Ми у Facebook
09.02.2011, 15:01

В Ужгороді працює Центр штучного запліднення ВІЛ-інфікованих

В Україні за останній рік більше 3000 дітей народилися з ВІЛ-інфекцією. Шанс народити здорову дитину з'явився в українців, які уражені вірусом імунодефіциту. В Ужгороді працює перший — і поки що єдиний в Україні — Центр штучного запліднення ВІЛ-інфікованих.
Тут кажуть — у країнах СНД до цих пір не було жодного такого закладу.
Очищення від інфекції, перевірка на якість, заморожування. Після таких процедур з насіннєвою рідиною ВІЛ-інфіцірованніе пари будуть мати здорове потомство. Центри штучного запліднення для людей у багатьох країнах існують давно. В Україні — поки перший і експериментальний.

Однак, штучне запліднення — не для всіх ВІЛ-інфікованих пар. На нього можуть розраховувати лише ті, де вражений тільки чоловік, а жінка — здорова.

Наталія Потоки, завідувач лабораторним відділом Закарпатського центру профілактики та боротьби зі СНІДом:
— Очищення ніколи не може гарантувати стовідсоткової якості, тому ми плануємо проводити контроль якості очищення, тобто проводити дослідження цієї сперми на наявність у ній вірусу імунодефіциту людини, щоб унеможливити зараження здорової жінки.

Проект ініційований Міністерством охорони здоров'я, фінансує його громадська організація Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД. Найближчий центр, де надають такі послуги, у Варшаві, там це коштує близько 1000 євро, в Україні в рамках пілотного проекту — безкоштовно.

Наталія Чіпурнова, акушер-гінеколог Закарпатського Центру профілактики та боротьби зі СНІДом:
— На сьогоднішній момент у нас пари готуються, тобто для того, щоб пройти безпосередньо саму процедуру — внутрішньоматкова інсемінація — пара повинна бути підготовлена. Це повинна бути підготовлена жінка, є перелік обстежень.

В Україні, за даними МОЗ, за останній рік більше 3000 дітей народилися з ВІЛ-інфекцією. На сьогодні такий центр — єдина можливість ВІЛ-інфікованої парі народити дитину, не заразивши її.

За матеріалами: rionews.com.ua





На правах реклами