Ми у Facebook
10.08.2011, 16:58

У Пирогово молодята справили автентичне весілля, а Азаров викував собі підкову [+Фото]

Господині печуть пироги на весілля

Гостей фестивалю “Жнива-2011. Весілля” познайомили із старовинним обрядом жнив та відтворили на практиці традиційне українське весілля. Родзинкою свята було те, що молода пара — не актори, а справжні реальні молодята, що вирішили поєднати свої долі у такий незвичайний спосіб.
Розпочався фестиваль у п'ятницю музичною програмою, що зібрала велику кількість глядачів. Суботнього ж ранку у Пирогово знову було людно, але більшість відвідувачів були у міліцейській формі. Так тут готувалися до приїзду ВІП-гостя — Миколи Азарова. Організаторам навіть довелося дещо змінити графік підготовки до автентичного весілля.

ВІП-гість фестивалю Микола Азаров
ВІП-гість фестивалю Микола Азаров


Прем'єр-міністр поспілкувався з організаторами та учасниками фестивалю й продемонстрував приховані таланти мельника і коваля, показово помоловши зерно на жорнах і викувавши підкову. Коли прем'єр поїхав — свято продовжилось.

За словами головного організатора фестивалю Данила Данилейка, метою такого заходу є у першу чергу відтворення забутої традиції жнив в Україні, а також пропаганда заміни традиційних новорічних ялинок на дідухи:

— Коли мене запитали, а де ж зимою взяти дідуха, я сказав: ось вам фестиваль “Жнива” — ідіть жніть! — пояснив Данило Данилейко. — Також ставимо за мету відтворення обрядів справжнього українського весілля. Спочатку у нас відбувається підготовка у хатах, де наряжають квітку, наряжають молодих. Тоді молоді пройдуться по селі, аби запросити усіх на весілля. Одружуватися вони будуть у старовинній церкві.

Хто не вмів танцювати - того навчали
Хто не вмів танцювати - того навчали


Як розповів Данило Данилейко, весілля на фестивалі є справжнім, і молодята теж справжні.

— За кілька місяців до початку фестивалю ми оголосили відповідний конкурс у соціальних мережах, — говорить Данило Данилейко. — Ці молоді люди, Дарина Назаренко та Дмитро Роговий, відгукнулися першими, так ми познайомилися із ними.

Зерно з усієї країни
Зерно з усієї країни


Молода наречена Дарина Назаренко не приховувала позитивних емоцій і радо поспілкувалася з журналістами:

Дівчина посередині - молода наречена Дарина Назаренко
Дівчина посередині - молода наречена Дарина Назаренко


— Це була наша спільна ідея, — повідала Дарина Назаренко. — Батьки до нашого вибору поставилися по-різному, але зрозуміли. Звісно, мені трохи важко відтворювати всі ці традиції, адже довелося вчити слова, сценарій. Нашим пращурам, я думаю, було набагато легше, оскільки у них це передавалося з покоління в покоління. Але таких емоцій, як тут, не можна відчути ні на традиційному вінчанні, ні у РАГСі. Це особливі й неповторні емоції. Це традиції, коріння народу, яке прокидається у тобі, як тільки ти до нього звертаєшся.

Дмитро Роговий з Білої Церкви і Дарина Назаренко із Сум повінчалися в неділю у старовинній козацькій Михайлівській церкві, а їхнє весілля стало відображенням старовинних традицій, поширених на Лівобережній і Правобережній Україні.





На правах реклами