Рівненський льонокомбінат конкуруватиме з Китаєм
Українське замість китайського
На переконання Олега Червонюка, легка промисловість в Україні практично знищена. Існує лише кілька підприємств, які ще хоч якось працюють. Найчастіше, з цих підприємств просто висмоктується потенціал, закладений ще з радянських часів, і фактично не вкладаються кошти в модернізацію.
Український ринок на сьогодні насичений товарами з Туреччини, Китаю, Сирії. Ті товари, котрі ми сьогодні імпортуємо з цих країн, десять років тому з успіхом виробляли на рівненському льонокомбінаті.
— Три роки я працюю на льонокомбінаті. Ми відремонтували приміщення, завезли обладнання. Відбувається його монтаж і навчання працівників, — каже власник підприємства "Т-Стиль" (нинішня назва льонокомбінату) Олег ЧЕРВОНЮК. — Думаю, за два місяці підприємство почне випускати продукцію (тканину - авт.). У наших панах — потіснити на українському ринку збуту польські та турецькі компанії.
Пан Червонюк переконаний: відродження легкої промисловості в Україні можливе, якщо реанімувати підприємства, подібні до рівненського льонокомбінату. Для цього потрібно придивитись до досвіду провідних у цій галузі країн, де тисячі людей мають добре оплачувану роботу.
— На сьогодні існує думка, що виробництво не має бути великим. Як на мене, це неправильно. У сучасному світі з успіхом працюють великі підприємства. Наприклад, у Шанхаї таких підприємств, як льонокомбінат, працює кілька сотень. Це потужні, із сучасним обладнанням і технологіями, підприємства, — говорить Олег Червонюк. — Такі ж підприємства працюють у Туреччині, де середня заробітна плата становить близько 800 євро. Давайте задумаємось, хто ці гроші платить цим працівникам? Ми з вами, купуючи їхню продукцію в Україні.
60 тисяч доларів за робоче місце
Нині на підприємстві вже встановили сучасну німецьку лінію, провели реконструкцію приміщень та комунікацій.
— На льонокомбінаті встановлено нову німецьку лінію вартістю близько трьох мільйонів доларів. За мірками Китаю, ця лінія невеличка. Але ця лінія забезпечить п’ятдесят працівників реальною роботою. Згодом, на другому етапі, ми плануємо створити ще 150-200 робочих місць, — каже Олег Червонюк.
Вже у вересні-жовтні цього року тут запустять велике швейне виробництво з використанням тканини власного виробництва.
— П’ятдесят робочих місць з нормальною зарплатою коштує три мільйони доларів. Це означає, що робоче місце з хорошим рівнем плати можливе за впровадження сучасних технологій та сучасного обладнання.
На початку підприємство працюватиме в основному на бавовняній сировині з Узбекистану, напівефірних матеріалах і можливо — льону. За словами Олега Червонюка, сьогодні, на жаль, Україна не має потрібної сировинної бази. Однак робота в цьому напрямку має хороші перспективи у майбутньому. Для цього потрібно впровадження нових технологій та налагодження процесу, а ще значних капіталовкладень.
— Я зустрічався з директором Рівненського професійного ліцею сфери побуту, знайомився з тим, як вони готують спеціалістів. Нині вони готують в основному фахівців для швейного виробництва. Однак сподіваюсь, що згодом випускники цього ліцею будуть працювати на нашому підприємстві, — переконаний Олег Червонюк.

Чи обов'язково змінювати документи після одруження?

Після реєстрації шлюбу в Україні подружжя має право змінити своє прізвище на спільне або взяти подвійне прізвище, розповідає начальниця Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юлія Бабина.
переглядів: 222
Як позбутися ведмедки на городі: ефективні методи боротьби навесні

Дуже важливо почати боротьбу з ведмедкою вчасно (в кінці квітня – травні) до початку появи молодих особин шкідника.
переглядів: 163
Exist.ua – коли важлива якість та надійність запчастин

Exist.ua: великий вибір автозапчастин і моторних олив, пошук за VIN, мобільний додаток і швидка доставка по Україні для вашого авто
переглядів: 185
Програмування для дітей: як зробити навчання цікавим і ефективним?

Дізнайтесь, як зробити програмування для дітей цікавим та ефективним. Обирайте програми UA Teens у Львові та записуйтесь на заняття вже сьогодні!
переглядів: 181
Кавовий ритуал: як зернова кава змінює ваші ранки

Ранок — це не просто початок нового дня, це також час, коли ми налаштовуємося на правильний темп дня і формуємо свій настрій. У багатьох людей цей момент не обходиться без чашки ароматної кави. Але є різниця між справжньою зерновою кавою і швидким розчинним напоєм. Зернова кава — це якість та насичений смак. Хоча вона вимагає трохи більше часу та уваги при приготуванні, вона приносить набагато більше задоволення. Від процесу помелу до першого ковтка — це особлива медитація, яка допомагає сповільнитися, зосередитися і почати день усвідомлено.
переглядів: 187