Засвоєнню вітамінів заважає ковбаса і горілка
Солі натрію та харчові добавки, що містяться в ковбасі та сосисках, погіршують його всмоктування в організмі.
У шпинаті і щавлі багато кальцію, але він звідти практично не видобувається через щавлеву кислоту (вона перетворює кальцій в нерозчинну сполуку).
Крохмаль і клітковина також заважають засвоєнню кальцію. Тому молочні продукти корисніше їсти окремо від каш і овочів.
А вітамін D не такий вибагливий - він непогано засвоюється з печінкою тріски, жирної риби (оселедець, палтус, лосось), разом з фосфором - з рибних консервів (особливо шпрот і сардин). І, звичайно ж, щоб отримувати норму цього вітаміну, треба не менше години на день бувати на повітрі, причому в світлий час доби (в нашій шкірі він утворюється під впливом ультрафіолету, тому його і називають «сонячним»).
Що заважає засвоєнню різних вітамінів:
Алкоголь - вимиває з організму вітаміни А, всієї групи В, а також кальцій, цинк, калій, залізо, магній.
Нікотин - руйнує вітаміни А, С, Е і селен. Тому всім рекомендується щодня з'їдати на вибір: два апельсини, грейпфрут, салат з квашеної капусти або болгарського перцю.
Кофеїн (більше 3 чашок кави в день або постійний прийом таблеток з кофеїном) - вбиває вітаміни В, РР, знижує вміст в організмі заліза, калію, цинку, кальцію.
Аспірин - зменшує вміст вітамінів групи В, С, А, також калію і кальцію.
Снодійні засоби - ускладнюють засвоєння вітамінів А, D, Е, В12, сильно знижують рівень кальцію.
Антибіотики - руйнують вітаміни групи В, залізо, кальцій, магній. Тому, якщо ви пройшли курс антибіотиків, обов'язково порадьтеся з лікарем, чи потрібно вам додатково пити полівітаміни і які продукти повинні обов'язково бути в меню.
За матеріалами: Комсомольська правда

Допомога внутрішньо переміщеним особам: куди звертатися по підтримку психічного здоров’я

Вимушене переміщення, розлука з рідними, втрати, нестабільність, щоденний стрес та відчуття небезпеки – усе це глибоко впливає на емоційний стан. Для багатьох внутрішньо переміщених осіб такі обставини стають причиною погіршення психічного здоров’я.
переглядів: 232
Догляд за молодими огірками: як поливати та чим підживити після сходів

Огірки — популярна овочева культура, яка потребує уважного догляду вже з перших днів після появи сходів. Правильне підживлення й догляд у цей період формують міцну основу для подальшого розвитку рослини, здорового цвітіння та високого врожаю.
переглядів: 260
Держава виплачує допомогу замість пенсії: що робити, якщо вам 65 і не вистачає стажу

Для оформлення допомоги необхідно звернутися до органу соціального захисту за місцем свого перебування.
переглядів: 730
Історія розвитку ігрових консолей
Невід’ємною частиною сучасної культури стала ігрова приставка, яка за 50 років існування здійснила суттєвий технологічний ривок.
переглядів: 84
Місяць спадає: що можна садити на городі 19-25 травня

Друга половина травня буде насичена городніми роботами. Місяць спадає, синоптики прогнозують потепління, а отже буде сходити городина, а що не пережило заморозки - пересієм.
переглядів: 331