Сергій Терентьєв: "Для мене щастя - це коли мої діти біжать до мене"
Ти завжди був громадсько-активним?
Ні, у школі, наприклад, я був непомітним, нічим не відрізнявся. Щоправда, відвідував усі можливі гуртки: танці, гурток м’якої іграшки, легка атлетика, навіть вишивати пробував. В десятому класі потрапив до Євангелійської церкви, яка змінила моє життя. А взагалі на той час, я цікавився інформатикою та природознавчими науками.
Які захоплення маєш зараз?
Цікавить релігія, громадська діяльність та соціальні медіа.
Церква дала мені зрозуміти, для чого я маю займатись громадською діяльністю
Коли виникла ідея створити власну громадську організацію?
Десь з 2003 року я почав активно цікавитись громадською діяльністю, прочитав купу книжок. І в один прекрасний момент моя ідея втілилась в життя.
Хто допомагав у створенні?
На час створення до Рівного приїхали місіонери з закордону, вже точно не пам’ятаю з яких країн. Я розповів їм про проект та ідею, а вони вирішили допомогти. Завдяки цим людям ми швидко оформили папери. Вони допомогли отримати той мінімальний стартовий капітал, з якого МГО "Новий рівень" розпочала своє існування, а також відправили нас повчитись.
Чому вирішив створити свою громадську організацію, а не вступити до вже існуючої?
На жаль, на той час, я не знав ніяких МГО, які були в Рівному, не мав друзів, задіяних у цій сфері. Знайомства розпочались уже після створення. Сьогодні ми співпрацюємо практично з усіма місцевими громадськими організаціями.
Чим ваша організація відрізняється від інших?
Ми працюємо з дітьми та молоддю. Організовуємо щорічні табори, свята, зараз тут діє "Клуб німецької мови", влаштовуємо тематичні вечірки, раніше проводили тренінги.
Багато людей відвідує вечірки?
Здебільшого це уже добре знайомі нам обличчя. Це ті, хто ходить на зібрання до церкви, і ті, хто приходить лише в "Новий рівень". Кількість людей немає особливого значення. Інколи 15 чоловік, інколи 40-50. На святі ми влаштовуємо різноманітні конкурси, вікторину, а також обговорюємо визначних людей тієї країни, якій присвячена вечірка. Крім того, у нас присутні частування з національних страв. Поки що найбільше відвідувачів було на "Українському вечорі".
Церква дала мені зрозуміти, для чого я маю займатись громадською діяльністю.
Комусь конкретно ви допомогли?
Важко сказати, через організацію пройшло багато людей. У 2006-2008 роках ми працювали з дітьми-інвалідами. Спілкувались з ними, гуляли разом. Останні три роки в табори беремо дітей з особливими потребами.
Куди саме їздите у літні табори?
Зазвичай це Здолбунівський район, село Святе. Поїздка триває 5 днів. Живемо в палатках. Останнього разу всього поїхало приблизно 150 чоловік. Уявіть собі ціле наметове місто. Насправді, щоб відпочити влітку, не обов’язково їхати кудись за кордон, на море чи озеро, достатньо взяти палатку та влаштувати собі курорт.
Яким коштом існує ваша громадська організація?
За рахунок пожертв, допомоги церкви, яка дає нам приміщення та апаратуру, професійні фонди дають фінансування. Попередні роки ми брали участь у конкурсі проектів та вигравали його, за що отримували матеріальну винагороду. Цього року заявку не подавали, бо з цим надто багато мороки.
То ви поєднуєте церкву і громадську організацію?
Так. Саме церква дала мені зрозуміти для чого я маю займатись громадською діяльністю. "Новий рівень"- це інструмент ля втілення планів, для допомоги людям, для досягнення поставлених цілей.
Чим ще займаєтесь?
На даний момент нічим. Не маю достатньо часу, хоч захоплень вистачає. Наприклад, раніше я займався моніторингом в громадській організації "ОПОРА", але довелось вибирати.
Чому, як більшість підлітків у десятому класі, ви обрали церкву, а не дискотеку?
Я прийшов до церкви і мені сподобалась проповідь пастора. Він говорив істини, які дали мені моральне підґрунтя для подальшого життя.
Пастором стати планували?
Ні. Я й досі вважаю, що не заслуговую на це звання. Так сталось, а отже на це воля Божа.
Щоб створити сім’ю, треба вчитись і вчити інших.
Які проекти та плани на майбутнє має громадська організація?
Хочу організувати сімейне служіння. Сьогодні так мало часу приділяється сім’ї та її розвитку. Майже кожне подружжя розлучене, а страждають від цього діти. У школі, інституті чи університеті нас вчать як бути професіоналом у певній сфері, забуваючи, що людей потрібно вчити також прислухатись один до одного, будувати сім’ю, виявляти свою любов, любити, бути хорошими батьками. Тому в майбутньому я планую створити такий проект, який навчить людей піклуватись про сім’ю та дітей.
Для вас має велике значення моральне благополуччя, а не фінансове?
Для мене щастя, це коли мої діти біжать до мене, коли я повертаюсь з роботи, обнімають та цілують, коли вони без нагадувань повторюють, що люблять мене. Гроші не приносять такого задоволення. Коли я придбав комп’ютер, то не дивлячись на те, що довго збирав на нього гроші, він набрид мені вже за півтори години. Гроші вимагають ще більших витрат, бо чим більше маєш, тим більше хочеться.
На роботі багато часу проводиш?
Взагалі у мене ненормований робочий день, що мені дуже подобається, бо я сам собі вирішую коли вставати і коли лягати спати. Не люблю жити за графіком та розумію, що колись все одно доведеться. На роботі намагаюсь довго не затримуватись, хоч буває що повертаюсь під ранок.
Дружина підтримує ваші ідеї?
Якби не вона, я б нічого не досягнув. Вона завжди мене підтримувала, допомагала.
Доньок також залучатимете до громадської діяльності?
Однозначно. Для мене не важливо, як вони вчитимуться у школі, до якого вишу вступлять, і чи вступлять взагалі, але я зобов’язаний виростити їх добрими людьми.
Життєве кредо:
"Для слави Бога! Заради України! На користь людям!"
"Моя хата не з краю, а твоя?"
Раптово померла працівниця міської лікарні Рівного
Дирекція та колектив КНП «Центральна міська лікарня» РМР висловлює щирі співчуття родині, близьким та друзям з приводу тяжкої втрати.
переглядів: 424
Як вибрати дату для весілля у 2025 році: поради за місячним календарем і народними прикметами
Вибір дати весілля — це не лише про зручність, а й про символізм і вплив, який ця дата може мати на ваше подружнє життя. Ми підготували поради за місячним календарем та народними прикметами, щоб допомогти вам обрати ідеальний день для одруження.
переглядів: 174
Рівне попрощалося з двома Героями – Русланом Корольчуком та Юрієм Ляшецьким
Сьогодні Рівне схилило голови в скорботі, прощаючись із двома захисниками України, які віддали свої життя за свободу та незалежність нашої держави – Русланом Корольчуком та Юрієм Ляшецьким.
переглядів: 218
Дрони та старлінки передала для АЗОВу громада з Рівненщини
Костопільська громада продовжує активно підтримувати українських військових. Нещодавно для ЗСУ були передані перші FPV-дрони, виготовлені за кошти міської ради. Ці дрони вже використовуються на фронті Третьою окремою штурмовою бригадою для знищення ворога.
переглядів: 129
2 січня: пам’ятні дати, свята і цікаві факти
2 січня 2025 року — четвер і 1044-й день війни в Україні. Навіть у найскладніші часи ми знаходимо сили не лише боротися за свободу, а й зберігати традиції, відзначати свята та будувати плани на майбутнє.
переглядів: 428