Зіркові подорожі рівнян: Віктор Данилов – про "колекцію екзотичних країн"
Найкраща відпустка
– Яким був найкращий відпочинок?
– Кожна поїздка – неповторна. І все ж таки з особливою ностальгією згадую кулінарно-пізнавальний тур до Грузії. Ми прилетіли в Тбілісі, а далі на машині вирушили в гори. Мандрували звичайними селами, жили в наметах, готували баранця, пили місцеві вина, куштували різну чачу. Багато часу провели у спілкуванні з сільськими родинами. Неймовірно зачаровує грузинська гостинність, місцеві тости, гірський колорит.
– І найкращий готель, в якому ви зупинялись
– Свого часу вразив готель “Сан Сіті” у Південній Африці. Шикарний басейн зі штучною хвилею. На сніданок подається 250 страв. Серед них шампанське з устрицями – гріх не почати день з таких наїдків! Розваги – всюди. Найбільше запам'яталось казино зі штучними залами “день — ніч”. Навіть програв там близько ста доларів, що абсолютно на мене не схоже, я по природі неазартна людина. Також знімаю капелюха перед всесвітньою благородною мережею готелів “Фор Сізенс”. Бував у них у Бразилії, Мексиці. Дійсно вражає вишуканими інтер'єрами, бездоганним сервісом, дотриманням всіх вимог розкішного відпочинку.

– Що потрібно для ідеального відпочинку?
– Хороша компанія!!! Багато подорожую, а самому не так цікаво. Люблю пізнавати народи, звичаї, культури, кухню. А поспілкуватись, поділитись враженнями під хорошу сигару?
– Що ви завжди берете з собою?
– Розкладний ніж – для того, щоб порізати сало. Насіння, по-простому “сємкі”, аби на очах ошелешених італійців чи німців смачно полузати соняшникові дари. Вудку. Бо риболовля для мене – це “святе”. Скрізь, де буваю, намагаюсь порибалити - це теж свого роду колекціонування.

– Яка ваша найкраща порада для подорожувальників?
– Не комплексувати. Маю на увазі через погане знання мови. Йти запитувати, пояснювати, щось говорити, використовуючи прості фрази: “Морнінг” і “Хав ар ю”, допомагати жестами і посмішкою. Це не раз допомагало мені в подорожах вирішити певні побутові питання, а часом – і використати всі можливості просунутого сервісу. Якось в аеропорту довелось ніч чекати на літак, ну й, звісно, аби згаяти час, пішов у дьюті фрі. За порадою доброго знайомого, вже не вибирав віскі з полиць, а розбудив персонал, затребував особистого консультанта з елітних напоїв. Вбив одразу трьох зайців: попрактикувався в мові, продегустував серію віскі, придбав справді якісні напої в домашню колекцію.

– Куди хочете поїхати далі?
– Всюди. Випадає нагода цієї осені відвідати Північну Корею. Уже записався в цю нестандартну поїздку. Адже, щоб отримати дозвіл на в'їзд у країну, необхідно пройти ряд перевірок, аби не засумнівались, що я не “шпійон”, а всього-на-всього один із глядачів найбільшого у світі спортивно-художнього шоу “Аріран”.
Стихійні лиха
– Якою була ваша найгірша подорож?
– Хочете вірте, хочете ні, але жодна поїздка за кордон не була не те що найгіршою, а просто поганою. Найбільш дошкульний випадок трапився в аеропорту Мехіко. Прилетівши з Канкуна, на стійці реєстрації на рейс Мехіко — Париж нам повідомили, що Air France страйкує, виліт відтерміновується. Три доби ми провели в готелі аеропорту. Третього дня застрайкував я, сів в офісі французького перевізника і відмовлявся покинути приміщення після робочого дня. Телефонував до українського посольства, писав листи до київської преси про долю нашої групи, обіцяв міжнародний скандал. Допомогло. Нас буквально "впихнули" в літак KLM до Амстердама.

– Найгірший досвід відпустки?
– Пов'язаний з травматизмом. Найбільше не пощастило у В'єтнамі – двічі атакували медузи. Перший опік отримав, коли пірнав за омарами. Відчув у нозі страшний біль, навіть декілька днів не міг ходити. Шрами гоїлися близько півроку. Тільки відійшла нога, як вдруге мене атакувала медуза – в спину. Але цього разу, навчений гірким досвідом, одразу промив опік водою, і таких наслідків, як з ногою, вже не було. В Австралії взагалі на пляжах скрізь розставлені каністри з розчином оцтової кислоти для нейтралізації наслідків атак смертельно отруйних медуз. На щастя, у тих водах нікого ця морська напасть не вжалила.
– Найбільша помилка у пакуванні валізи чи неприємна історія, пов'язана з багажем?
– Можу з впевненістю назвати себе досвідченим туристом. Намагаюсь передбачити все. Тому часто доводиться виручати інших. У Новій Зеландії в страшенний холод віддав дві куртки посинілим дівчатам з групи. У ПАР колеги скидались одягом, грішми, порадами дівчині, яка не отримала свій багаж. Свої валізи часто-густо отримував із затримкою, пошкодженими, злегка “обчищеними”, але жодних серйозних втрат не було.
– Чого б ви хотіли уникнути під час відпустки?
– Катаклізмів. Війн, переворотів, землетрусів, цунамі... Скільки разів збирався у подорож, і щось у тій країні стається. А ще – оминути Москву. Той, хто хоч раз летів, їхав цим шляхом, мене зрозуміє. Ненавиджу матюки і хамське ставлення.
– Які найбільш неприємні відчуття після подорожі?
– Втома після тривалих перельотів, як от 36-годинного з Нової Зеландії. Виснажлива довга поїздка викликає почуття радості, що нарешті ти вдома. Короткочасна — жаль за сонцем. Завжди кидаю монетку, щоб повернутись у те місце, яке залишаю.
СПЕЦІАЛІСТ ТРЕВЕЛ
ваш турагент по Єгипту, Iзраїлю
тел. 46-02-09
м.Рівне, вул. Г.Мазепи, 4а/6а, оф.210
specialist.rv.ua

Армрестлер з Рівненщини став чемпіоном України

Працівник Хмельницької атомної електростанції та титулований армрестлер Олег Жох здобув золото на Чемпіонаті України, що відбувся 9–11 квітня у Львові. У змаганнях на ліву руку він став переможцем у складі команди Рівненської області.
переглядів: 44
Мешканець Рівненщини розказав, як йому пересадили серце

45-річний Олександр із Рівненщини — один із тих, хто на власному прикладі доводить: трансплантація серця в Україні — не фантастика, а реальна медична практика, яка рятує життя.
переглядів: 91
В Україні запустили застосунок для турботи про себе та покращення ментального стану дорослих та дітей

Застосунок «Моментал» створено в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської «Ти як?» у співпраці ЮНІСЕФ в Україні.
переглядів: 87
У Рівному відкривають сезон у Парку Шевченка

У четвер, 17 квітня, в Рівному офіційно стартує новий сезон у Парку імені Тараса Шевченка. Розпочнеться він із відкриття «Парку ліхтарів Рівне» — тематичного простору ілюмінацій та масштабних світлових інсталяцій, висота яких сягає семи метрів.
переглядів: 219
Чи обов'язково влаштовувати прибирання у Чистий четвер?

Існує традиція добряче прибрати свою домівку у Великий Четвер. Саме тому в народі його і називають "Чистим". Однак, чи має це якийсь релігійний аспект.
переглядів: 1203