організаторів, а й на відповідній навчально-науковій базі.
— Наші випускники — це молода еліта Рівного: журналісти практично всіх ЗМІ міста, викладачі провідних вищих навчальних закладів, керівники та спеціалісти провідних підприємств та організацій, громадські діячі, найкращі студенти та учні... і призери конкурсів краси, — зауважує Віталій Голубєв. — Адже талановита людина — вона, як кажуть, талановита в усьому. Саме таку молодь і згуртовує ШУЖ.
Гороскоп на 15 грудня: використовуйте час для роздумів
Неділя – ідеальний час, щоб сповільнитися, зазирнути всередину себе та забезпечити гармонію у своєму житті. У цей день зірки спрямовують свою енергію на баланс – як у стосунках, так і в повсякденній діяльності. Для багатьох із нас це буде час для роздумів і планування, а також момент, щоб дозволити собі відпочити та насолодитися.
переглядів: 30
Ароматний різдвяний штолен: секрети ідеальної випічки від відомого кулінара
Штолен – це традиційний німецький різдвяний хліб, який став популярним у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Він відомий своїм багатим, насиченим смаком та ароматом.
переглядів: 481
Для чого собаки штовхаються носом
Експерти стверджують, що підштовхування носом є одним зі способів, яким собаки намагаються передати свої потреби чи емоції людині. Оскільки чотирилапі не можуть спілкуватися з нами так, як між собою, вони використовують цей жест для привернення уваги.
переглядів: 329
Українські культурні цінності на Рівненщині берегтиме ЮНЕСКО
Україна продовжує захищати не лише власну державність, але й власну культуру.
переглядів: 415