Зимовий час економить 240 мільйонів, але б'є по здоров'ю
Тобто 27 березня росіяни в останній раз переведуть стрілки годинника на годину вперед. Рішення було прийнято після дослідження, яке показало, що зрушення часу позначаються на людині стресами і загостренням захворювань. Днями український міністр охорони здоров'я Ілля Ємець заявив, що теж має намір проаналізувати доцільність переходу на зимовий час. Які саме підрахунки будуть проводити, в МОЗ не змогли відповісти, але запевнили — питанням уже зайнялися фахівці.
Про це повідомляє СЕГОДНЯ.
ЕКОНОМІЯ. Головним аргументом переведення стрілок (2 рази на рік вже 30 років) вважається економія електроенергії. Але, як виявилося, в Україні ніхто не підраховував реальну економію! Питанням займався тільки доцент Одеського політеху Анатолій Бондарчук. "У середньому країна споживає в рік 190 млрд кіловат-годин, а переведення стрілок допомагає економити близько 1 млрд (близько 240 млн грн — саме стільки витратили на ліквідацію наслідків потопу на Західній Україні в 2008 році — авт.). Це суттєво для нашої небагатої країни, — говорить Бондарчук. — Але можна ще більше заощаджувати. Для цього потрібно переходити на літній час не в кінці березня, а наприкінці лютого". Захищають перехід і екологи.
Координатор енергетичної програми Нацекоцентру Дмитро Хмара переконаний, що наші електростанції довго не протягнуть без переведення годин: "Переведення стрілок згладжує навантаження на енергосистеми, більшість з яких будувалися ще за часів СРСР. Крім того, через навантаження на ТЕС збільшаться викиди шкідливих речовин в атмосферу".
СТРАЖДАЮТЬ ЛЮДИ. Інша сторона медалі — здоров'я людей. "Після переведення годин люди кілька тижнів страждають. Особливо ті, у яких є хронічні захворювання. Плюс стреси і депресії", — каже невропатолог Сергій Дибкалюк. Це підтверджує статистика: у країнах, де переводять стрілки, в перший тиждень на 11% збільшується кількість нещасних випадків, на 66% — самогубств.
ПЛЮСИ І МІНУСИ ПЕРЕВЕДЕННЯ СТРІЛОК
Плюс в економіці та екології
* Економія електроенергії — близько 1 млрд кВт.год (240 мільйонів гривень)
* Менше навантаження на енергосистеми
* Менше викидів шкідливих речовин в атмосферу, вироблених електростанціями
* Збільшується світловий день, відповідно збільшується продуктивність праці
Мінус у здоров'ї і аварійності
* Відображається на людині стресами, депресіями, збільшенням хронічних захворювань і т.д.
* Аварійність на дорогах збільшується в півтора раза
* Кількість самогубств зростає на 60%
За матеріалами: СЕГОДНЯ

Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 236
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 175
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 159
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 381
"Життя на рівні, я їду в Рівне" - відомий прозаїк та поет написав вірш про наше місто

Василь Зима знаний не тільки як телеведучий, але також як поет та прозаїк.
переглядів: 346