Готуємося до свята: вірування, пов’язані з готуванням писанок
Якщо відьма вколе кого-небудь шкаралупою з писанки, той захворіє і “висхне”. Хустку, якою обтирають писанки, ховають — “щоб підкурювати нею бешиху”. Товчене на порошок лушпиння крашанки підсипають до кормів курям — “щоб краще неслися”. Шкаралупу з писанок чи крашанок в одних місцях викидають на стріху хати, а в других виносять на текучу воду.
Топтати ногами рештки пофарбованого яйця або писанки — великий гріх. Хто буде товкти ногами свячене яйце, того Бог покарає хворобою.
Майже по всій Україні є вірування, що крашанка, а ще більше писанка, одержана на Великдень після першого христосування, зберігається — “бо вона відвертає напасті злого чоловіка”. Крім того, така писанка “припинить пожежу”. Дівчата вмиваються з першою крашанкою — “щоб кращими бути”.
“Якщо на Великдень вистоїш у церкві всю ніч з крашанкою в кишені і вислухаєш, не куняючи, утреню і обідню, то тоді тримай це яйце хоч і десять років — воно не зіпсується. Якщо з тим яйцем вистоїш у церкві великодню службу вряд 20 років, будеш бачити всяку нечисту силу, а найбільше відьми будуть чіплятися до тебе, щоб виманити у тебе те яйце. Якщо ж підеш з церкви, не вислухавши діяння і не діждавшись, поки дочитаються до Христа, і покладеш крашанку на стіл, то після обідні вона буде іншого кольору. Знай: відьма перемінила твою крашанку”.
В ніч проти Великодня кладуть у миску з водою крашанку і мідний шаг — хто найраніше встане, тому шаг і крашанка. Якщо в хаті є доросла дівчина, то всі стараються робити так, щоб це дісталося їй,— “щоб вона була найкраща в хаті”.

Що робити, якщо розсада томатів чорніє та падає: поради проти чорної ніжки

Чорна ніжка — грибкове захворювання, яке вражає кореневу шийку молодих рослин. Стебло темніє, стоншується і загниває, розсада падає й гине.
переглядів: 193
Що додати в тісто, щоб паска була жовта: перевірені лайфхаки

Ароматна, м’яка, пухка — саме такою має бути ідеальна великодня паска. Але є ще один важливий критерій — колір. Багато господинь мріють про насичено жовту паску, як із бабусиної печі, але сучасні яйця часто не дають такого ефекту.
переглядів: 270
Ціни на Рівненщині: що найбільше подорожчало за перший місяць весни

На споживчому ринку області у березні 2025 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,6%.
переглядів: 269
Які квіти саджати на могилі: красиві та невибагливі варіанти

Догляд за могилою — це не лише прояв пам’яті, а й спосіб виразити любов та повагу до померлого. Одним із важливих елементів впорядкування місця поховання є висадка квітів та рослин.
переглядів: 825
Інноваційні технології в стабілізаторах напруги в 2025 році
Коливання напруги можуть стати причиною збоїв у роботі техніки або навіть її поломки. Щоб уникнути цього, варто подбати про стабільне живлення. Саме для цього використовують стабілізатори напруги — вони підтримують безпечний рівень напруги і захищають електроніку. Такі пристрої актуальні як для дому, так і для бізнесу. Надійно з цим завданням справляються стабілізатори Quant — прості у використанні й ефективні в роботі.
переглядів: 96