Ми у Facebook
14.03.2011, 15:19

У Рівному на етнограунді танцювали єврейсько-молдавські танці

Кращі традиції живої клєзмерської музики, єврейсько-молдавських танців та старих пісень портових міст привіз до Рівного київський гурт "ПУШКІН клєзмер бенд". Рівне стало другим містом, яке відвідали музиканти у рамках свого першого турне. Виступ гурту відбувся у суботу, 12 березня, в "СТАДІО ПАБі".
Співали музиканти впродовж двох годин. За цей час клєзмери встигли виконати пісні українською, російською, молдовською, циганською й одеською мовами та неабияк розпалити глядачів.

Як розповів організатор концерту у Рівному Андрій Ляшук, музиканти гурту самі виявили бажання виступити у Рівному.

— Це перший концерт гурту "ПУШКІН клєзмер бенд" у Рівному в рамках їхнього турне, — зазначив Андрій Ляшук. – Проте надіюсь, що не останній. Адже клєзмерська музика популярна серед певного кола людей, які цікавляться етнічною музикою, історією народної музики, і хотілося б якомога більше людей ознайомити з такою музикою. Адже колись цю музику грали, і вона була популярною.

І хоча гурт "ПУШКІН клєзмер бенд" ще молодий, адже існує колектив лише з осені минулого року, його музика користується чималою популярністю і під неї танцюють всі — як молоді, так і старі.

— Клєзмер – це єврейська весільна музика, яка раніше звучала по всій Україні та об’єднувала велику територію, — розповідає соліст гурту "ПУШКІН клєзмер бенд" Мітя Герасімов. — Ми граємо на похоронах і весіллях, у ресторанах, клубах і взагалі скрізь. Наша музика — не тільки єврейська. Вона для всіх. Це музика містечок, сіл та портових міст України, Польщі, Бессарабії. Ми, клєзмери, — євреї, цигани, українці... Ми повертаємо цю музику на її історичну батьківщину — Україну. Нашій музиці не було місця в офіційній естетиці. Вона не стала в нагоді державі, і опинилися поза законом, в андеґраунді. Ця музика, так і не задушена офіційним стилем, залишилася справжньою та щирою, і майже неушкодженою дожила до нашого часу. Вона пережила холокост і еміграцію. І тепер ми, нові музиканти, піднімаємо її на сцену та доносимо до слухачів.

За словами музикантів, свій репертуар вони черпають із музики 20-60 років попереднього століття. А люблять таку музику не лише в Україні, а й у Польщі, Франції, Німеччині, США та загалом по всій території Європи.









На правах реклами