Скільки коштує весілля з національним колоритом? [ОГЛЯД]
Ідею зробити українське весілля несподівано підтримали й свідки наречених. А рідні настільки захопилися нею, що вирішили зробити все за справжніми українськими звичаями: із благословенням молодих, участю старости та посипанням весільного кортежу. Хотіли ще й до церкви їхати на справжньому возі, але, на жаль, не знайшли підходящий "кортеж".


- Мою вишиванку ще моїй мамі замовляв дідусь у тернопільських майстринь. А вона подарувала мені її на моє повноліття. А от вишиванку нареченому спеціально привезли з Криму, як і спідницю для мене, яка коштує 600 гривень. Червону стрічку придбала на базарі (1 метр - 2 гривні), а вже до неї пришила квітку маку за 20 гривень, - поділилася Мар’яна Прищепа. - Про наше справжнє українське весілля говорили ще довго. Моя бабуся показала фото з весілля своїм сусідкам, і ті були приємно вражені, що молодь сьогодні цінує традиції та пам’ятає про своє українське коріння. До речі, багато гостей із Криму та Східної України спеціально приїхали раніше... аби тільки взяти участь у церемонії весілля по-українськи.
У 2007 році рівняни Наталія Федорчук і Павло Мельниченко теж вирішити взяти шлюб в українському вбранні. Наречена замість фати одягнула вінок із живих квітів.

Наталя пригадує, що ідея одружитися саме в українському вбранні виникла у молодих під час поїздки у Карпати. Саме на Яблуневому перевалі на ремісничому ринку побачили у продажу українське народне вбрання, яке їм дуже сподобалось. Щоправда, одяг для весілля купували в Рівному.
Так, сорочки придбали по 370 грн одна, спідницю з червоного французького шовку Наталії пошили в ательє за 250 грн, а штани Павлові купили у Києві за 180 грн.
Замість фати у Наталі був вінок із живих квітів, що виглядало романтично й зворушливо. У руках у нареченої — букет із квітів, як у вінку, що гармонійно пасувало одне одному. Усе це обійшлося у 150 грн.
Втім, традиційне вбрання — весільну сукню та костюм — наречена й наречений теж одягали - у день вінчання.
Заступник начальника Рівненського міського ДРАЦС Галина Давидюк повідомила, що ще на початку 90-х одна пара молодят брала шлюб в українському національному вбранні. І нині така подія трапляється не частіше трьох разів на рік. Зазвичай, обирають традиційний варіант - весільна сукня для жінки й костюм для чоловіка.
- Пригадую, був такий випадок, коли заміж виходила українка за великобританця, який за походженням індієць. То під час обряду наречена була одягнена в індійське сарі, а наречений — у вишиванку, - розповіла пані Галина.
Прес-секретар Рівненської єпархії ігумен Никон (Гайдай) теж каже, що наречені в Рівному нечасто вінчаються в українському національному вбранні.
- Лише інколи молодята вінчаються у національних костюх. Все ж таки вони віддають перевагу світському вбранню, - зауважує ігумен Никон. - Втім, на мою думку, це дуже гарно і справді по-українському, коли молодята вінчаються у національному вбранні.
До речі, останнім часом все частіше, йдучи до сповіді напередодні вінчання, дівчата та хлопці одягають вишиту сорочку.

Ви робите це неправильно: як потрібно міряти тиск?

Лікарі розповіли про три найчастіших помилки пацієнтів при вимірюванні артеріального тиску.
переглядів: 300
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом

Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 834
14 травня: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела

Сьогодні православні християни в Україні за новим стилем вшановують пам'ять святого мученика, провидця і чудотворця Ісидора.
переглядів: 376
Банківські кредити готівкою: швидко, зручно, вигідно

Отримати гроші на будь-які потреби сьогодні можна буквально за лічені хвилини завдяки готівковим кредитам від банків. Це зручний фінансовий інструмент для вирішення побутових питань, здійснення великих покупок, покриття медичних витрат чи планування подорожей.
переглядів: 519
Плитоноски — надійний захист у бойових умовах
Плитоноска — це незамінний елемент екіпірування військовослужбовця, правоохоронця чи бійця територіальної оборони. Вона виконує важливу функцію — надійно утримує бронеплити, що захищають життєво важливі органи від уламків, куль та інших вражаючих чинників. У сучасних умовах, коли комфорт, модульність і надійність відіграють ключову роль, плитоноски нового покоління, зокрема Skillet Max, стали ідеальним вибором для професіоналів.
переглядів: 236