Ми у Facebook
17.06.2011, 09:01

Холера: як уникнути захворювання? [+ПОРАДИ]

На сьогодні в м. Маріуполі виявлено 15 випадків холери та 1 випадок у селі Калініно Волноваського району на Донеччині. 14 хворих після одужання вже виписали з лікарні. Спеціалісти озвучили ймовірні причини забруднення води збудником холери. Це несанкціонований викид стічних вод у річку Кальміус, яка впадає в Азовське море. Не відкидається ще одна причина – це викид в море нечистот із суден, які курсують в акваторії Азовського моря. Збудник холери виявляється в рибі та у морській воді.
Холера – гостра кишкова інфекція з ураженням кишківника, яка проявляється проносом, блюванням. Все це призводить до зневоднення організму і виведення з нього солей і мінералів, що в кінцевому результаті стає причиною порушень інших функцій і без вчасного лікування може закінчитися смертю хворого.

Джерелом інфекції є хвора людина або носій збудника. Холерний вібріон попадає в організм людини через рот із забрудненою водою, харчовими продуктами (переважно молоко і риба), через брудні руки. Саме через це частіше хворіють на холеру особи, котрі не дотримуються санітарних норм життя. Щороку на холеру хворіють від 12 до 65 тис. людей.

Від моменту зараження до появи перших ознак хвороби проходить у середньому від 2 до 5 днів. Захворювання починається раптово з проносу без болей у животі. Хворі відчувають дискомфорт, бурчання і плескіт в ділянці живота. Пізніше приєднується блювання без нудоти. Частота випорожнень сягає 10-15 разів на добу, з'являється спрага, сухість язика і шкіри, судоми литкових м'язів, знижується артеріальний тиск.

Холера відноситься до карантинних і особливо небезпечних інфекцій, тому заходи з локалізації і ліквідації осередку проводяться під керівництвом надзвичайної протиепідемічної комісії відповідного населеного пункту чи району. У профілактиці холери, як і інших кишкових інфекцій, важливе значення надається загальносанітарним заходам, дотриманню санітарно-гігієнічного режиму на харчових підприємствах, у магазинах, на ринках, об’єктах водопостачання і каналізації, очистки населених пунктів від сміття, боротьбі з мухами та їх виплодом.

Враховуючи, що міграція населення в літній період значно зросла, існує реальна загроза завезення холери з півдня країни на Рівненщину.

Кожен повинен пам’ятати, що для того, аби зменшити ризик інфікування збудником холери, треба дотримуватись певних правил. Так, необхідно уникати вживання води і харчових продуктів сумнівної якості, ретельно мити руки з милом, обдавати кип’ятком овочі і фрукти, не купувати харчові продукти в місцях стихійної торгівлі, проводити в місцях проживання і роботи боротьбу з мухами. Також необхідно пам’ятати, що під час відпочинку, де є випадки холери, не слід ловити та вживати рибу з місцевих водойм, купатися лише після дозволу місцевих органів влади. При перших ознаках захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини

14.05, 21:30 Як приготувати сніданок з трьох інгредієнтів: швидкий рецепт від досвідчених господинь

14.05, 21:00 Прогноз погоди у Рівному на 15 травня: які сюрпризи підготував весняний день

14.05, 20:30 Українцям повернуть гроші за газ: що для цього потрібно

14.05, 19:50 У Рівненській області можна отримати подарунок за здачу крові

14.05, 19:10 На Рівненщині 16 травня частково перекриють рух: про який населений пункт йдеться

14.05, 18:30 На Рівненщині зростає кількість укриттів у школах: ще сім об’єктів зведуть цього року

14.05, 17:50 Тарифи на світло та газ: що зміниться у 2025 році та коли можливе подорожчання

14.05, 17:10 Трагедія на Рівненщині: людина загинула у пожежі через необережність під час куріння

14.05, 16:30 Знижки від АТБ: що українці можуть купити дешевше на 50%

14.05, 15:50 На Рівненщині правоохоронця судитимуть за переправлення військовозобов’язаних до Білорусі