Ми у Facebook
14.03.2011, 16:01

Крига загрожує рівненським рибалкам

Потепління, яке прийшло на Рівненщину, спричиняє танення криги на місцевих водоймах, що становить небезпеку для людей. З початку року на воді вже загинули двоє осіб, ще дев’ятьох вдалося врятувати.
Як повідомив інспектор центру пропаганди УМНС у Рівненській області, старший лейтенант служби цивільного захисту Дмитро Мельник, нині співробітники Управління МНС України в Рівненській області проводять профілактичні рейди з метою недопущення гибелі мешканців області на водоймах.

За словами Дмитра Мельника, на жаль, швидке танення криги на водоймах зовсім не лякає рибалок, кількість яких, попри небезпеку, не зменшується. До того ж діти, залишені поза увагою батьків, люблять погратися на льоду. Недотримання елементарних правил безпеки та відсутність поруч необхідної допомоги і призводить до надзвичайних пригод з трагічними наслідками. У заходах задіюються усі робітники МНС області, що знаходяться на чергуванні. Подібні рейди проводяться у кожному без винятку районі області. Інспектори розклеюють плакати поблизу водойм, розповсюджують листівки у місцях рибної ловлі, проводять роз’яснювальну роботу серед рибалок та молоді, що безтурботно блукає та катається на льоду. Крім того, рятувальники перевіряють наявність у рибалок індивідуальних засобів порятунку та наглядно демонструють засоби рятування людей на льоду.

МНС попереджає рибалок про небезпеку та радить: не пробивайте поруч багато лунок, не збирайтеся великими групами на одному місці, не пробивайте лунки на переправах, не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було, завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів, тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера: широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі. Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них.

Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра. Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу. Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.





На правах реклами