Зіркові подорожі рівнян: Юрій Благодир про Іспанію та Карпати [+ІНТЕРВ'Ю]
Найкраща відпустка
– Яким був найкращий відпочинок?
– Усі мої відпустки різнопланові, їх можна структурувати за періодами, захопленнями, мотивами. Якщо говорити про останню поїздку — то це був сплав на байдарках по річці Случ. Двадцять кілометрів щоденного сплаву. Ввечері – намети, багаття і пісні під гітару. Нещодавно подорожував Іспанією. Вразили творіння Гауді, та створений ще за життя Сальвадора Далі його власний музей у Фігейросі. А найулюбленіший відпочинок – це зима, гори і ЛИЖІ!!!. Якби мені запропонували: або всі відпустки у різні країни, або лише одна поїздка на гірськолижний курорт, – я вибрав би останнє.
– І найкращий готель, в якому ви зупинялись?
– Свого часу захоплення викликали турецькі готелі за системою “все включено”. Та чим більше відвідуєш різних місць чи то у відрядженнях, чи то у відпустці, тим частіше сприймаєш готель як місце для сну. Цінуєш зовсім інші речі. Мої пріоритети – активний та інтенсивний відпочинок, в основному – в чоловічих компаніях. Тому можу щиро радіти спальнику в наметі, чистому ліжку в сільській садибі, номера зі зручностями в звичайному санаторії.
– Що потрібно для ідеального відпочинку?
– Компанія, в якій можна бути собою. Шуткувати, обговорювати ті чи інші події, не оглядаючись – хто та що подумає, чи як сприйметься твоя фраза. А найбільш вдалим вважаю відпочинок, коли ловлю себе на думці, що вже ні про що стороннє не думаю, тільки про гори, байдарки чи лижі.
![](https://ogo.ua/images/articles/1543/big/1310365937.jpg)
– Що ви завжди берете з собою?
– Книгу, журнал “Men's Health”. Подорожуючи по Іспанії, тихими довгими вечорами залюбки читав спогади Бульби-Боровця “Армія без держави”. Читаю я поволі, адже для того, щоб вникнути в зміст, в кожне слово, в думку автора, зробити певні висновки й переосмислення, не потрібно поспішати. Тому одне й те саме видання можу возити з собою із поїздки в поїздку.
Обов'язково беру спортивний одяг. Не уявляю свого життя без щоденної пробіжки і плавання в басейні.
![](https://ogo.ua/images/articles/1543/big/1310365946.jpg)
– Яка ваша найкраща порада для подорожувальників?
– Хто хоче пізнати світ, той повинен вчити мову. Коли ти не можеш пояснити, щось замовити чи запитати дорогу, відчуваєш певну “ущербність”. Поставив собі за мету з вересня поновити заняття з німецької мови. А ще — посміхатись. Посміхатись з середини для випромінювання позитиву. Ділитись радістю.
![](https://ogo.ua/images/articles/1543/big/1310365881.jpg)
– Куди хочете поїхати далі?
– Перше в планах – піший похід з наметами по наших українських Карпатах. Майнула думка відвідати байкерський зліт у Севастополі, традиційно він проходить у середині липня, і збирає велику кількість учасників. Є мрія колись поїхати трейлером по Європі, зупиняючись у кемпінгах. Самим скласти туристичний маршрут – на щастя, у всіх європейських країнах розвинута інфраструктура для подорожуючих у будиночках на колесах. Хочу поїхати в Грузію, пізнати цю загадкову для мене країну. Поспілкуватись і зрозуміти людей, які причетні до тих змін, що відбуваються в Грузії. Для пізнання себе, свого місця в житті, переосмислення цінностей хотів би піднятись на Кіліманджаро – це місце навіює певні філософські думки.
Стихійні лиха
– Якою була ваша найгірша подорож?
– Під час сплаву по річці Случ потрапили під страшенну грозу. Дощ, град та блискавка, що вдарила у місце за сто метрів від нас. У цей час я і ще двоє товаришів говорили по мобільних телефонах. Зізнаюсь, після побаченого всі вимкнули телефони, згадавши випадок на Рівненщині, що приголомшив усіх. Коли ще раз блискавка дугою ввійшла в землю неподалік від нашого табору, прибігли місцеві жителі – пересвідчитись, чи ми живі.
![](https://ogo.ua/images/articles/1543/big/1310365952.jpg)
– Найгірший досвід відпустки?
– Всім завжди раджу не залежати від думки інших у прийнятті рішень. Сам наступив на ці граблі. Дружина переконала, що потрібно їхати у відпустку в Туреччину, хоча я не прихильник пасивно-пляжного перебування в готелі. Прилетівши в Анталію, ми потрапили у сорокаградусну спеку. То був такий дискомфорт: сховатись від сонця і задухи можна було лише в приміщенні. Та відпустка однозначно не відповідала очікуванням.
– Найбільша помилка у пакуванні валізи чи неприємна історія, пов'язана з багажем?
– Під час поїздки до Пекіна. Я був у складі делегації від Рівненської області до Китаю. Поважні люди набрали з собою стільки харчів, що нас ледь пропустили в Бориспольському аеропорту. Та коли ми прилетіли в Пекін, місцеві митники забрали все. Залишились тільки три трилітрові банки закрученого вареного сала. І хоча в Китаї ніде було купити хліба, національний продукт додому вже ніхто не повіз.
– Чого б ви хотіли уникнути під час відпустки?
– Розчарування, форс-мажорів. Хвороби – це така річ, яка дійсно може завадити, особливо на зимовому відпочинку. Але найстрашніше, коли хворіють діти. Ти далеко, приходить звісточка з дому, що в дитини температура, охоплює розпач. Хочеться притулити свою рідну кровиночку, забрати всі недуги собі, аби тільки діточки були здорові.
– Які найбільш неприємні відчуття після подорожі?
– Коли знаходжусь за кордоном, відчуваю жаль і легкий сум. Жаль за нас, за неусміхнені обличчя, за втрачені можливості, за незбудовану і нерозвинену країну. Хоча все ще попереду.
СПЕЦІАЛІСТ ТРЕВЕЛ
ваш турагент по Єгипту, Iзраїлю
тел. 46-02-09
м.Рівне, вул. Г.Мазепи, 4а/6а, оф.210
specialist.rv.ua
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Лінивий сніданок: готуємо лаваш із сюрпризом за 15 хвилин
![](/images/articles/2/small/1670078768.jpg)
Максимально простий рецепт сніданку на випадок, якщо ви поспішаєте. 10 хвилин і смачна страва готова.
переглядів: 141
Емоційна неділя: астропрогноз для всіх знаків Зодіаку
![](/images/articles/2/small/1672131433.jpeg)
Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 9 лютого.
переглядів: 132
9 лютого: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела?
![](/images/articles/2/small/1706253490.jpg)
Сьогодні за новим церковним календарем православні згадують мученика Никифора Антіохійського, преподобного Панкратія, затворника Києво-Печерського, а також обрітення мощів святителя Інокентія.
переглядів: 177
Встиг побувати у найгарячіших точках фронту: історія Захисника України
![](/images/articles/2/small/1739038875.jpg)
Йому 27 років. Микола на позивний «Масон» у листопаді 2022 року отримав повістку й був мобілізований до лав ЗСУ. За цей час встиг побувати у найгарячіших точках фронту, де бойові дії не вщухають ні на мить.
переглядів: 345
Коли почнеться Великий піст у 2025 році
![](/images/articles/2/small/1710781339.jpg)
Великий піст - один із важливих постів для православних християн, адже він передує Великодню.
переглядів: 542