Ми у Facebook
07.04.2011, 14:31

Рівняни все частіше діляться власною кров'ю

Рівненські медики зазначають — у місті побільшало "молодої крові".
Вирішивши стати донором, людина робить відповідальний вибір. Адже кожен донор має знати, що від стану його здоров'я залежить життя і здоров'я хворого.

За словами завідувача відділу комплектування донорських кадрів Рівненської обласної станції переливання крові Майї Гнатюк, на сьогоднішній день кількість донорів зросла. Щодня свою кров тут здають близько 50 добровольців.

— Насамперед це стосується молодих людей, адже у порівнянні з іншими роками до нас все частіше приходять молоді хлопці та дівчата. В області працюють волонтери, які й організовують регулярні здачі крові, — пояснює пані Майя. — Це становить величезну допомогу для хворих з віддалених районів, які лікуються в обласному центрі, адже більшість із них не можуть привезти сюди потрібну кількість донорів.

Нині у Рівненській області налічується більше 100 тисяч донорів. Їх кількість постійно зростає. Кожен, хто здає кров, отримує талон на харчування у розмірі 20 гривень або ж продпакет на таку ж суму. Крім того, донору надається довідка про додатковий день відпочинку.

Утім, для того, щоб донорська кров приносила користь, донору необхідно дотримуватись певних правил. Головне з них — відмінне здоров’я та самопочуття.

Лікарі радять: напередодні кровоздачі необхідно виключити з раціону жирну їжу через те, що кров насичується жировими речовинами і стає непридатною для переливання хворим. Безпосередньо перед здаванням крові донору дають легкий сніданок – чай із печивом, що допомагає легше перенести процедуру.

— Донор не повинен зловживати спиртними напоями, а за декілька днів до процедури і зовсім їх не вживати. Алкоголь, що в них міститься, переходить у кров і може завдати непоправної шкоди хворим, яким буде перелита така кров, особливо, якщо цей хворий – дитина", — каже лікар.

Донором може бути кожен від 18 до 60 років. Перед здачею крові людині роблять лабораторні аналізи і за станом здоров’я їх допускають до кровоздачі.

Найменша порція крові, яку можуть зібрати (у 18 років та якщо перший раз здають кров) – 350 грамів. А доза фізіологічна, яка не шкодить організму людини, – 450 г.

Досить часто люди вважають, що під час здачі крові можна заразитись якоюсь хворобою. Однак це неправда. Медики пояснюють: заразитися хворобами під час здачі неможливо. Адже лікарі працюють із пластиковими одноразовими системами, голками.

Більше того, після здачі крові відчувається прилив нових сил — так проходить неспецифічна реакція оновлення організму.

— Навіть одноразова дача крові оздоровлююче діє на організм. Оживлюється клітинний склад, переміщуються рідини внутрішніх середовищ, стимулюється кровотворення, — пояснює Майя Гнатюк. — При регулярному донорстві проходить омолодження організму, покращення діяльності іммунної системи, печінки, підшлункової залози, інших органів травлення, як наслідок — усуваються порушеня основного обміну, що є сильним фактором профілактики захворювань серцево-судинної системи, всіх "хвороб накопичення" — атеросклерозу, подагри, ожиріння".

Для того, щоб стати донором, потрібно звернутись у Рівненську обласну станцію переливання крові за адресою: м.Рівне, вул. С.Бандери, 31.
Тел. (0362)235-194, 233-382





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ