Холера: як уникнути захворювання? [+ПОРАДИ]
Джерелом інфекції є хвора людина або носій збудника. Холерний вібріон попадає в організм людини через рот із забрудненою водою, харчовими продуктами (переважно молоко і риба), через брудні руки. Саме через це частіше хворіють на холеру особи, котрі не дотримуються санітарних норм життя. Щороку на холеру хворіють від 12 до 65 тис. людей.
Від моменту зараження до появи перших ознак хвороби проходить у середньому від 2 до 5 днів. Захворювання починається раптово з проносу без болей у животі. Хворі відчувають дискомфорт, бурчання і плескіт в ділянці живота. Пізніше приєднується блювання без нудоти. Частота випорожнень сягає 10-15 разів на добу, з'являється спрага, сухість язика і шкіри, судоми литкових м'язів, знижується артеріальний тиск.
Холера відноситься до карантинних і особливо небезпечних інфекцій, тому заходи з локалізації і ліквідації осередку проводяться під керівництвом надзвичайної протиепідемічної комісії відповідного населеного пункту чи району. У профілактиці холери, як і інших кишкових інфекцій, важливе значення надається загальносанітарним заходам, дотриманню санітарно-гігієнічного режиму на харчових підприємствах, у магазинах, на ринках, об’єктах водопостачання і каналізації, очистки населених пунктів від сміття, боротьбі з мухами та їх виплодом.
Враховуючи, що міграція населення в літній період значно зросла, існує реальна загроза завезення холери з півдня країни на Рівненщину.
Кожен повинен пам’ятати, що для того, аби зменшити ризик інфікування збудником холери, треба дотримуватись певних правил. Так, необхідно уникати вживання води і харчових продуктів сумнівної якості, ретельно мити руки з милом, обдавати кип’ятком овочі і фрукти, не купувати харчові продукти в місцях стихійної торгівлі, проводити в місцях проживання і роботи боротьбу з мухами. Також необхідно пам’ятати, що під час відпочинку, де є випадки холери, не слід ловити та вживати рибу з місцевих водойм, купатися лише після дозволу місцевих органів влади. При перших ознаках захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря.

Ви робите це неправильно: як потрібно міряти тиск?

Лікарі розповіли про три найчастіших помилки пацієнтів при вимірюванні артеріального тиску.
переглядів: 300
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом

Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 835
14 травня: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела

Сьогодні православні християни в Україні за новим стилем вшановують пам'ять святого мученика, провидця і чудотворця Ісидора.
переглядів: 376
Банківські кредити готівкою: швидко, зручно, вигідно

Отримати гроші на будь-які потреби сьогодні можна буквально за лічені хвилини завдяки готівковим кредитам від банків. Це зручний фінансовий інструмент для вирішення побутових питань, здійснення великих покупок, покриття медичних витрат чи планування подорожей.
переглядів: 519
Плитоноски — надійний захист у бойових умовах
Плитоноска — це незамінний елемент екіпірування військовослужбовця, правоохоронця чи бійця територіальної оборони. Вона виконує важливу функцію — надійно утримує бронеплити, що захищають життєво важливі органи від уламків, куль та інших вражаючих чинників. У сучасних умовах, коли комфорт, модульність і надійність відіграють ключову роль, плитоноски нового покоління, зокрема Skillet Max, стали ідеальним вибором для професіоналів.
переглядів: 236