23.06.2011, 17:25
Греція продовжує тримати ринки у напрузі
Минулого тижня головні фондові індекси України продовжили негативну динаміку та втратили у середньому 1,7% ринкової капіталізації через підвищення невизначеності щодо перспектив Греції та нового блоку слабких макроекономічних даних. Так, за підсумками тижня індекс ПФТС впав на 1,89% до рівня 913,76 пп, у той час як індекс Української біржі UX відступив на 1,51% до позначки 2346,34 пп.
На початку тижня настрій інвесторів було зіпсовано повідомленням з Китаю, де центральний банк у черговий раз підвищив ставку на 50 пунктів. За останні вісім місяців регулятор підвищує вже десятий раз. Також не можна обходити боком питання вірогідного впровадження у США третьої хвилі послаблення монетарної політики (3QE) після закінчення 2QE 30 червня, оскільки незадовільна статистика є свідченням уповільнення темпів відновлення американської економіки та вказує на необхідність її подальшого стимулювання.
Щодо Європи, тема Греції як і раніше активно циркулює на ринку. Відсутність взаєморозуміння серед лідерів ЄС у питання надання фінансової допомоги Греції призвела до масових заворушень у Афінах. Спроби прем’єр-міністра країни Георгіуса Папандреу домовитися з опозицією відносно прийняття нового плану дій зі скорочення дефіциту бюджету закінчилася провалом. Як наслідок, наприкінці тижня Папандреу був вимішений зробити низку кадрових змін у верхніх політичних ешелонах Греції та скликати новий парламент.
Між тим, підсумки зустрічі канцлера Німеччини Ангели Меркель та президенту Франції Ніколя Саркозі надали тимчасове полегшення ринку. Стало очевидно, до нову фінансову допомогу у розмірі 110 млрд. євро греки можуть не оптимати до вересня, але у разі прийняття новим парламентом плану дій перший транш у розмірі 12 млр. євро Греція може отримати вже до кінці липня.
У неділю прем’єр-міністра Греції Папандреу звернувся до парламенту з приводу отримання вотуму довіри. Однак лідер опозиційних сил у парламенті Антоніс Самарас відмовився підтримати курс Кабінету міністрів та заявив, що його партія буде голосувати за недовіру уряду. Міністри фінансів ЄС на минулих вихідних зібралися разом для обговорення поточних боргових проблем та вирішення питання відносно того, варто чи ні надати Греції додаткову допомогу. Якщо да, то на яких умовах.
Новини України:
Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що Міжнародний Валютний Фонд (МВФ) може поєднати обидва транши для України. За словами Тігіпко, розмір траншів складає близька 3 млрд. доларів, які за планом повинні піти у валютні резерви Національного Банку.
Окрім цього, голова представництва МВФ на Україні Макс Альєр сказав, що МВФ не бачить підвалин для дефолту України. За його словами, не дивлячись на те, що Україна у значному ступені постраждала у наслідок фінансової кризи 2008 року, своєчасні дії з боку уряду допомогли мінімізувати негативні наслідки для економіки.
Між тим, Світовий банк незадоволений темпами проведення реформ на Україні, про що повідомив директор Світового банку зі справ України, Білорусі та Молдови Мартин Райзер. Самими реформами Світовий банк задоволений, але темпи їх впровадження доки що не влаштовують міжнародну організацію. За словами Райзера, проведення реформ постійно переноситься та йде у поперек запланованому графіку.
Наприкінці тижня нового удару фондовому ринку завдало повідомлення про те, що з 16 червня інститути спільного інвестування втратили право бути акціонерами банків. Наразу тепер вони зобов’язані розпочати продаж акцій Укрсоцбанку и "Райффайзен Банк Аваль", частка яких у активах публічних фондів сягає 10%.
Ця новина призвела до падіння курсу акції Укртелекому на 6,23% на Українській біржі та на 8,7% на ПФТС. Ринкова капіталізація "Райффайзен Банк Аваль" на Українській біржі зменшилася більш ніж на 5%. Також у фокусі інвесторів були представники промислових галузей, загалом Алчевський металургійний комбінат (ALMK), Авдіївський коксохімічний комбінат (AVDK ), Мотор Січ (MSICH), концерн "Стірол" (STIR).
Ситуація на світових ринках:
Фондові ринки Азії закінчили минулий тиждень з найбільшими втратами з 2004 року через побоювання щодо ймовірного дефолту Греції та уповільнення відновлення світової економіки. Індекс MSCI Asia Pacific Index за підсумками тижня відступив на 2,1%. Падіння індексу продовжується сьомий тиждень поспіль. З початку року індекс MSCI Asia Pacific Index втратив 5,7% у порівнянні зі зростом S&P 500 на 0,8% та послабленням індексу Stoxx Europe 600 Index на 3,3%.
Європейські фондові індексі змогли у п’ятницю конмпесувати частину втрат початку тижня після того, як канцлер Німеччини Ангела Меркель погдилася піти на компроміс та розпочати спільну працю з ЄЦБ над планом надання фінансової допомоги Греції. Таким чином, Німеччина відмовилася від своєї умови щодо власників грецьких зобов’язань, які повинні прийняти участь у новій програмі фінансування Греції. Такий розвиток подій допоміг індексу Stoxx Europe 600 Index скоротити тижневі втрати до 0,4%, однако негатив на ринках спостерігається сьомий тиждень поспіль, що є найбільш довгим періодом слабкості ринку з 2008 року.
Гарні новини щодо Греції наприкінці тижня допомогли також американському фондовому ринку: за підсумками тижня індекс Standard & Poor’s 500 Index збільшився на 0,1%. Протягом тижня тиск на індекси спричиняли не лише побоювання щодо перспектив Греції, а також макроекономічні свідчення про слабкість економіки США. Так, попередня оцінка настрою споживачів від Thomson Reuters/University of Michigan впала до 71.8 пп у порівнянні до майського значення у 74.3 пп. Промисловий індекс від ФРБ Філадельфії зафіксував вперше за останні дев’ять місяців падіння активності до -7.7 у червні, у той час як аналогічний показник від ФРБ Нью-Йорку звалився до -7.8 (мінімум з листопада) проти 11.9 у травні.
Новий тиждень буде досить цікавим, оскільки окрім чергових новин з Греції на інвесторів очікує засідання FOMC з питань кредитно-грошової політики. Очікується, що головна ставка рефінансування залишиться на рекордному мінімумі у 0% - 0,25%. Але біль за все учасників ринку цікавить виступ голови центрального банку Бена Бернанке, котрий може прояснити картину щодо вірогідності третьої хвилі кількісного послабшання політики (3QE).
Джерело: www.teletrade.com.ua
Категорія: Новини > Споживач
Автор: Олена ЗлобінаПереглядів: 2479Інші статті рубрики:
В Україні тимчасово не оформлюють паспорти
Оформлення та видача паспортів в Україні тимчасово призупиняться. Про це повідомила пресслужба ДП «Документ» у п’ятницю, 13 грудня.
переглядів: 129
Де в Рівненській громаді знаходяться укриття (+МАПА)
У Рівненській міськраді рівнянам та квасилівчанам нагадали про розташування захисних споруд у нашій громаді.
переглядів: 1627
Скільки сьогодні Рівне буде без світла
Оприлюднили графік погодинних відключень електроенергії у Рівненській громаді сьогодні, 13 грудня
переглядів: 405
Смачний сніданок для вдалого початку дня
Вдало підібраний сніданок може стати ідеальним стартом дня. Якщо ви шукаєте щось нове й смачне, цей простий рецепт з лавашу і тунця стане вашим фаворитом.
переглядів: 187
Ракам - контроль, Овнам - самокритика: астропрогноз на завтра
Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 13 грудня.
переглядів: 268