17.05.2011, 11:43

У Тернополі заарештували свободівця, який зірвав червоний прапор

- Звільніть Козорога! - скандували 16 травня під обласною міліцією близько двох сотень тернополян. Зібралися люди близько 9 години. Тривав пікет більше двох годин.
Про це повідомляє інтернет-видання te.20minut.ua.

Юрист міської організації "Свобода" Віктор Козоріг нині перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Де саме — міліція не повідомляє. Молодому чоловікові інкримінують злісне хуліганство, адже він разом з іншими членами тернопільської організації ВО “Свобода” знімав 9 травня червоний прапор з офісу міської організації Компартії. Той стяг згодом спалили у Старому парку.

- За рішенням міськради, на будівлях не мало бути червоних прапорів, - розповідає голова міської організації ВО “Свобода” Михайло Головко. - Ніде по Тернополю їх не було, а на вулиці Дівочій, де розміщений офіс КПУ, — висів. Тим паче, за нашою інформацією, та будівля - комунальна!

Політик стверджує, що разом із колегами ввічливо звернувся до людей, які були в офісі, щоб вони зняли прапор.

- Я показав депутатське посвідчення і сказав, що вивішувати символи тоталітарного режиму – незаконно, - додає він. - Вони не відреагували. Тоді ми й зняли прапор.

Через кілька днів усім, хто був учасником тих подій, надіслали повістки з вимогою з'явитися у міліцію. Така ж, як каже пан Головко, - надійшла і Віктору Козорогу.

- У повістці йшлося, що його викликають як свідка, - розповідає пан Михайло. - Нас усіх допитували. Мене, скажімо, тримали шість годин. Однак Віктора заарештували – єдиного! Адже саме він знімав прапор. Тепер йому інкримінують статтю, за якою “світить” до чотирьох років позбавлення волі.

І це - людині, яка, на думку соратників, не вчинила жодного злочину. Натомість ті, хто нещодавно побив спортсмена-олімпійця у центрі міста — досі на свободі, переконує політик.

Погрожували йти до вокзалу.

У натовпі були мітингувальники різного віку і статі. Вони скандували: “Ні міліцейській державі!” та вимагали, щоб до них вийшов голова обласної міліції. - Йдемо на вокзал! Перекриємо колію, доки хлопця не випустять! - врешті гукнула одна з учасниць пікету.

Натовп підтримав жінку.

- Йдемо! Так! Пішли! - кричали люди. Однак ніхто до вокзалу таки не рушив. Уже через кілька хвилин до пікетників вийшов головний міліціонер області Федір Бортняк. Він сказав, що не може сказати, де саме утримують хлопця. Однак запевнив, що після завершення слідчих дій, за рішенням суду його відпустять.

- Ми отримали звернення і мусили на нього відреагувати, - пояснює Федір Бортняк. - Якби таке сталося ось із цим синім прапором із написом “Свобода”, ми вчинили б так само. Для нас немає значення, який це прапор.

До речі, дехто зі свободівців уже отримав повторні повістки. Тож партійці на допити у міліцію підуть знову. Михайло Головко стверджує, що затримати можуть і його. Адже він теж брав участь у знищенні прапора.

За матеріалами: te.20minut.ua