14.06.2011, 08:52

На Рівненщині чоловіки, які потрапили у рабство, соромляться у цьому зізнатися

З початку цього року у Рівному порушено дві кримінальні справи за ознакою злочину "торгівля людьми". Проте більшість злочинців, які змушують людей до трудового чи сексуального рабства, залишаються без покарання. Причина — потерпілі не вірять, що їхніх кривдників притягнуть до відповідальності. Особливо це стосується чоловіків.
Про сучасні зміни й напрямки в проявах торгівлі людьми в Україні та зокрема на Рівненщині говорили під час засідання Рівненського прес-клубу у п’ятницю, 10 червня.

Якщо раніше рабами ставали ті, хто потрапляв за кордон, то нині для цього не обов’язково залишати Батьківщину чи далеко їхати. Велика кількість випадків експлуатації українців припадає на сусідню Росію.

— У нашій організації ми намагаємось попередити такі випадки завдяки інформуванню населення. Якщо все ж таки людина потрапила у таку ситуацію — надаємо допомогу. Збільшення кількості потерпілих від рабства, на думку експертів, пов’язане з погіршенням економічної ситуації в Україні, — розповіла голова Центру підтримки громадських ініціатив "Чайка" Лариса Гунько.

Надання допомоги потерпілим — зобов’язання нашої держави, адже кожен має право на захист своїх прав та інтересів. Проте, за словами пані Лариси, нині ситуація склалась так, що практично вся допомога, яка надається потерпілим, здійснюється в основному громадськими організаціями за рахунок міжнародних фондів. До того ж, необхідний закон, який мав би допомогти у боротьбі із торгівлею людьми, був відхилений.

— Наразі є звернення від 14 чоловіків, які перебували у ситуації примусової праці, — говорить голова Центру "Чайка". — Проте зазвичай люди не вірять у те, що вони отримають компенсації чи навіть співчуття. Саме тому у суді рідко розглядають справи по захисту інтересів чоловіків, які потрапили у трудове рабство. Та й взагалі представники чоловічої статі соромляться зізнаватись у тому, що з ними таке трапилось.