Ми у Facebook
09.08.2011, 12:46

Мешканці рівненських багатоповерхівок готові "боротися" за свої будинки

55,73% мешканців багатоповерхівок Рівного готові особисто долучатися до вирішення проблем своїх будинків. Такі результати показало соціологічне дослідження, проведене в липні цього року на замовлення РОГО "Комітет виборців України".
Зокрема, долучитися до вирішення проблем свого будинку готові: серед мешканців 5-поверхівок — 65,05% опитаних, а серед мешканців 9-10-поверхових будинків — 49,33%. При цьому загалом не готові особисто долучатися — 39,13%, не визначились — 5,14%.

Результати опитування також показали, що респондентів найбільше турбують такі питання їхніх будинків і прибудинкових територій, як чистота, стан освітлення, проблеми з підвалами, балконами, внутрішньобудинковими мережами, протікаючими дахами, невідремонтованими під’їздами, стики панелей та стан стін, ситуація з ліфтами, проблеми з встановленням або ремонтом дитячих майданчиків і лавочок біля будинків, впорядкування клумб, косіння трави.

На запитання "Чи зацікавила б Вас можливість внесення додаткових коштів (комунальних платежів) у бухгалтерію ЖЕКу для цільового їх використання конкретно на цілі вашого будинку (наприклад, придбання матеріалів чи інструментів для проведення поточного ремонту під’їзду, дитячого майданчика, лавочок тощо) при умові їх строгого контролю з використання з боку одного з жителів Вашого будинку?", кожен четвертий (26,48%) готовий вносити такі кошти (44,66% опитаних 5-поверхівок, 14,00% опитаних 9-10-поверхівок).

У питанні, що стосувалось шляхів вирішення проблем будинку, 27,67% респондентів вибрали альтернативу — визначити уповноважену особу з будинку, яка буде збирати кошти і самостійно купувати витратні матеріали. Більше половини опитаних (50,99%) готові особисто виконувати певні роботи для поліпшення благоустрою свого будинку та прибудинкової території, а 47,83% — не готові цього робити.

Коментує ситуацію керівник центру права Рівненського КВУ Микола Глотов: "Опитування показало ставлення до проблеми та можливих шляхів її вирішення конкретної цільової групи — мешканців-власників квартир у багатоповерхівках. Частина людей розуміє, якщо вони не докладатимуть зусиль до поліпшення ситуації з власним житлом, то рано чи пізно вона стане настільки критичною, що їхнє майно вже ніхто і ніщо не врятує. Адже квартира, ціна якої нині №-ну кількість тисяч доларів, завтра вже може нічого не коштувати, бо будинок, у якому вона розташована, розвалюється. На сьогодні є бажання мешканців, але відсутній прозорий механізм їх залучення до відповідних процесів. Мова не йде про ОСББ. Оскільки, перш ніж створювати об’єднання співвласників, у людей повинна сформуватись довіра одне до одного, розуміння того, хто є більш ефективним господарником. Мешканці будинків повинні навчитися взаємодіяти між собою, довіряти і контролювати один одного".

Дослідження проведене з 10 по 14 липня 2011 року. Було опитано 250 респондентів у віці від 18 до понад 60 років з різних районів міста Рівного. Всього опитуванням охоплено 53 будинки (5-поверхівки та 9-10-поверхові будинки), частину з них обслуговують ЖЕКи, а в інших вже створені ОСББ. Дослідження проведене в рамках проекту "Шляхи покращення стану ЖКГ. Пропозиції громадськості", який Рівненський КВУ реалізує за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та при консультаційному супроводі Українського інституту публічної політики.

Детальніше дізнатися про результати опитування можна на сайті організації: http://cvu.com.ua/ua/view.php?id=467





На правах реклами