03.06.2011, 18:09

Чи можна рівнянам купатися у Басівкутському озері?

Для більшості мешканців Рівного найпривабливішими для відпочинку влітку стали штучні озера гідропарку і береги озера Басів Кут.
За словами лікаря відділення комунальної гігієни міської СЕС Олексія Гудакова, водойми гідропарку не пристосовані для купання, адже створені як декоративні. До того ж протягом останніх десяти років не працювала система водообміну між цими озерами, а це призводить до поступового погіршення якості води в кожному з них. Тому не дивно, що вода там не відповідає санітарним вимогам для купання.

- Відтак єдиним місцем, придатним для повноцінного відпочинку, залишається пляж озера Басів Кут, - пояснює пан Олексій. - Міське управління житлово-комунального господарства разом із фахівцями Рівненської санепідемстанції розробили необхідні заходи зі забезпечення належних умов для відпочинку рівнян та з підготовки пляжу озера до літнього сезону.

Вже на початку травня працівники тресту та інших комунальних служб привели до належного стану всю територію пляжу. Вони розрихлили й проборонували пісок, очистили від сміття і водоростей берегову смугу і дно в акваторії пляжу, огородили територію для відпочинку й перекрили там проїзд автотранспорту, встановили вбиральні, сміттєві контейнери, відремонтували лавочки, душові й роздягальні, увімкнули фонтанчики з питною водою.

За розпорядженням міського голови басівкутським пляжем постійно курсуватимуть міліцейські патрулі. За безпекою на воді стежитимуть рятувальники.

Але найголовніше для корисного і приємного відпочинку – санітарний стан води і берегів на міському пляжі. Якість води в озері в травні, червні, липні й серпні лабораторії міської санепідемстанції контролюватимуть щотижня, а проби питної води із фонтанчиків проводитимуть щомісяця.

- Чи можна вже відпочивати на Басовому Куті? Можу запевнити, що так. Станом на кінець травня вода в озері відповідає жорстким сучасним санітарно-гігієнічним нормам, питна вода – вимогам ДСТУ. Проводили й прискіпливий аналіз ґрунту. В зразках піску на пляжі та землі на прилеглому лузі епідеміологи не виявили ані патогенних мікроорганізмів, ані небезпечних для людини солей важких металів. Тож упевнений, що цього року мешканці міста зможуть повноцінно відпочивати на нашому пляжі протягом усього літа. Санепідемстанція дає «добро» на те, щоб купатися в озері, лежати на килимках і навіть на піску або траві. А про результати лабораторного контролю води і ґрунту на озері Басів Кут санітарні лікарі повідомлятимуть рівнян щотижня, - повідомив лікар відділення комунальної гігієни міської СЕС.

Джерело: газета "Сім днів"