7 березня у православних християн почнеться Святий Великий Піст
Віддавна до Великого посту християни готувалися заздалегідь. Так і цього року тиждень напередодні посту відправлялися служби у середу та п’ятницю, які подібні до великопісних. Практика посту — це час абсолютного покаяння для нашого спасіння та час духовної боротьби, в якій беруть участь як душа, так і тіло. Для духовного очищення віряни мають контролювати власні думки та практикувати християнські чесноти, роблячи добрі справи.
Однак духовний піст без тілесного є неповноцінним. “Наскільки відмовиш тілу, — казав святий Василій Великий, — настільки й додаси своїй душі блиску духовного здоров‘я”.
“Перезавантажуватися” духовно
В силу різних обставин сьогодні більшість християн не дотримуються цієї традиції настільки суворо, наскільки виконували її наші предки. Однак кожен віруючий намагається протистояти спокусам, дотримуючись посту духовно. Такі зусилля над собою зміцнюють волю, допомагають боротись зі шкідливими звичками, а подвиг молитви спонукає до творення християнських чеснот та добрих справ. Саме таке духовне оновлення — найважливіша мета Великого Посту.
У родині, де затихла молитва й занепала практика посту, майже не живе християнський дух. Навіть полегшені, регулярні пости зміцнюють молитву та нашу віру.
— Піст називається Великим не лише тому, що найтриваліший, а й тому, що є найважливішим у житті Церкви, — розповідає голова християнської благодійної місії “Православне діло”, диякон Віталій Поровчук. — За церковними канонами Великий Піст найсуворіший, адже християни готуються до зустрічі з воскреслим Христом.
Дуже важливо входити у піст із чистим серцем. Для цього потрібно пробачити один одному образи. Хочеться застерегти від спокуси людей, які порівнюють себе з іншими, виставляючи на показ те, що вони постять, а інші — ні. Духовний подвиг не терпить вихваляння перед іншими. Лише пам’ятаючи це, варто починати Великий Піст.
Протягом усього Великого Посту Церква закликає віруючих утримуватися від вживання м’яса, молока, яєць та риби навіть у складі страв. Однак на Вербну неділю цього року, 28 березня, віруючим дозволяється споживати рибу та олію.
- Піст може бути не таким суворим для хворих та літніх людей, маленьких дітей та вагітних жінок чи годувальниць, — додав отець Віталій.
— Крім тілесного розвитку, набагато важливіше для всього подальшого життя виховання тіла, тобто підкорення його душевним настроям та потребам, щоб не тіло володіло душею, а навпаки, — додає протоієрей кандидат Богословія настоятель Свято-Михайлівського собору у м. Костополі Олександр Конько. — Помірність у їжі навіть для вагітної жінки може бути корисним, адже дотримуючись посту у середу та п’ятницю, матір впливає на душу та тіло дитини, привчаючи її до стримування. З іншого боку, за вірою у Бога, ради якого звершується піст, до матері та дитини привертається благодать Божа. Часто для батьків тілесний розвиток дитини здається набагато важливішим за виховання її душі, звідси народжуються страхи та тривоги перед постом.
Саме помірність, а не виснаження приводить до перемоги людини над собою. Якщо хтось ще ніколи не постив або відчуває, що з різних причин не зможе дотримуватися церковних правил, має порадитися зі священиком, який дасть благословення на послаблення посту. Важливо знати й те, що гніватися або сумувати під час посту так само грішно, як пити вино або їсти м’ясо. Сенс усієї нашої віри полягає в любові до Бога та людини. Так, поруч із християнином має бути тепло іншим.

У Рівному відбудеться зустріч з відомим поетом Андрієм Пермяковим

Наступного тижня, 13 травня, о 17:00, запрошують на особливу зустріч до Рівненської обласної бібліотеки для молоді (вул. Київська, 18).
переглядів: 168
Матч "Верес" - "Рух" судитиме арбітр із Черкас

Бригаду арбітрів на матч 28-го туру VBET Української Прем’єр-ліги між «Рухом» та «Вересом» очолить 40-річний Володимир Новохатній із Черкас. Для нього це буде дебютна гра у поточному сезоні за участю рівненського клубу.
переглядів: 164
Сьогоднішнє вшанування святого Миколая: історія свята

Щороку 9 травня християни вшановують одну з ключових подій у шануванні святителя Миколая Чудотворця — перенесення його мощів із міста Мири у Лікії (сучасна Туреччина) до італійського міста Барі.
переглядів: 199
На Рівненщині ще є час зареєструватися на "Ігри ветеранів"

Уже завтра, 10 травня, завершується реєстрація на участь у регіональному відборі з кросфіту, який проходить у межах всеукраїнських змагань, започаткованих Міністерством у справах ветеранів України. Сам турнір відбудеться 17 травня на Рівненщині.
переглядів: 174
У Рівному запрацює додаткове представництво штабу з питань поводження з військовополоненими

Від початку травня в усіх областях України, згідно з рішенням Ради Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими від 15 квітня 2025 року, розпочали роботу додаткові представництва, куди можуть звертатися рідні та близькі.
переглядів: 184