Рівняни все частіше діляться власною кров'ю
За словами завідувача відділу комплектування донорських кадрів Рівненської обласної станції переливання крові Майї Гнатюк, на сьогоднішній день кількість донорів зросла. Щодня свою кров тут здають близько 50 добровольців.
— Насамперед це стосується молодих людей, адже у порівнянні з іншими роками до нас все частіше приходять молоді хлопці та дівчата. В області працюють волонтери, які й організовують регулярні здачі крові, — пояснює пані Майя. — Це становить величезну допомогу для хворих з віддалених районів, які лікуються в обласному центрі, адже більшість із них не можуть привезти сюди потрібну кількість донорів.
Нині у Рівненській області налічується більше 100 тисяч донорів. Їх кількість постійно зростає. Кожен, хто здає кров, отримує талон на харчування у розмірі 20 гривень або ж продпакет на таку ж суму. Крім того, донору надається довідка про додатковий день відпочинку.
Утім, для того, щоб донорська кров приносила користь, донору необхідно дотримуватись певних правил. Головне з них — відмінне здоров’я та самопочуття.
Лікарі радять: напередодні кровоздачі необхідно виключити з раціону жирну їжу через те, що кров насичується жировими речовинами і стає непридатною для переливання хворим. Безпосередньо перед здаванням крові донору дають легкий сніданок – чай із печивом, що допомагає легше перенести процедуру.
— Донор не повинен зловживати спиртними напоями, а за декілька днів до процедури і зовсім їх не вживати. Алкоголь, що в них міститься, переходить у кров і може завдати непоправної шкоди хворим, яким буде перелита така кров, особливо, якщо цей хворий – дитина", — каже лікар.
Донором може бути кожен від 18 до 60 років. Перед здачею крові людині роблять лабораторні аналізи і за станом здоров’я їх допускають до кровоздачі.
Найменша порція крові, яку можуть зібрати (у 18 років та якщо перший раз здають кров) – 350 грамів. А доза фізіологічна, яка не шкодить організму людини, – 450 г.
Досить часто люди вважають, що під час здачі крові можна заразитись якоюсь хворобою. Однак це неправда. Медики пояснюють: заразитися хворобами під час здачі неможливо. Адже лікарі працюють із пластиковими одноразовими системами, голками.
Більше того, після здачі крові відчувається прилив нових сил — так проходить неспецифічна реакція оновлення організму.
— Навіть одноразова дача крові оздоровлююче діє на організм. Оживлюється клітинний склад, переміщуються рідини внутрішніх середовищ, стимулюється кровотворення, — пояснює Майя Гнатюк. — При регулярному донорстві проходить омолодження організму, покращення діяльності іммунної системи, печінки, підшлункової залози, інших органів травлення, як наслідок — усуваються порушеня основного обміну, що є сильним фактором профілактики захворювань серцево-судинної системи, всіх "хвороб накопичення" — атеросклерозу, подагри, ожиріння".
Для того, щоб стати донором, потрібно звернутись у Рівненську обласну станцію переливання крові за адресою: м.Рівне, вул. С.Бандери, 31.
Тел. (0362)235-194, 233-382

Швидко і ситно: готуємо ліниві пельмені за 40 хвилин

Спробуйте приготувати ліниві пельмені за нашим рецептом. Його перевага у тому, що страва готується дуже швидко, але не відстає від звичайних пельменів за смаком.
переглядів: 877
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 463
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 338
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 325
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 614