Пенсійна реформа — узаконена
"Якщо з пенсійної точки зору підійти, – звернувся до урядовця депутат-нашоукраїнець В’ячеслав Кириленко, – то всі в цій залі вважають, що вони стоять за гроші. Чи фонд оплати праці цієї акції легальний? Внески сплачені цими дітьми до Пенсійного фонду? З восьмої ранку тисячі людей стоять за гроші – і Пенсійній фонд з цього нічого не отримав!"
Депутати залишили пенсійні пільги собі
Голова парламентського комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів депутат-бютівець Валерій Сушкевич зазначив, що до другого читання з урядом вдалося досягти компромісу і зберегти для деяких категорій громадян пільгові пенсійні умови.
"Все-таки вдалося зберегти пільговий пенсійний вік для жінок, які виховали п’ять дітей і дітей-інвалідів. Також для учасників бойових дій, інвалідів по зору, карликів та ліліпутів – по цих категоріях не підвищено пенсійний вік", – зазначив він.
Більшість із 1096 поправок до закону внесли депутати-опозиціонери та комуністи, а депутати від більшості ці пропозиції відхиляли.
"Мені видається, що у нас з’явиться нова традиція: замість купальської ночі будуть відзначати ніч великого соціального злочину", – прокоментував розгляд пенсійної реформи депутат-бютівець Володимир Яворівський.
Разом з цим, депутати зберегли особливий порядок нарахування пенсій для себе, визначений не загальним законом про пенсійне держстрахування, а законом про статус народного депутата. До речі, за словами голови Пенсійного фонду Бориса Зайчука, пенсія прем’єр-міністра Миколи Азарова – на рівні депутатської.
Велике пенсійне урізання
Згідно із законом, страховий стаж підняли до 30 років для жінок та до 35 – для чоловіків. Депутати підвищили пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, а також – для чоловіків-держслужбовців та науковців з 60 до 62 років. А військовослужбовцям підвищили необхідний службовий стаж з 20 до 25 років. Виняток зробили лише для військових льотчиків та підводників на пропозицію депутата-регіонала, екс-міністра оборони Олександра Кузьмука.
"У 35 років у них починаються професійні хвороби – і вони вже нікому не потрібні. Тому я переконливо прошу не дивитися в бік ложі уряду, а в бік своєї совісті", – емоційно закликав депутат-регіонал, наголосивши, що йдеться лише про 543 особи.
За словами В’ячеслава Кириленка, за жінками зберегли право виходити на пенсію в 55 років, але за певних умов. "Жінка може піти на пенсію, якщо має не 20, а 30 років стажу, якщо вона бере на себе зобов’язання ніде більше не працювати, і при цьому вона отримує понижуючий коефіцієнт 0,5% за кожен рік", – зауважив він.
Максимальну пенсію урізали, але можуть знову збільшити?
Найбільше дискусій довкола максимальних та депутатських пенсій. Депутати затвердили норму про те, що максимальна пенсія не може перевищувати десять прожиткових мінімумів. Зараз це становить 7640 гривень. Утім, опозиція звертає увагу на те, що таке обмеження може бути скасоване Конституційним судом, який раніше визнав неконституційним зниження життєвого рівня. Тож ця норма і далі залишається під питанням.
За словами голови Пенсійного фонду Бориса Зайчука, найбільша пенсія в Україні зараз становить 41 тисячу гривень. Її отримує льотчик – герой України. Що ж до пенсії екс-голови НБУ, то за словами глави Пенсійного фонду "у Стельмаха пенсія 10 тисяч, довічне утримання з державного бюджету, у тому числі з Пенсійного фонду, товаришу Стельмаху не виплачується".
Опозиціонери та комуністи стверджують, що запропоновані владою заходи є не пенсійною реформою, а лише заходами для зменшення дефіциту Пенсійного фонду за рахунок простих громадян. За словами депутата-комуніста Петра Цибенка, пенсіонерам не варто сподіватися, що ухвалення закону призведе до покращення пенсійного забезпечення. "Дай Боже, щоб ваша пенсія не зменшилася". Депутат-бютівець Наталія Королевська зазначила, що закон створює проблеми для тих пенсіонерів, які, вийшовши на пенсію, продовжують працювати.
Попри такі застереження, закон був схвалений 248 голосами. Утім, опоненти новацій висловлювали зауваження, що депутатів у залі значно менше і це при тому, що опозиціонери та комуністи "за" не голосували.

Чи обов'язково змінювати документи після одруження?

Після реєстрації шлюбу в Україні подружжя має право змінити своє прізвище на спільне або взяти подвійне прізвище, розповідає начальниця Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юлія Бабина.
переглядів: 32
Як позбутися ведмедки на городі: ефективні методи боротьби навесні

Дуже важливо почати боротьбу з ведмедкою вчасно (в кінці квітня – травні) до початку появи молодих особин шкідника.
переглядів: 89
Exist.ua – коли важлива якість та надійність запчастин

Exist.ua: великий вибір автозапчастин і моторних олив, пошук за VIN, мобільний додаток і швидка доставка по Україні для вашого авто
переглядів: 109
Програмування для дітей: як зробити навчання цікавим і ефективним?

Дізнайтесь, як зробити програмування для дітей цікавим та ефективним. Обирайте програми UA Teens у Львові та записуйтесь на заняття вже сьогодні!
переглядів: 30
Кавовий ритуал: як зернова кава змінює ваші ранки

Ранок — це не просто початок нового дня, це також час, коли ми налаштовуємося на правильний темп дня і формуємо свій настрій. У багатьох людей цей момент не обходиться без чашки ароматної кави. Але є різниця між справжньою зерновою кавою і швидким розчинним напоєм. Зернова кава — це якість та насичений смак. Хоча вона вимагає трохи більше часу та уваги при приготуванні, вона приносить набагато більше задоволення. Від процесу помелу до першого ковтка — це особлива медитація, яка допомагає сповільнитися, зосередитися і почати день усвідомлено.
переглядів: 110